Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

12 ootamatut väljaminekut reisimisel

laupäev, 12. november 2016
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
 
 1. Lisatasud pagasi eest. Odavlennufirmadega reisides tuleb alati kontrollida järgi, millised on pagasi eest nõutavad lisatasud. Vastasel juhul võib paraja portsu otsa sattuda ja lennujaamas kehtestatud piire ületava pagasi eest soolaseid lisatasusid maksta. Üldjuhul on odavlennates soodsam pagasi eest internetis maksta, kuna juba lennujaama seinte vahel on hinnad tunduvalt kõrgemad.
 2. Ilmateade ei läinud täppi. Jah, ootamatult halb ilm võib samuti reisimise käigus lisakulusid tekitada. Kui plaan oli terve päev rannas päikese käes peesitada ja hommikul vaatavad aknast vastu süngelt hallid ilmaolud, siis tähendab see tihtilugu rahakoti tühjendamist. Näiteks siseatraktsioonide tasud, täiendavate riiete soetamine jne.
 3. Astronoomilised valuutavahetuse teenustasud. Valuutavahetuspunkte tuleb hoolikalt valida. Öeldakse, et kõige kehvema vahetuskursi ja kõrgema teenustasudega vahetuspunktid asuvad tihti lennu-, rongi- ja bussijaamade sees või läheduses. Sellegipoolest võib nöörimist mujalgi ette tulla. Ebameeldivate olukordade vältimiseks tee internetis kindlaks ametlik vahetuskurss ja küsi enne vahetamist võimalikult detailselt lõpliku summa kohta.
 4. Vargused ja röövimised. Mitte miski ei tule reisil rohkem välguna selgest taevast, kui röövimine või vargus. Mõnikord võib see reisiplaanid korralikult segamini lüüa, ent kindel on see, et kurikaela rünnak tähendab igal juhul rahalisi väljaminekuid. Kindlusta end!
 5. Reisi tühistamine. Võimalus, millega ei taha keegi enne reisi arvestada! Siiski võib haiguse või muude ootamatute põhjuste korral tulla kõne alla terve reisi tühistamine. Lennupileteid võib proovida maha müüa, kuid see ei pruugi alati õnnestuda. Pealegi suur osa reisijate poolt tehtud broneeringutest on tihti soodsama hinna nimel non-refundable ehk nende tühistamise korral raha tagasi ei saa.
 6. Sularahaautomaadi kasutamine. Suur osa Eestis tegutsevaid pankasid küsivad välismaal võõrast automaadist raha välja võtmise eest lisatasu. Enamasti on see protsendi või iga väljamakse eest ühekordse tasuna. Mõnikord võivad välismaa pangad ATMi kasutamise eest lisatasusid küsida, seega tasub alati automaadi käsklusi ja hoiatusi tähelepanelikult jälgida. Üldjuhul ATMi ekraanile kuvatakse vastav teave, näiteks Our bank charges extra fee of x € for this transaction.
 7. Odavlennufirmade pardakaardid. Artikli alguses tõime esimese asjana välja odavlennufirmade pagasimured. Peame taaskord Ryanairi, Wizz Airi, easyJeti ja sõprade juurde tagasi pöörduma, kuna just odavlennufirmadega võib kõige rohkem rahalisi sekeldusi ette tulla. Nimelt nõuab suurem osa neist lennukompaniidest, et reisijad prindiksid juba kodus iseseisvalt pardakaardid välja ja seetõttu on nad loonud teenimisvõimaluseks lennujaamas lennule registreerumise ning pardakaartide väljastamise. Pole sugugi imekspandav, kui mõni firma küsib lennule registreerimise ja füüsilisel kujul piletite väljastamise eest mitukümmend eurot.
 8. Parkimine hotelli ees. Mõned hotellid pakuvad tasuta parkimist, ent kohe kindlasti pole see valdav trend. Eriti kalliks võib autokoht kujuneda suurlinnas, kus hotelli ümbruskonnas on parkimistasud niigi kalliks aetud. Kui eelnevalt pole hotelli kodulehelt parkimistasude kohta välja uuritud, siis võib sellest lisatasust tulla ebameeldiv väljaminek.
 9. Riigist lahkumise maksud. Alati uuri sihtkohast lahkumise suhtes kehtestatud maksude kohta. Nii mõnedki riigid nõuavad turistidelt riigist väljumisel maksu, mida peab tihtilugu sularahas tasuma. Mõnikord on maks kehtestatud konkreetsete piiripunktide või lennuväljade jaoks, nii et aruka planeerimise korral on seda siiski võimalik vältida.
 10. Ootamatud telefonikõned. Klassikaline ettenägematu kulutus reisimise käigus on koju või mujale tehtud telefonikõned, mis lähevad tavapärasest tunduvalt kallimaks. Välismaalt helistamise tariifid on üldjoontes rahakotile vaenulikud. Need sõltuvad konkreetsest riigist, kuid selge on see, et Leedust on odavam helistada, kui Kaimani saartelt.
 11. Kallis pudelivesi. Kuumal hooajal eksootilistes riikides ringi reisides võib aeg-ajalt ette tulla olukordi, kus kurk ohtlikult kuivab ja lähim veepudel ootab tänavakaupleja kärus kümnekordse hinnaga. Kasum on kohalikele garanteeritud!
 12. Ära kadunud asjade asendamine. Telefonilaadija jäi bussiistmele? Päikeseprillid rannaliivale? Juhtub kõigil! Pahatihti peab need esemed juba reisil asendama, nii et seegi kuulub reisi eelarvet tehes ootamatute väljaminekute rahasumma alla.
Allikas: Reisi blogi Hetked.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Joha, KEEN, Laica, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, MOLO, Munchkin, Muumi, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Ettevalmistus kooliks - õppimismängud koolieelikutele
Kooliks ettevalmistuvatele lastele on loodud spetsiaalne portaal, kus on harjutamiseks mitmeid erinevaid õppimismänge.
Vitamiinide allikad
Vitamiinidel on oluline roll biokeemilistes protsessides- kasvamine, ainevahetus, rakkude taastootmine ja seedimine. Kõige paremini omastab inimene toiduainetes naturaalsel kujul sisaldavaid vitamiine. Millistes toiduainetes, millised neist peidus on?
Beebiootel emade ja väikelastega perede päev, 19. novembril
november
Juba 19. novembril toimub Kesklinna Lasteklubis Väike Päike beebiootel emade ja väikelastega perede päev "Õnnelik pere". 
Kodused nipid talviseks kätehoolduseks
Me kasutame oma käsi pidevalt ja seetõttu on nad välistegurite poolt kergesti kahjustatavad, kuid nende eest hoolitsemine jääb tihti tahaplaanile. Talviste külmakraadidega on oluline oma käte eest iga päev hoolt kanda, et nad ei muutuks karedaks või kuivaks ega hakkaks pragunema.
Väike Päike avab Tartus lasteaia 01. novembril
november
Tartu Väike Päike Lasteaed on Lasteklubi Väike Päike meeskonna poolt loodud uus lapsekeskne koolieelne lasteasutus Tartus Tiigi tänaval. Lasteaed on 3-rühmaline ja võimaldab alusharidust kuni 60le lapsele vanuses 1,5-7 aastat.