Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Perega kaunist Lätimaad avastama

neljapäev, 26. juuli 2018
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 

Harivad looduspargid ja tõeline atraktsioonide laev
 • Tērvete looduspargis võib näha puuskulptuure, mille jaoks on inspiratsiooni andnud läti kirjaniku Anna Brigadere näidendite ja muinasjuttude tegelased, samuti saab sõita muinasjuturongiga. Kuramaal Laumase looduspargi õpperadadel saate aga rohkem teada mesilaste, lindude, taimede ja metsaelu kohta.
 • Vienkoči pargis on lisaks loomade ja mitmesuguste muinasjututegelaste skulptuuridele võimalik näha ajalooallikate alusel loodud objekte – mõisate ja mitmesuguste hoonete makette. Siin asub ka Läti esimene liivakottidest maja!
 • Münchauseni muuseumis ootab täiskasvanuid kohtumine parun von Münchauseni uskumatute seiklustega, väikesi rüblikuid aga meelelahutus Baltimaade suurimal puitatraktsioonide laeval. Lõbus meeleolu on garanteeritud.
Puhkevõimalused Läti linnades
Peresõbralikus linnas tuleb vanematele appi korrastatud ja turvaline linnakeskkond, kus on mõeldud vaba aja veetmise võimalustele nii väikeste kui ka suurte laste ja nende vanemate jaoks. Siin on toodud mõned neist.

Riia
 • Minna häirimatult rahulikule jalutuskäigule või järveäärsele piknikule, mängida mänguväljakul, sõita rulluiskude või jalgrattaga võib kogu pere ühes Riia rohelisemas piirkonnas – Mežaparksis.
 • Osavus, vastupidavus ja pereliikmete toetus kulub ära puude vahele kinnitatud takistusrajal seikluspargis Mežakaķis.
 • Riia loomaaias on võimalik õppida tundma enam kui 400 linnu- ja loomaliiki.
 • Vanade lätlaste elu tundma õppida ja nende oskusi omandada saab Läti etnograafilises vabaõhumuuseumis.
 • Kalnciemsi kvartalis hoolitsetakse igal laupäeval selle eest, et tegevust oleks kogu perel. Sel ajal, kui vanemad teevad sisseoste temaatilistel turgudel, võivad lapsed end kunstiliselt väljendada loometöökodades. Kalnciemsi kvartalis korraldatakse regulaarselt lastele põnevaid kontserte ja teatrietendusi.
Ventspils
Heakorrastatud keskkonna ja mugava taristuga Ventspilsi võib kindlasti nimetada Läti kõige peresõbralikumaks linnaks.
 • Kõige väiksemad reisijad on vaimustuses Lastelinnaku, lastepargi Fantāzija või mere ääres asuva laste väljaku külastusest!
 • Kõige uudishimulikumaid reisijaid oodatakse planetaariumis, kus toimuvad kordumatud tähesõud ja näidatakse õppefilme.
 • Suvel ärge jätke kasutamata võimalust jahutada end Sinilipu supelrannas või mõnes Ventspilsi veepargi basseinidest, talverõõme nautige aga suusamäel Lemberga hūte!
 • Astuge lõbusõidurongi Mazbānītis ja sõitke mööda mereäärset parki!
Sigulda
 • Seikluspargis Tarzāns ei jäta atraktsioonide valik külmaks ei lapsi ega ka nende vanemaid.
 • Eraldi trass lastele ja hingematvate proovilepanekutega täiskasvanutele on ka seikluspargil Mežakaķis.
 • Gauja ürgorg 42 meetri kõrguselt – hingake sügavalt sisse ja ületage see legendaarse Sigulda köisraudtee vagunis!
Veepargid
 • Līvu akvaparks Jūrmalas on üks Põhja-Euroopa suurimaid veeparke. See on lastele ja nende vanematele avatud aasta ringi.
 • Ventspilsis töötavad aasta läbi Ventspilsi veeseikluspargi atraktsioonid, suvel töötab aga linna Sinilipu supelranna lähedal Rannaveepark.

Allikas: www.latvia.travel/etpood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Amazonas,BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Hoppekids, JOHA, Laica, Lego, Maxi-Cosi, Muumi, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Troll, Weleda

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Montessori esimesel eluaastal: liikuv laps
Montessori pedagoogika on paljude lapsevanemate seas huvipakkuv, kuna selle eesmärgid on selged ja loomulikud. Avaldame siinkohal lambrine blogis välja toodud Montessori põhimõtted esimesel eluaastal, mis on seotud lapse liikumisega.
MTÜ RuaCrew otsib vabatahtlikku aitamaks ennetada noorte kuritegevust
MTÜ RuaCrew otsib vabatahtlikku entusiasti panustamaks tööd laste ja noortega. Vabatahtliku tegevus oleks ühingu igapäevase töö koordineerimine ja juhtkonna assisteerimine. Osalemine koosolekutel, protokollimine, koostööpartnerite ja sponsorite leidmine ning koostöö toetamine ja säilitamine.
Kaerahelbepesad kohupiimakreemi ja marjadega
See kevadpühane maius on lihtne valmistada ning pesad valmivad vaid kahest komponendist, jäävad mõnusalt pehmed ja magusad. Lihtsa valmistamisõpetusega maius sobib valmistada ka koos lastega. 
Värvid pühademunadele otse loodusest
See postitus on kõigile, kes soovib nädalavahetusel mune koksida ilusate värviliste munadega, mille värv tuleks aga otse loodusest! Umami.ee looja Juta Raudnask on palju katsetanud ning jagab allpool oma õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Samuti annab Juta soovitusi, mida tasub proovida ja mida mitte.
Esmaabi - kuidas elustada last?
Kui laps kaotab teadvuse, tuleb kutsuda kiirabi. Enne selle saabumist andke kannatanule esmaabi, seda peaks oskama iga lapsevanem ja hoidja. Teadvusetu lapse aitamisel tuleb tegutseda selle järgi, milline on lapse seisund.