Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi

laupäev, 29. aprill 2017
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.

Mida teha Palangas?
Palanga on väike mereäärne linnake, mis pakub puhkamiseks suurepäraseid võimalusi. Palanga asub Tallinnast umbes 650 km.

Rannapromenaad
Palangas on suvitajatele meeldimiseks vaeva nähtud ja rannapromenaad on üks selle linna kõige suuremaid tõmbenumbreid. Ilus ja hooldatud jalutustee viib puhkajate hordid randa ja isegi merele. Tee on ääristatud igale maitsele sobivate söögi- ja joogikohtadega. Enamik restorane on kaunistatud ohtrate lillekimpude ja purskkaevudega, istuda saab nii sees kui ka väljas, enamasti mugavates toolides ja varjude all. 

Ka lapsi ja lapsemeelseid pole promenaadil unustatud. Lõbustusparke on mitmeid ja vahvaid atraktsioone pakutakse nii kõige pisematele kui ka täiskasvanutele, kes võivad lasta end näiteks tooliga taevasse lennutada. Meeldivaks suvemälestuseks saab promenaadil end pildistada lasta koos multikatest tuttava Shreki, papagoi, pärdiku või mao ning mitmete teistega. Usinalt liiguvad ka tänavakunstnike pliiatsid ja kaasa võib saada kauni portree või humoorika šarži.
Kui lõbutsemisest, päevitamisest ja toidu nautimisest aega üle jääb, saab raha kulutada poodides. Promenaadil on lugematu hulk müügikohti, kust võib hankida ehteid, salle, rätikuid, kleite, suveniire jne. Loomulikult on põnevaid kauplusi ka Palanga kesklinnas. Hinnad on kuurortlinnas pisut kõrgemad kui 25 km kaugusel asuvas Klaipedas. 

Õhtuti valitseb promenaadil lausa Vahemere-äärne meeleolu. Peatänav on rahvast tulvil, jalutatakse, süüakse, juuakse, tantsitakse või veedetakse lihtsalt mõnusalt aega. Meelelahutust ja estraadi pakutakse igale maitsele. 

Peibutav rannaelu
Palanga rannariba on väga pikk 18 km ning kaetud valge ja peene liivaga. Randa viivad laudteed.
Hoolitsetud on ka rannaliste meelelahutuse ja kõhutäie eest – kuulata saab mõnusat live-muusikat, ohtralt leidub kohvikuid. 

Kui päevitamisest tüdinenud, võib rannas ka saunamõnusid maitsta ja end merevees värskendada. Saun on otse rannaliival. Rannaääres männimetsas võib värskes õhus jalutades või jalgrattaga sõites aega veeta, värsket õhku hingata ja tervist kosutada. Männimetsas on mõnusad laiad teed ja võimalus ka kohalikku arhitektuuri imetleda. 

Merevaigulossi park
Teada ja tuntud on Palangas asuv merevaigumuuseum, mis asub krahv Tiškeviciausi lossis. Põnev muuseum on külastamist väärt ja sealt saab soovi korral kodustele ka kingitusi kaasa osta. 

Lossi ümbritseb imeline park ja roosiaed, tiigis on kohal ka luigepaar ning lugematu hulk ringi sebivaid parte. Pargis võib tunde jalutada ja kui jalad väsinud, saab puude vilus pingil puhata. Lossipark on soositud ka kohalike hulgas, sinna tulevad noorpaarid, seal peetakse kontserte.

Hõrgutised toidulaual
Palangas saab täiesti imeliselt maitsvat värsket suitsukala. Parim luksus on see, et kalapaadid sõidavad otse randa ja sealt on võimalus värskelt suitsetatud kala osta. See on muidugi veidi kallim. Turg on Palangas samuti ääretult rikkalik, saadaval on kõik hooajakaubad ja enamgi veel. Kuna Leedu on meist lõuna pool, saab turult värsket kraami veidi varem kui meie siin. 

Ka söögikohtades on toidud suhteliselt maitsvad ja portsjonid suured. Mitmed Leedu rahvustoidud võivad tervislikumate eluviisidega puhkajale ehk liialt rammusad tunduda, kuid paljukiidetud on nii Leedu liharoad (ehk enam tuntud nime all tsepeliinid) kui ka rasvased kartulivorstikesed. Kes on Leedu rahvustoitudest isu täis söönud, võiks ka vene köögiga tutvust teha. Palanga köökides valmistatakse suurepärast seljankat ja borši. Kes otsib eksootilisemat rooga, nt Aasia kööki, leiab Palanga peatänavalt ka selle. Usutavasti saavad kõigi soovid rahuldatud, kuna esindatud on Mehhiko, Armeenia, Itaalia jpt köögid.

Plussid
  • Ilus väljaehitatud promenaad
  • Palju söögikohti
  • Pikk liivarand
  • Puhas merevesi
  • Palju ajaveetmiskohti
  • Soodsad hinnad
  • Kaunis lossipark
  • Jalgrattalaenutus

Meremuuseum ja delfinaarium KlaipedasPalangast ca 25km kaugusel asub ilus sadamalinn Klaipeda. 

Klaipedas, Kopgalises Curonia poolsaare kõige põhjapoolsemas punktis asub Leedu Meremuuseum. Meremuuseum koosneb Leedu magevee kalaliikidega akvaariumist, etnograafilisest kalamehe talust, mis jutustab Leedu ranniku kalameestest; samuti mereloomastiku näitusest, merendusajaloost ning välisbasseiniga akvaariumist, kus elutsevad pingviinid. Siin leiavad huvitavat tegevust nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Samuti on Meremuuseumis ülipopulaarne delfinaarium, kus toimuvad muuseas ka delfiinišõud.

Allikas: www.nordlandtravel.ee; www.wiki.goomaailm.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Hoppekids, Laica, Lego, Maxi-Cosi, Makayla Design, Muumi, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas alustada beebile lisatoidu andmisega? Häid nõuandeid jagab lastearst Reet Raukas
Õige toit ja tervislikud söömisharjumused on väikelapseeas väga olulised. Just siis kujunevad välja esimesed oskused ja eelistused. Tunnustatud lastearst Reet Raukas jagab sel teemal häid nõuandeid.
Laps vajab toetavaid ja nõudlikke vanemaid
Elu meie ümber on muutumises ja seda on tunda ka laste kasvatamises. Paljud põlvest põlve edasiantud kasvatusvõtted on aegunud ja uusi stiile on nii palju, et raske on aru saada milline neist just oma lapsele ning mulle endale sobib. Kõik kasvatusteooriad ei toimi ka. Psühholoog Rita Rätsep on avaldanud sel teemal sisuka artikli Tarkvanem lehel.
7 põhjust, miks süüa küüslauku
Ilmselt on enamik meist kuulnud, et küüslaugu söömine on tervisele kasulik. See on imeline toiduaine, millel on palju erinevaid kasutusvõimalusi, olles seejuures tervisele niivõrd hea.
Probleemi lahendamise 8 etappi
Lapsevanemad on sageli keerulises olukorras, kui vaja leida lahendus lapsega seotud eriarvamusele, arusaamatusele või lihtsalt teineteise mittemõistmisele. Tuntud raamatu "Minu mõistus on otsas" autor Isabelle Filliozat pakub välja 8 tõhusat probleemi lahendamise etappi.
Nelja lapsega üksikema Keilast vajab lastele riideid ja jalanõusid
MTÜ Do Good soovib aidata nelja lapsega üksikema, kes vajab riideid ja jalanõusid nii endale kui oma lastele.