Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks

pühapäev, 18. veebruar
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?

Eesti, oma kaunite rannikualade ja saartega, pakub suurepäraseid võimalusi mereäärseks puhkuseks, mis ei nõua pikki reise ega suuri ettevalmistusi. Järgnevalt tutvustame viit imelist kohta Eestis, kus saate nautida rahulikku ja meeldejäävat puhkust mere ääres.

Pärnu – Eesti suvepealinnPärnu, tuntud kui Eesti suvepealinn, on ideaalne sihtkoht neile, kes otsivad lõõgastavat puhkust soojade suvede ja kauni rannaga. Selle pehme, kuldse liivaga rand on madal ja seega eriti sobilik peredele lastega, pakkudes turvalist keskkonda päevitamiseks ja ujumiseks. Suvekuudel kerkib õhutemperatuur tihti üle 25°C, samal ajal kui Läänemere vesi soojeneb meeldivalt 20-23°C-ni, luues ideaalsed tingimused veesportideks ja supluseks.

Pärnus leidub rohkelt tegevusi igale maitsele. Veepargid pakuvad lõbu ja värskendust nii suurtele kui väikestele, samal ajal kui kultuurisündmused, nagu kontserdid ja festivalid, rikastavad suveõhtuid. Jahtide rentimine ja surfikoolid võimaldavad aktiivsematel puhkajatel nautida mereelu täiel rinnal. Pärast päevast tegevust on võimalik lõõgastuda spaades või nautida kohalikku gastronoomiat restoranides.

Õhtuti muutub Pärnu veelgi elavamaks. Rannapromenaadil jalutamine romantilises õhkkonnas on paljude külastajate lemmiktegevus. Ööelu on samuti mitmekesine, pakkudes meelelahutust igale maitsele alates vaiksetest kohvikutest kuni tantsuklubideni. Pärnu on tõeliselt mitmekülgne sihtkoht, kus igaüks leiab endale meelepärase tegevuse, olgu selleks siis lõõgastumine rannas, kultuuri nautimine või ööelu kogemine.

Saaremaa – looduslik ilu ja KuressaareSaaremaa, Eesti suurim saar, on tuntud oma kauni ja puutumatu looduse poolest, mis pakub rahu ja vaikust igale külastajale. Saaremaa maalilised rannikualad ja rohelised metsad loovad ideaalse põgenemiskoha linnakärast. Suvekuudel võib nautida mõõdukat kliimat, kus õhutemperatuur jääb enamasti 16-20°C piiresse, samal ajal kui Läänemeri soojeneb umbes 17-20°C-ni, pakkudes jahutavat suplust kuumadel päevadel.

Kuressaare, Saaremaa pealinn, on tuntud oma ajaloolise piiskopilinnuse poolest, mis on üks hästisäilinud keskaegseid kindlusi Eestis. Külastajad saavad tutvuda linnuse müüride ja tornidega, avastades samal ajal Saaremaa rikast ajalugu. Lisaks ajaloolistele vaatamisväärsustele pakub Kuressaare mitmeid spaasid, kus saab lõõgastuda ja nautida erinevaid terviseprotseduure, samuti proovida kohalikke delikatesse, mis peegeldavad saare traditsioonilist kööki. Tänu kiiretele ja regulaarsetele otseühendustele Tallinn Kuressaare lend, on Saaremaale lihtne ja kiiresti ligipääsetav, võimaldades külastajatel mugavalt jõuda saarele ja alustada oma puhkust ilma pikema reisiajata.

Saaremaa rannikul asuvad mitmed vaiksed ja rahulikud rannad, kus saab imetleda kauneid päikeseloojanguid ja nautida lõkkeõhtuid. Enamik randu on kiviklibused, mis lisab ujumisel ja päevitamisel omapärase tunde. Lisaks rannapuhkusele pakub Saaremaa mitmeid matkaradu, jalgrattateid ja looduskauneid kohti, mis ootavad avastamist.

Hiiumaa – rahulik puhkus loodusesHiiumaa, tuntud oma võluvate randade ja rikkaliku looduse poolest, pakub suurepärast põgenemist argielust. Suveperioodil kogevad külastajad mõõdukat kliimat, kus õhutemperatuur kõigub 17-22°C vahel, samal ajal kui Läänemeri pakub jahedamat suplusvõimalust temperatuuriga 16-19°C. Hiiumaa on ideaalne koht aktiivseks puhkuseks, kus saab tegeleda matkamise, rattasõidu, kalapüügi ja purjetamisega, avastades samal ajal saare mitmekesist loodust.

Hiiumaa peidab endas ka ajaloolisi aardeid, nagu Kõpu tuletorn, mis on üks Euroopa vanimaid töötavaid tuletorni. See ajalooline vaatamisväärsus on kindlasti külastamist väärt, pakkudes huvitavat sissevaadet meresõidu ajalukku ja võimalust nautida imelisi vaateid ümberkaudsele maastikule. Teine populaarne sihtkoht on Tahkuna liivarand, mis on tuntud oma peene liiva ja selge vee poolest, pakkudes suurepäraseid tingimusi ujumiseks ja päevitamiseks. Lisaks on Hiiumaal palju teisi kauneid randu ja looduskauneid kohti, mis ootavad avastamist, muutes selle saare ideaalseks sihtkohaks neile, kes otsivad rahulikku ja lõõgastavat puhkust looduse rüpes.

Käsmu – kaptenite külaKäsmu, mis asub Lahemaa rahvuspargi südames, on tuntud oma võrratu looduse ja rikka merendusajaloo poolest. Suvekuudel valitsevad Käsmus meeldivad temperatuurid, kus õhutemperatuur jääb keskmiselt 18-23°C vahele, samas kui meri soojeneb 18-20°C-ni, pakkudes värskendavat suplusvõimalust. Käsmu on suurepärane koht, kus tutvuda Eesti meresõidu ajalooga, sest siin asub mitmeid ajaloolisi vaatamisväärsusi ja muuseume, mis jutustavad lugusid kohalike meremeeste seiklustest ja elust merel.

Lisaks ajaloolisele õppele pakub Käsmu ka mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi. Jalgrattamatkad on populaarne tegevus, mis võimaldab külastajatel avastada ümbritsevat loodust ja nautida kauneid vaateid. Samuti on Käsmu tuntud oma merefestivalide poolest, mis toovad kokku meremuusika austajad ja kultuurisõbrad üle kogu Eesti.

Käsmu rannad on erilised oma kiviklibuse koostise poolest, mis lisab ujumiskogemusele looduslähedust ja autentsust. Käsmu meremuuseum on samuti külastamist väärt, kuna see pakub põhjalikku ülevaadet piirkonna kultuuripärandist ja merenduse ajaloost. Külastajad saavad siin tutvuda vanade meresõiduvahendite, fotode ja muude eksponaatidega, mis jutustavad kohalike meremeeste lugusid läbi aegade.

Võsu – perepuhkuse paradiisVõsu, tuntud oma sõbraliku ja perekeskse õhkkonna poolest, on suurepärane sihtkoht neile, kes otsivad rahulikku ja lõõgastavat puhkust. Selle kauni liivarannaga kuurort pakub suurepäraseid tingimusi veemõnude nautimiseks, kus suvised temperatuurid ulatuvad tavaliselt 20-24°C-ni, samal ajal kui meri soojeneb meeldivalt 18-22°C-ni. Võsu rannas saavad nii suured kui väikesed külastajad nautida mitmesuguseid tegevusi, alates rannavõrkpallist ja ujumisest kuni päevitamiseni.

Lisaks rannaelule on Võsul palju pakkuda ka lastele, sealhulgas mitmeid mänguväljakuid ja seiklusparke, mis pakuvad lõbusat ajaviidet kogu perele. Piirkond on rikas ka looduslike vaatamisväärsuste poolest, läheduses asuvad matkarajad ja kaunid kohad nagu Oandu looduskeskus ja Altja kaluriküla, mis pakuvad võimalust avastada kohalikku loodust ja kultuuri. Võsu rand on eriti hinnatud oma peene, kuldse liiva poolest, mis loob ideaalse keskkonna romantiliste päikeseloojangute nautimiseks, muutes selle sihtkoha veelgi ahvatlevamaks neile, kes otsivad rahu ja ilu.
 
Igaüks neist kohtadest pakub unikaalset kogemust ja võimalust nautida Eesti kaunist loodust ning mereäärset puhkust. Olgu teie eelistuseks aktiivne puhkus või lihtsalt lõõgastumine rannas, Eesti rannikualad pakuvad midagi igaühele.

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Ajalooline sünnipäevapidu Maarjamäe Lossipargis 19.06
juuni
19. juunil toimub Maarjamäe lossipargis Ajaloomuuseumi 160 ning Teatri- ja Muusikamuuseumi 100. sünnipäeva suur tähistamine. Tegemist on lustaka peoga, kuhu on oodatud kõik – mudilastest täiskasvanuteni.
Teatriteemaline perepäev Teatri- ja Muusikamuuseumis 24.03
märts
Kutsume suuri ja väikeseid teatrihuvilisi taasavatud Teatri- ja Muusikamuuseumisse teatriteemalisele perepäevale!
Perepäev Ajaloomuuseumis Eesti Vabariigi aastapäeval 24.02
veebruar
Läbi aastate on heaks tavaks, et Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistab Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis toimuva toreda perepäevaga! Ootame teid väga meile külla ka selle aasta 24. veebruaril!
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.