Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?

esmaspäev, 2. jaanuar 2017
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.

Go Traveli reisikonsultant Mariinil on pikaajalised kogemused suusareiside planeerimisel ning annab palju häid mõtteid.

Esimese asjana tuleb suusareisi plaanides panna paika umbkaudne eelarve,“ alustab Mariin kõige tähtsamast. Sellest ja pere üldistest eelistustest sõltub, kas valida mõne reisikorraldaja pakettreis Alpidesse või seigelda omal käel Põhjamaades.

Kallim valik on muidugi suusapuhkus Austria, Prantsusmaa, Itaalia ja teiste tuntud suusamaade kuurortides, seda juba ainuüksi lennupiletite tõttu – lapse istekoht lennukis on ju praktiliselt samas hinnas täiskasvanu omaga.

Perega minnes tasub lisaraha planeerida ka rendiautole, soovitab Mariin. „Alpides asuvad paljud, eriti just soodsamad või peredele sobivamad majutuskohad nõlvadest kaunis kaugel. Suusabussiga suuski-laudu mäele ja tagasi tassida, eriti kui lapsed on väikesed, ei ole just väga mugav. Kadunud mütsid, kindad ja suusakepid on sellises segaduses praktiliselt möödapääsmatud.“

Lapsed tahavad suusatamisele vaheldust
Rendiauto teeb liiklemise ikka oluliselt mugavamaks, pealegi ei ole sa ühte kohta aheldatud. „Kui ilm on halb, laod pesakonna auto peale ja sõidad näiteks ümbruskonnas ringi – külastad vaatamisväärsusi, vaatad spaasse, kolad poodides. Lapsed nagunii tüdinevad ära, kui seitse päeva järjest ainult suusatada,“ jagab Mariin kogemusi.

Samal põhjusel ei soovita Mariin tingimata osta mäepiletit kogu perioodiks, vaid vähemalt kaaluda mõtet osta piletid päeva kaupa. Kuigi tavaliselt tuleb perioodipilet odavam, ei ole päevhaaval ostes n-ö kohustust mäele minna. „Suusatamisel oleneb nii palju ilmast – kui on kole ja paha, paksu lund sajab, pole ju mõtet minna mäele kannatama. Pigem võiks siis ringi vaadata või niisama olla, mitte iga hinna eest suusatada, sest on ju makstud.“

Alpide reisist veidi odavamalt pääseb suusatama Põhjamaades. Eelkõige annab hinnavõidu kohalesõit – saab osta laevapiletid ja reisida oma autoga, isegi toidu võib Eestist kaasa võtta. Rootsis ja Norras on mäepiletid küll Alpidega samast hinnaklassist, kuid ega mäedki kehvemad ole.

„Võib-olla siis on vahet, kui tõesti offpiste ja musta raja inimene olla, aga koos lastega on Põhjamaades minu meelest hulka mõnusam käia,“ arvab Mariin. „Peale selle, et oma autoga saab kohale ja hinnad ei tapa, on ka elamistingimused väga head – korralikud mökki’d, kus on olemas saunad ja kuivatuskapid, palju ruumi. Kõik on väga hästi organiseeritud ja lastele on alati mõeldud,“ kiidab Mariin.

Kõige soodsamalt pääseb suusatama Soome, kus mäed on muidugi laugemad ja madalamad kui Rootsis-Norras. Samas suusakeskusi on Soomes kokku ligi sada, nii et valikut jagub. Päris algajatele sobib väga hästi Helsingist 220 kilomeetri kaugusel asuv Himos, mis on ka eestlaste seas kõige populaarsem kuurort. Aga kui seal juba käidud, võib proovida Tahkot (450 km Helsingist) või hoopis mõnda Lapimaa suusakeskust (suurimad on Levi, Ruka ja Ylläs). Rusikareegel ütleb, et mida kaugemal põhjas keskus asub, seda pikemad on nõlvad ning suuremad kõrguste vahe ja nõlvade arv.

Talviseks perereisiks ongi Lapimaa kõige põnevam valik. Kuigi autoga sõidab sinna sisuliselt terve päeva (arvestada tuleb 10 tunniga), on see pingutust väärt, sest tegevust jagub rohkesti ka peale suusatamise. „Saab sõita põhjapõtrade, husky’de ja lumesaanidega, palju on kelgumägesid, lisaks Ranua loomaaed ja Arktikumi teaduskeskus,“ loetleb Mariin. „Looduselamuse saab ka kindlasti – puud on lumeskulptuurideks muutnud ja virmalised on praktiliselt iga õhtu taevas.“

Miinusena aga peab arvestama, et Lapimaal ja Soomes üldse on talvel väga pime – kell kolm juba läheb päike ära. „Põhja-Soomes on hästi külm ka, miinuskraadid võivad ulatuda isegi 40ni,“ lisab Mariin. „Tavaline on –10 kuni –20 °C, aga kuna õhk on hästi kuiv, siis pole seda raske taluda.“

Kõige olulisemana aga toob Mariin välja väga hea teeninduse ning laia valiku kvaliteetseid majutusvõimalusi. „Alpides on tavaline majutuda omamoodi minihotellides, chalet’des, kus on reeglina kuivatuskapp ja köök olemas, aga ruumi on vähe ning samuti asuvad need nõlvadest kaugel. Lapimaal ja üldse Põhjamaades aga on mökki’d ehk privaatsed suusamajakesed enamasti kohe suusanõlvade juures: paned aga hommikul suusad alla ja õhtul võtad ära, tassima üldse ei pea.“

„Suusareisil tasub elamisse panustada,“ on Mariin kindel. „Sa suusatad ju ainult pool päeva. Ülejäänud ajaga peab ka midagi tegema, eriti kui koos perega käid. Seega on mugav ja võimalusterohke elupaik ikka väga tähtis.“

Allikas: blog.gomaailm.ee



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Herlitz, Huggies, Iittala, Joha, Keen, Laica, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Talsipühad ja talvised svjatkad Eesti Vabaõhumuuseumis, 7. jaanuaril
jaanuar
Teist aastat saab Eesti Vabaõhumuuseumis lisaks eesti jõuludele pidada setu talsipühi ja vene jõule. 
Teadusteater Teletornis: Hullumeelse professori labor 22. jaanuaril
jaanuar
Teadusetendused Teletornis on suunatud kooliealistele lastele ning need näitavad efektsete katsetega, kui lahe on teadus ning et selle teaduse tegemiseks ei pea olema teadlane või professor.
Pirtsaka sööja kavalusega ületrumpamine
Suurem osa väikelapsi on valivad sööjad vähemalt osa ajast, mõned on seda aga alati. Võimatu on ehk muuta valivat kaheaastatst täielikuks gurmaaniks, kuid olukorda saab kindlasti mõnevõrra parandada.
Pidulik maapähklivõi toorjuustukook aastavahetuseks
Maapähklivõi on eriliselt mõnusa maitsega ning sellest saab teha eriti hõrgu toorjuustukoogi. Sobib ideaalselt nii aastavahetuse peolauale kui lihtsalt nädalavahetuse alguse tähistamiseks.
Kuidas mõjusalt rääkida mõjust minule?
Mina-keeles rääkimine on üks oluline suhtlemisoskus ja selle olulisust on kogenud paljud. See on selge eneseväljendusviis, millega saab anda partnerile teada, kuidas minu jaoks asjad on, mida ma arvan ja oluliseks pean, mida tunnen ja vajan. Kuidas saakski ilma iseennast avamata loota teise poolt mõistmist? Kuid kuidas see mina-keele kasutamine igapäevases elus välja näeb?