Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Rootsi lõbustus- ja teemapargid

laupäev, 20. august 2016
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.

Lõbustuspargid

Gröna LundGröna Lund on üks vanemaid lõbustusparke Rootsis. Selle ehitus algas juba 1880. aastal, ametlikult avati park kolm aastat hiljem. Pargis on u 30 atraktsiooni, populaarseimad neist 5 Ameerika mäge ja Armastuse tunnel, mis asub Funhouse’is. Suurim atraktsioon on Jetline, mis on 32 mkõrgune, 800 m pikk ja maksimaalne kiirus ulatub 90 km/h-ni. Gröna Lundis korraldatakse ka kontserte.

Vaata: www.gronalund.com

JunibackenJunibacken on Astrid Lindgreni maailm, kus ärkavad ellu armastatud lasteraamatute tegelased. Sisenemisel satud kõigepealt munakivisillutisega ja vanamoodsate tänavalaternatega Juturaamatu väljakule, kus elab enamik raamatutegelastest. Saad küpsetada koos Mummimammaga tema köögis ning mängida või ronida väljapanekutel.  Edasi võid külastada galeriid, kus on näha Astrid Lindgreni karakterite illustratsioone, nende seas Pipi Pikksukk, Vahtramäe Emil ja Karlsson katuselt.

Järgmiseks võid sõita Juturaamatu rongiga Villekulla külla, maailma kõige tugevama tüdruku Pipi kodukohta. Seal saab ratsutada Pipi hobusega, liugu lasta, mängida Pipi köögis, ennast tema moodi riidesse panna, keksu hüpata ning palju muud lõbusat teha.

Vaata: www.junibacken.se

Lisebergi lõbustusparkLisebergi lõbustuspargis on 40 atraktsiooni nii väikestele kui suurtele. Eelmisel aastal avati seal Euroopa kõrgeim vabalangemise atraktsioon nimega AtmosFear. See on 116 m kõrge ja sõit kestab umbes 2 minutit. Korraga mahub peale 36 inimest, kes on istmel kindlalt kinni. Asja teeb hirmsaks see, et jalgu toetada ei saa. Need kõlguvad vabalt, tekitades niimoodi õhus rippumise tunde.

Vaata: liseberg.se

Teemapargid

Astrid Lindgreni maailm Vimmerbyst on pärit lastekirjanik Astrid Lindgren ja seal asub ka Astrid Lindgreni maailm – elav teater, kus on liikvel 60 tegelast. Tunned end kui keset muinasjuttu – tembutamas on Karlsson ning röövlitütar Ronja ja Birk. Võid ka ise röövlikindlust vallutada, Kirsiorus vendasid Lõvisüdameid külastada, vaadata Vahtramäe Emili kodutalu ja Segasumma suvilat või sõita läbi Pootsmani ja Tjorveni lugude. Mida enam Lindgreni raamatutest tead, seda suurem äratundmisrõõm!

Vaata: www.astridlindgren.se

Skara SuvemaaSkara Suvemaa on Skandinaavia suurim veepark, kus on palju soojendatud basseine ja liumägesid. Peale selle saab kardirajal kätt proovida ja veeta aega tivolis. Lisaks võib maiustada jäätisekioskites või süüa kõhu korralikult täis restoranides, mis pakuvad suurt valikut taco’sid ja vorstikesi. Vaadata saab vaimustavaid sõusid esinejate ja akrobaatidega.

Vaata: www.sommarland.se

Tom Tits ExperimentTom Tits Experiment on omamoodi teaduskeskus, kus saab omal käel läbi teha ligi 600 põnevat eksperimenti. Kogu pargis on vaid üks reegel – enne proovi, siis mõtle. Et omal nahal katsetamist propageerida, ei ole ühegi eksperimendi juures kasutusjuhendit. Piirideta avastamine on lõbus ja tekitab rohkesti elevust. Peale 4 sisekorruse on Tom Titsis ka välipark, kus asuvad näiteks tornaadosimulaator ja Robocoaster, mis jäljendab sõitu Ameerika mägedel. Samuti võib veepurjel vikerkaart imetleda, majaseinal jalgrattaga sõita ja palju muud. Suurt nalja teeb sõit “sõnakuulmatu” jalgrattaga: pöörad lenksu vasakule, aga ratas sõidab paremale ja vastupidi. Tom Tits Experiment asub Stockholmist 36 km kaugusel Södertäljes.

Vaata: www.tomtit.se

Skanseni vabaõhumuuseumSkanseni vabaõhumuuseumist leiad enam kui 150 ajaloolist ehitist, mis pärinevad 14. sajandist kuni aastani 1920. Kõige enam on 18. ja 19. sajandi ehitisi, mille juures askeldavad võõrustajad, kes demonstreerivad ajastule iseloomulikes kostüümides kodutöid ja argiaskeldusi. See kõik aitab luua miljöö, nagu oleksite hetkeks põiganud ajalooõpiku leheküljele. 
Muuseumi juurde kuulub ka loomaaed enam kui 70 erineva loomaliigiga ja laste loomaaed, kus elutsevad väikeloomad, kellega võib mängida. Iga päev kell 14 toimub traditsiooniline loomade söötmise tuur. Skansen asub maalilisel Djurgårdeni saarel Stockholmis. Kui veel lisada, et Skansenist leiate ka nukuteatri, akvaariumi, karussellid, tsirkuse ja tubakamuuseumi, mitu käsitöökoda ja poekesed, on selge, et võid seal veeta terve kauni suvepäeva.

Vaata: www.skansen.ee

TehnikamuuseumTehnikamuuseumis võid uurida ja avastada, kuidas asjad tegelikult töötavad! Põnev avastusretk viib su tööstuse algusaegadest tulevikuvisioonideni. Muuseumis saab lisatasu eest vaadata ka 4D-filme. 

Vaata: www.tekniskamuseet.se

Loomaaiad
Loomaaia armsad ja natuke hirmsamad elanikud köidavad kõikide tähelepanu. Loomaaedade pileteid saad soetada kohapeal või mõnel juhul ka mugavalt interneti kaudu. 
​  
KolmårdenKolmårdeni loomaaias kohtud silmast silma loomadega kogu maailmast. Tropicariumis võib näha koletuid haikalu, aga ka sõbralikke vee-elanikke. Elevantide orus toimetavad maismaa suurimad imetajad. Delfinaariumis saavad külastajad imetleda delfiinide etendust ning safaripargis võid viibida lausa kiskjate ja rohusööjate keskel. Loomaaed asub Stockholmist 160 km lõuna pool.

Vaata: www.kolmarden.se

Parken ZooParken Zoos on esindatud nelja maailmajao loomad, muuhulgas väga haruldased valged tiigrid. Samuti on olemas laste loomaaed, lõbustuspark, fantoomimaa koos mänguväljakuga ja väikese lisatasu eest saab kasutada välibasseine. Fantoomimaal esinevad suvehooajal artistid ja toimuvad teatrietendused. Samuti on pargil laagriplats, kus võimalik üürida kämpingukoht või telkida.

Vaata: www.parkenzoo.se

Aquaria veemuuseumAquaria veemuuseumis Stockholmis võid eest leida ehtsa Amazonase! Siin saad näha merihunte, astelraisid ja teisi troopilisi kalu. Saad kogeda õhtu hakul puhkevat äikesetormi vihmametsas, kõndida hommikuses udus mööda köissilda üle jõe, kus varitsevad piraajad. Kui oled vihmametsast välja jõudnud, saad uurida jõe-elu altpoolt.

​Võid uurida haisid troopilises mereakvaariumis ning ronida läbi klaastunneli, kus saad osa elust meritähtede, korallide, merirooside, klounkalade ja koobastes varitsevate mureenide keskel. Troopikast edasi suundud jahedamasse põhja, kus on võimalik tutvuda Rootsi magevee elanikega, näiteks tavalise kärnkonna ja forelliga. Iga aasta novembris ja detsembris tulevad forellid ümberkaudsest merest mööda spetsiaalset redelit muuseumisse kudema.

Vaata: www.aquaria.se

Allikas ja lisainfo: www.estravel.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Jack Wolfskin, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Toitumisspetsialist, treener ja kolme lapse ema Pilleriin Täht: Sinu lapse tervis on Sinu kätes
Toitumisest räägib täna pea iga ajakiri ja ajaleht, iga teine blogi ja netileht. Toitumine on kuum teema, kuid enamjaolt puudutab see kõik täiskasvanuid – ülekaalulisi, alakaalulisi, haigeid ja terveid, neid, kes soovivad kaalu alandada, lihasmassi kasvatada või organismi puhastada. Miskipärast aga pööratakse laste toitumisele kordades väiksemat tähelepanu, ometigi on just 1-3 aastaste laste läbimõeldud ja tasakaalustatud toitumine oluline tegur lapse arengus ja tervises, millega laotakse alus terveks eluks.
Linaseemned turgutavad ja tugevdavad tervist
Lina on üks vanimaid kultuurtaimi, selle seemneid on söönud nii inimesed kui loomad juba tuhandeid aastaid, ka on linaseemneid ning õli kasutatud lisaks toidulauale ka rahvameditsiinis.
Väikesele poisile on vaja riideid ja jalanõusid
MTÜ Do Good soovib leida ühele väikesele poisile* riideid ja jalanõusid. 
Aktsepteerides last sellisena kes ta on, saad õnnelikuma täiskasvanu
Aktsepteerides fakti, et laps on kes ta on, kasvatame õnnelikumaid täiskasvanuid. Aitamaks lapsel käiku lasta suuremat osa oma kaasasündinud võimetest, tasub mõelda allpool kirjeldatud soovitustele.
Orgaaniline tseiloni kaneel – võimas abiline südamehaiguste ja veresuhkru korratuste puhul
Enamus haiguseid saavad alguse kehasse pugenud tasakaalutusest ning kiireim võimalus tervist taastada on luua kehale parimad võimalused balansi taassaavutamiseks. Kõige tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt saab seda teha just sobivate looduslike lahenduste abiga.