Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?

laupäev, 6. august 2016
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.

Paljude eestlaste seas on väga populaarne Soomes käies Ikea külastamine, kuid lisaks šoppamisele on seal lastega võimalik nautida päris põnevaid tegevusi. Allolevalt oleme välja toonud enim tuntust kogunud ja perede seas populaarsemad kohad, mida tasub külastada:

Flamingo SPAVantaas asuv Flamingo Spa veepark pakub rõõmustavaid hetki kõikidele, kellele meeldib soe basseinivesi ja lõbusad veemängud! Veepargis on 6 erinevat basseini ja liumäge.

Flamingo Spa asub 20 km Helsingi kesklinnast. 800 parkimiskohaga autoparklas on parkimine tasuta. 

Vaata lisa: www.flamingospa.fi

LinnanmäkiLinnanmäki lõbustuspark on Soome populaarseim ja Põhjamaade kõige laiema atraktsioonide valikuga park. Kokku on pargis lausa 43 atraktsiooni – alates kärestikusõidust kuradirattani välja.

Linnanmäe lõbustuspargis juba igav ei hakka, seda enam, et aeg-ajalt näeb seal maailma pea peale pööratult. Külastajad on just selles pargis kogenud suve kõige vahvamaid hetki juba aastast 1950. Alates 2003. aastast on sissepääs lõbustusparki tasuta.

Piletiinfo
 • Sissepääs Linnanmäe lõbustusparki - tasuta.
 • Panorama Tower - tasuta.
 • Alla 100 cm pikkustele lastele 10 tasuta sõitu.
 • Üle 40 atraktsiooni ja mängu.
 • Müügil on randmepaelad kogu päevaks või õhtuks, samuti saab osta eraldi pileteid atraktsioonidele.
Kogu päeva käepael - Hupiranneke, maksab 37 eurot. Käepaela hind on kõikidele külastajatele, olenemata pikkusest või vanusest, sama. Randmepael kehtib lõbustuspargis terve päeva.

Väikesed külastajad (0–5a) saavad tasuta nautida järgmisi atraktsioone: Panoraam, KotKot, Kuuputin, Mereröövlilaev, Miniautod, Muksupuksu, Pallikarussell, Minikarussell, Piloot, Trummelkarussell ja Vankriratas. Kui laps ei soovi tasulistele atrakstioonidele minna, siis ei pea ka käepaela talle ostma.

Vaata lisa: www.linnanmaki.fi

Soome Looduskeskus HaltiaLooduskeskus Haltia on fotode, filmide, makettide ja kunstiteoste abil ühe katuse alla kogunud kõik uhkeimad Soome looduse vaatamisväärsused.

Haltia viib teid põhjanaabrite suursuguste rahvusparkide avarustesse ja mitmekesistele matkaradadele. Näitused jälgivad looduse aastaringi ja peasaalis asuv 18-meetrine virtuaalsein toob esile erinevate aastaaegade vaheldumise ilu, maagilisuse ning võimsuse. Interaktiivse Soome kaardi abil saab tutvuda 80 Soome looduse vaatamisväärsusega.

Looduskeskus Haltia asub Espoos.

Vaata lisa: www.haltia.com

SeaLifeHelsingi kesklinna lähistel, Linnanmäe lõbustuspargiga samal territooriumil asuv SEA LIFE avab akna hämmastavasse veemaailma ning viib rännakule, mis annab põneva ülevaate rikkalikust ja mitmekesisest mereelustikust.

Meremaailma basseinides ja akvaariumides on kodu leidnud üle 1500 isendi. Näha saab meritähti, haisid, kilpkonni, merihobusid ja hulgaliselt teisigi veealuse maailma elanikke.

UUDIS 2016. Koorikloomade pealetung! Vähid, krabid, krevetid ja muud tegelased on vallutanud sel aastal SEALIFE'i. Ettevaatust - võib saada märjaks!

Kuidas minna?
Kesklinnast 10-15 min trammiga "3T Eläintarha" või "3B Eläintarha" ja bussijaamast bussiga nr 23, mahaminek "Linnanmäki" peatuses.

Vaata lisa: www.visitsealife.com

SuperParkSuperPark on siseruumides asuv seikluspark Vantaal, mis pakub põnevust nii suurtele kui väikestele. Siin saab ronida, köielt laskuda ja sõita pedaalautodega.

Erinevates sportmängudes võib ennast proovile panna Game Arena’l. Freestyle Hall on skeitpark, kus lisaks rampidel möllamisele saab ka parkuurida, saltosid teha ja batuutidel hüpata. 

SuperPark'is on 300 tasuta parkimiskohta ja restoran.

Vaata lisa: www.superpark.fi

SuomenlinnaSuomenlinna merekindlus kuulub maailma suurimate merekindluste hulka. UNESCO maailmapärandi objektide hulka arvatud kindlus on oma muuseumide ja üritustega meeldejääv elamus igas vanuses külastajale. Pere noorimatele on põnevaks kogemuseks seiklus tunnelites ja salakäikudes, kus saab seigelda nii giidiga ekskursioonidel kui ka omapäi. Lastele pakub kindlasti huvi ka mänguasjamuuseumi, allveelaeva Vesikko ja rannakaitsesuurtükiväe muuseumi külastus.

Suomenlinna pääseb Kauppatorilt väljuvate HSL praamide ja JT-Line jõetrammidega. Sõit kestab 15 minutit. 

Vaata lisa: www.suomenlinna.fi

Korkeasaari loomaaedKorkeasaari loomaaias võib kohata mitmesuguseid maailma eri paikadest pärit loomi, alates arktilisest tundrast kuni troopiliste vihmametsadeni - hävimisohus lumeleopardid, amuuri tiigrid, karu, saarmas, kaljukass, hallhüljes jms. Africasia- ja Amazonia-majad kujutavad endast aga vaateaknaid troopilisse liigirikkusesse.

Korkeasaari loomaaeda saab Rautatietorilt väljuva nr 11 bussiga (Zoo Bus), sõit kestab ca 20 minutit. Kauppatorilt väljub praam iga poole tunni tagant. 

Avatud: jaanuar-märts kell 10-16, aprillis kell 10-18, mai-august kell 10-20, septembris kell 10-18, oktoober-detsember kell 10-16

Vaata lisa: www.korkeasaari.fi

TropicarioSeikle usside ja sisalike maailmas. Näed maailma kõige mürgisemaid madusid ja mitmemeetrist kägistajat silmast silma. Tropicariotroopikamajas on rohkem suuri madusid kui kusagil mujal Põhjamaades. Näed sisalikke mõnulemas, kilpkonni suplemas ja ämblikke saaki varitsemas. Loomad elavad avaras terraariums, mis vastab nende looduslikele elamistingimustele. 

Tropicariosse saab kesklinnast trammidega 1, 1A, 7A ja 7B ja bussidega 70T, 62, 64, 65A, 66A, 66, 67, 70V ja 72. Metroopeatus on Sörnäinen.

Avatud: iga päev 10:00-19:00

Vaata lisa: www.tropicario.com

MängukoobasHelsingi Mängukoobas on kalju sisse ehitatud mängupark, kus on laste päralt üle 1000 m2. Tegevust pakuvad laste džungel, hüppelinnak, mängukoobas, pehmete mänguasjade nurk, pallikahurid, ronimissein jms.

Avatud: iga päev kell 10:00-20:00

Vaata lisa: www.leikkiluola.fi

Helsinki CardHelsinki Card on hea abimees omal käel linnaga tutvumiseks. Kaart on ühtlasi nii ühistranspordi pilet kui ka pääse mitmetesse muuseumidesse.

Helsinki Card kehtib 24h ja hinna sisse kuulub muuhulgas: 
 • Tasuta Panorama Sightseeing
 • Tasuta sissepääs mitmetesse muuseumidesse, näiteks Helsingi Disainimuuseum, Arabia muuseum, Kiasma ja Ateneum.
 • Tasuta transport Suomenlinna ja Korkeasaari loomaaeda
 • Ühistranspordi piiramatu kasutamine
 • Allahindlused mitmetes restoranides ja söögikohtades
 • Allahindlused mitmetes kauplustes (sh Iittala)
 • Tasuta Finnair City Wheel
Vaata lisa: www.helsinkicard.com

Allikas: www.vikingline.ee; www.baltictours.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Jack Wolfskin, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, RemedyWay, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Imikute gaasivalude leevendamine
Kõhuvalud on üks sagedasemaid probleeme lapse esimesel eluaastal, kuna seedesüsteemi käivitumine ja mikrofloora väljaarenemine võtab aega. Vastsündinu harjub rinnapiimaga 3 esimest elukuud! Sageli ei oska arstid selle probleemi puhul palju aidata. Nii istuvadki emmed enamasti oma tillukesega kodus ning nutavad koos lapsega. 
Kui väikelaps lööb ema või isa
Kui väikelaps lööb oma ema või isa, põhjustab see vastakaid tundeid - ühelt poolt tekib viha agressiivse käitumise suhtes, kuid teisalt sügav kurbus sellise intsidendi pärast. Siit mõned soovitused, mida tasub proovida agressiivse käitumise ennetamiseks ja ohjamiseks.
Tee ise avastuspurk oma väikesele mudilasele
Avastuspurk on väikelapse jaoks väga põnev ning rõõmu pakkuv meelelahutus. Lambrine blogis on välja toodud head mõtted avastuspurgi tegemiseks.
Pirita Kirbuturg Pirita Vaba Aja Keskuses, 10. aprillil
aprill
Pirita Kirbuturg toimub pühapäeval, 10. aprillil 10:00-13:30 Pirita Vaba Aja Keskuses, Merivälja tee 3.
´Uinuv kaunitar´ Estonia teatris lummab oma iluga igat väikest balletisõpra
aprill
Tšaikovski klassikaliselt kaunis muusika, Toomas Eduri uusredaktsioon Petipa koreograafiast ja Peter Docherty fantaasiaküllane kujundus teevad balletist "Uinuv kaunitar" imelise vaatemängu, mis rõõmustab kõiki maagia- ja muinasjutusõpru.