Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas

laupäev, 11. juuni 2016
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.

1. Ekskursioon Taevaskojas jõelaevaga Lonny - Põlva maakond, Taevaskoja küla
Saesaare paisjärv koos Lonnyga on saanud paljude inimeste lemmikuks, kuhu tullakse korduvalt kas pere, sõprade või väliskülalistega. Laevasõit on justkui looduse muinasjutt: tumedaveeline järv, liivakivipaljandid seal pesitsevate kaldapääsukeste ja jäälindudega, vees hõljuv penikeel, kopra pere toimetamas. Laevasõit kestab 45 minutit, mille käigus räägime loodusest, legendidest, paisjärve tekkest. Laeval on kohvik koos suveniiride müügiga. Vaata lisa: www.taevaskoja.ee/aktiivne-puhkus/joelaev-lonny/

2. Järva-Jaani vanatehnika varjupaik - Järva maakond, Järva-Jaani alev
Järva-Jaani vanatehnika varjupaiga idee on lähiminevikus meie teedel liikunud sõidukite, samuti endisaegse põllutehnika ja teetöömasinate ning tuletõrjetehnika koondamine huvilistele vaatamiseks. Hetkel keskendutakse veel säilinud minevikutehnika kogumisele ja eksponeerimisele tulmenäitusena, seetõttu tehnikat eksponeeritakse saabunud seisundis. Vaata lisa: varjupaik.jjts.ee

3. Padise lasketiir: vibu, amb ja õhupüss - Harju maakond, Kasepere küla
Vibu, ammu ja õhupüssiga laskmine on toredad spordialad, nõuavad rahulikku kätt ja pikka meelt ning on meelepärased eriti just meestele. Esialgu üritad pihta saada märklauale, siis juba sihid tsentrit. Võistlus sobib kõigile, kes vähegi märki näevad. Täpsuslaskmised toimuvad spetsiaalsetel laskmisväljakutel ja juhendaja kaasabil. Tegevused on vihma eest kaitstud ja kestvus oleneb grupi suurusest, ootame gruppe kuni 25 inimest. Vaata lisa: kallastetalu.ee/akriivne_puhk/lasketiir

4. Disc-golfi park Palukülas - Rapla maakond, Paluküla
Paluküla Hiiemäe läheduses asuvas disc-golfi pargis on 18 erineva pikkusega rada. Radade kogupikkus on 1803 m. Enamasti mängitakse disc- ehk taldrikugolfi suvel, aga see vahva spordiala sobib ka teistesse aastaaegadesse. Paki taldrikud ning piknikukorv kokku ja tule veeda üks tore päev värskes õhus. Vaata lisa: www.discsport.ee/et/rajad/156-kilingi-nomme-disc-golfi-park

5. Lontova Seikluspark - Lääne-Viru maakond, Kunda
Kunda jõe kaldal asuv Lontova seikluspark pakub elamusi nii ürgkanjonisse loodud erineva raskusastmega atraktsioonidest kui ka puutumatust loodusest.  Park koosneb koostöövõimet arendavast meeskonna alast, koordinatsiooni nõudvast madalseiklusrajast, julgust nõudvast kõrgseiklusrajast ja põnevust pakkuvast lastealast ning pakub seiklusvõimalusi aastaringselt, ilmastikule ja loodusoludele vastavalt. Vaata lisa: www.lontovaseikluspark.eu/et/

6. Ridali Lennuklubi huvilennud purilennuki ja mootorlennukiga - Põlva maakond, Lahe küla
Ridali Lennuklubi on Eesti suurim purilennuga tegelev lennuklubi. Looduslikult kaunis kohas on 1200 meetrit pikk ja 60 meetrit lai sertifitseeritud lennurada, mis aprillist oktoobrini on valmis vastu võtma erinevaid väikelennukeid. Ridalis on võimalik sooritada kogenud instruktoritega huvilende kahekohalise purilennukiga ja neljakohalise mootorlennukiga. Omades kõiki koolituseks vajalikke lubasid ning sertifikaate pakub klubi võimalust õppida ise lendama purilennukil või ühemootorilisel väikelennukil. Vaata lisa: www.purilend.ee

7. Orienteerumise püsirada ja mobiilne orienteerumine Kõrvemaal - Harju maakond, Pillapalu küla
Orienteerumine sobib kõigile, kel meeldib looduses liikuda kaardi abil ning oma oskusi proovida. Põhja-Kõrvemaa künklik maastik ja tihe teedevõrgustik teeb maastikul kompassi ja kaardiga punktist punkti liikumise põnevaks. Kas minna otse või ringiga, jalgsi või rattaga? Üksi või kaaslastega? Püsiraja 28 punkti asuvad 5km raadiuses, punktides ootab ees põnev küsimus või mõistatus piirkonna kohta. Vaata lisa: www.korvemaa.ee

8. Kiiruskatse professionaalse rallipiloodi kõrval LaitseRally Pargis - Harju maakond, Hingu küla
Soovid saada adrenaliinirohket elamust professionaalse rallipiloodi kaardilugejana? Korraldame Sulle ralli kiiruskatse LaitseRallyPargi 2,3 km pikkusel paarisrajal või spetsiaalsel 5 km metsateel. Piloodiks on 6-kordne Eesti Meister Einar Laipaik ja autoks BMW M3. Sõit kogenud piloodi kõrval on tõeline adrenaliinisüst, mis kestab küll mõne hetke, kuid jääb meelde igaveseks! Vaata lisa: www.laitserallypark.ee

9. Sibulatee tuur - päevane väljasõit Tartust
Kui oled jõudnud Tartusse, aga soovid päevakene maaõhku nuusutada ning tutvuda müstilise piirkonnaga, siis kutsume Sind väljasõidule Sibulateele! Kuni kaheksatunnine väljasõit võiks sisaldada Sibulatee kolme kultuuri tutvustavate muuseumite (Liivi muuseum, Kolkja vanausuliste muuseum) ja Alatskivi lossi külastust, Peipsi-äärsetel külatänavatel jalutamist, Kallaste liivapaljandi ja kalmistu külastust. Vaata lisa: www.puhkaeestis.ee/et/sibulatee-tuur-paevane-valjasoit-tartust

Vaata kõigest lähemalt: www.puhkaeestis.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies, Iittala, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, RemedyWay, Solgar, Sonett, Stiga, Qilikang, Weleda jt
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Mandlijahust Brita kook rabarberiga
Brita kook on eestlaste ammune lemmik, mis saab veel parem olla, kui üks värske, õhuline, kreemine ja mahlakas kook? Võibolla ainult selline Brita kook, kus nisujahu asemel on kasutatud õlivaba mandlijahu, et lisada pähklisust ja tervislikkust! Hapukas kevadine rabarber sobib suurepäraselt magusust tasakaalustama!
Millised laste oskused on ohus liigse digistumise tõttu?
Digimaailmas toimetamine on tänapäeva lastele iseenesestmõistetav ja loomulik ning selles on palju positiivset. Teisalt on leitud, et laste liigse digikasutuse (arvestatakse kõikides ekraanides- telekas, tahvelarvutis, arvutis, nutitelefonis olemist) tulemusena võivad saada kahjustada mitmed olulised oskused.
Eesti Ajaloomuuseum kutsub kõiki 7-10 aastaseid lapsi 30. juunil ja 1. juulil lastelaagrisse „Suurgildi salarajad“!
juuli
Suurgildi hoone on üks põnev paik, mida kahel päeval toimuva laagri jooksul avastame keldrist pööninguni. Saame lähemalt tuttavaks Suurgildi kaupmeestega, uurime, millega nad keskajal kauplesid ja mida uhketel pidusöökidel sõid. Veel laseme gildihoovis papagoid ning võtame lõunaks tummist ja keskajale kohast kehakinnitust Tallinna raekoja kõrtsis III Draakonit.
Heategevuslik PARDIRALLI 2016 toimub 11. juunil kell 12:00 Kadrioru pargis
juuni
Kõikidel soovijatel on võimalus osa võtta vaatemängulisest vannipartide rallist, mille raames osalevad 11. juunil tuhanded kummipardid „ujumisvõistlusel” Kadrioru pargis. Tänaseks hetkeks on pardinumbrid jagatud, kuid endiselt on väga oodatud rahalised annetused vähihaigete laste toetuseks. Annetajate vahel läheb loosi üle 140 auhinna.
Tallinna Tänavatoidufestival 2016, 11.-12. juunil Telliskivi Loomelinnakus
juuni
Tule Põhja-Euroopa ja Baltimaade kõige lõbusamale tänavatoidufestivalile, kus on avatud 60 söögi- ja joogikohta! Avatud on Telliskivi kohvikud ja restoranid, pea kõik Eesti foodtruck’id, pop-up köögid, auhinnatud restoranid ja toidukohad Lätist, Leedust, Soomest, Itaaliast ning Inglismaalt.