Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis

pühapäev, 8. mai 2016
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Kopenhaagen on omapärane linn, et olulisemad vaatamisväärsused võib ära näha vaid paari jalutuskäiguga - enamik vaatamisväärsusi asuvad kontsentreeritult suhteliselt väikesel maa-alal, mis muudab nende avastamise lihtsaks ja mugavaks.
  • Väike merineitsi (Den Lille Havfrue) - 1913. a püstitatud skulptuur on Kopenhaageni ja isegi Taani sümbolina turistide põhilisi huviobjekte ning sellisena üks maailma tuntumaid ja kuulsamaid kujusid. Palja ülakeha ja kalasabaga 1,25-meetrine väike merineitsi istub Langelinie kai kivil. Kuju pääseb vaatama näiteks lahel kurseerivate kohalike ekskursioonilaevadega.  
  • Kopenhaageni planetaarium (Tycho Brahe Planetarium) - Taani tähtsaim astronoomia- ja kosmoseuuringute keskus. Ultramoodsas 38-meetrises hoones on alaline näitus universumist ja lisaks ajutised väljapanekud. Veel näidatakse filme, tutvustatakse tähti, viiakse läbi lasershowsid.
  • Tivoli - 1843.a. avatud Tivoli on Põhjamaade suurim lõbustuspark. Kümnete vanas stiilis karussellide, ülimoodsate lõbusõiduvahendite ning kõikvõimalike muude atraktsioonide kõrval on pargis ka 28 ilusat restorani-kohvikut ja õhtuti annab seal valgust 110 000 valgustit. Tasub minna isegi siis, kui ei ole lapsi kaasas! Paljud käivadki seal niisama jalutamas-einestamas. Tuntud on linna südames asuvad Tivoli aiad, mida ei ole lustipeo, kujundaedade ja sensatsiooniliste ilutulestike tõttu võimalik mitte teada.
  • Bakkeni lõbustuspark - Kopenhaagenist 10 km kaugusel asuv lõbustuspark, kus tavaliselt on vähem rahvast kui Tivolis ja sissepääs on tasuta.
  • Lossid -  kindlasti soovitame külastada mõnda paljudest pakutavatest lossidest, näiteks Rosenborgi lossi. Seal asuvad sajandite vältel kogunenud kuningakroonid, kaelaehted ja sõrmused, mida nüüd kannab vaid väga tähtsate sündmuste puhul kuninganna Margrethe II. Kuninganna ise elab aga Amalienborgi lossis, mille ees kell kaksteist päeval toimub vahtkonna vahetus.
  • Tornid - Kopenhaageni vaateid saab nautida linna mitmest tornist. Alustada võib turneed Taani pealinna vaatetornidesse ja vaateplatvormidele otse südalinnast – näiteks Kopenhaageni raekoja otsast. Pea 100 aastat tagasi ehitatud 105,6-meetrisest tornist näeb vanalinna nagu peopesal. Pilgu üle Kopenhaageni saab heita 35-meetrise Ümartorni ehk Rundetaarni vaateplatsilt, mille tippu viib 209 meetrit pikk lame kaldtee, üles saab kas või lapsevankriga. Kes armastab kauneid merevaateid ja tahab pilku heita merelinna lähedal asuvatele saarekestele ja sildadele, võib minna Marmorkiriku ehk Frederiku kiriku torni, mis jääb kuningalossi lähedusse. 
  • Ny Carlsberg Glyptotek - Taani tuntud õllefirmad «Tuborg» ja «Carlsberg» toetavad tõhusalt ka kultuuri. Näiteks Kopenhaageni kesklinnas asuv kunstimuuseum, kus saab silmitsi seista nii muistse Egiptuse jumalate või skandinaavlaste endi Odiniga, Vana-Rooma aristokraatide või Rodini kivisse raiutud Calais’ linna kodanike kui ka Edgar Degas’ tantsijataridega, elab õllevahust. Ilusa ilmaga saab vaadet linnale nautida ka Ny Carlsberg Glyptoteki katuseterrassilt. Katuselt avaneb vaade mitmetele teistele tornidele, raekoja tornile ja Tivolile.
  • Louis Tussaud´vahakujude muuseum - väljas on üle 200 vahakuju.
  • Zoo - Kopenhaageni loomaaed, mis asub kesklinnast umbes 10–15 minutilise bussisõidu kaugusel. Ka loomaaial on oma torn, lisapiletit torni pääsemiseks pole vaja.
  • Nyhavni sadamapiirkond - põnev ja hubane piirkond, Kopenhaageni elanike ja linna külaliste meelispaik, samanimelise kanali kaldal. Piki kanali äärt kõrguvates maalilistes majades võib leida kohviku või restorani igale maitsele - ilusad nn. taani stiilis majakesed kanali ääres, igas teises kohvik või kalarestoran. Suvekuudel väljuvad Nyhavni kailt laevad kanalituurile. See on üks odavamaid ja meeldejäävamaid linnaga tutvumise viise.
Legoland Billundis
Legoland on Taani kuulsaim ja populaarseim lõbustuspark iga vanuses lastele. Avastage miljonitest lego klotsidest ehitatud imelist Minimaad. Lastel on siin võimalik saada oma esimese juhiloa Toyota liikluskoolis või sukelduda allveelaevaga uudistama haisid Atlantises. Võtke kinldasti kaasa ka ujumisriided ja silmaklapp, et osaleda märjas ja metsikus merelahingus piraatide laguunis. 

Legoland on tõeline imedemaa ning see on väärt koht lastega külastamiseks. Legoland asub Billundis, ca 300km kaugusel Kopenhaagenist.

Allikas: citybreak.baltictours.eu; www.kalevatravel.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies, Iittala, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, RemedyWay, Solgar, Sonett, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas rääkida lapsele, kust lapsed tulevad?
Kui varakult ja kuidas lastesaamisest rääkida, mida arvata nn kapsalehe- ja kurejuttudest, miks pakuvad nn „pepunaljad“ lastele lõbu ning kas mingist vanusest alates ei sobi lapsel olla teiste ees alasti? Sellest kõigest kirjutab Perekeskuse Sina ja Mina pereterapeut Tiina Teska.
Kuidas efektiivselt piire kehtestada?
Teil ei õnnestu mitte kedagi mitte midagi tegema sundida. Laps kuulab sõna teievahelise usaldusel ja kiindumusel põhineva suhte tõttu. Teine võimalus on muidugi hirm, mis on hetkeliselt efektiivne motivatsiooniallikas. Ent kuna te peate ähvardustega üha karmimaks minema, kaotab hirm ajapikku oma efektiivsust.
Raskustes viie lapsega üksikema Rapla vallas vajab abi
MTÜ Do Good soovib aidata Rapla vallas elavat viie lapsega üksikema, kellel on hädasti vaja lastele riideid, jalanõusid kodutehnikat jpm.
Beebidel ja väikelastel tekib autos kiiresti ohtlik ülekuumenemine
Päike võib auto interjööri nii üles kuumutada, et see muutub poole tunniga eluohtlikuks ja seda isegi suhteliselt jaheda ilmaga. See tuleneb asjaolust, et sisetemperatuuri tõus sõltub esmajoones siseneva päikesevalguse hulgast ja mitte niivõrd välistemperatuurist. Seetõttu on eriti oluline olla tähelepanelik beebide ja väikelaste suhtes. Ülekuumenemine tekib kiiresti ja kuumarabanduse oht on väikestel väga suur.
Umbrohutõrjevahend Roundup võib põhjustada hormonaalseid probleeme ja vähki
Lastel esinevad toiduallergiad on kasvavas tempos, huvitaval kombel on seal ka sageli kartul ja porgand. Lapsed ei talu enam toiduaineid, mis peaks olema igapäevaselt nende menüüs. Samal ajal reklaamivad Eestis aianduskaupu müüvad kaupluseketid umbrohutõrjevahendit Roundup, mida mitmed riigid on keelanud koduaedades kasutada.