Esileht

Raskustes viie lapsega üksikema Rapla vallas vajab abi

laupäev, 7. mai 2016
MTÜ Do Good soovib aidata Rapla vallas elavat viie lapsega üksikema, kellel on hädasti vaja lastele riideid, jalanõusid kodutehnikat jpm.

Perel oleks vaja:
  • Poistele riideid suuruses 92-98, 116-122 (kevad, suvi) ja sügiseks 128;
  • Tüdrukute riideid suuruses 146-152 või XS ja L-XL;
  • Emale riideid suuruses XL;
  • Poiste jalanõusid suuruses 25, 27, 29 (kevad- suvi) ja 26, 28 ja 30 sügiseks;
  • Tüdrukutele jalanõusid suuruses 36 ja 39;
  • Emale jalanõusid suuruses 39;
  • Tolmuimejat;
  • Pesumasinat (perel hetkel seda ei ole);
  • Köögikapid;
  • Poistele jalgrattad (16 tolli) ja/või tõukerattad.
Perele on võimalik asjad käest kätte anda Rapla vallas või saata postiautomaati. 
Kahjuks suuremate asjade puhul perel oma transport puudub. Kui on midagi pakkuda, on MTÜ Do Good valmis aitama lahenduse leidmisel.

Kui Sul on midagi perele pakkuda, palun kirjuta sellest MTÜ Do Good Facebooki sõnumitesse (www.facebook.com/DoGoodEstonia/?fref=ts).


*Pildil olevad lapsed ei ole seotud abivajava perekonnaga.

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas efektiivselt piire kehtestada?
Teil ei õnnestu mitte kedagi mitte midagi tegema sundida. Laps kuulab sõna teievahelise usaldusel ja kiindumusel põhineva suhte tõttu. Teine võimalus on muidugi hirm, mis on hetkeliselt efektiivne motivatsiooniallikas. Ent kuna te peate ähvardustega üha karmimaks minema, kaotab hirm ajapikku oma efektiivsust.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.
Beebidel ja väikelastel tekib autos kiiresti ohtlik ülekuumenemine
Päike võib auto interjööri nii üles kuumutada, et see muutub poole tunniga eluohtlikuks ja seda isegi suhteliselt jaheda ilmaga. See tuleneb asjaolust, et sisetemperatuuri tõus sõltub esmajoones siseneva päikesevalguse hulgast ja mitte niivõrd välistemperatuurist. Seetõttu on eriti oluline olla tähelepanelik beebide ja väikelaste suhtes. Ülekuumenemine tekib kiiresti ja kuumarabanduse oht on väikestel väga suur.
Umbrohutõrjevahend Roundup võib põhjustada hormonaalseid probleeme ja vähki
Lastel esinevad toiduallergiad on kasvavas tempos, huvitaval kombel on seal ka sageli kartul ja porgand. Lapsed ei talu enam toiduaineid, mis peaks olema igapäevaselt nende menüüs. Samal ajal reklaamivad Eestis aianduskaupu müüvad kaupluseketid umbrohutõrjevahendit Roundup, mida mitmed riigid on keelanud koduaedades kasutada.
Kuidas lõpetada tagajärgedega karistamine - 12 suurepärast alternatiivi
Kas te mõtlete, kuidas kutsuda laps korrale ilma, et peaks ähvardama tagajärgedega? Kui laps järgmisel korral keeldub teie juhiseid kuulamast ning te tabate ennast teda ähvardamas, katsetage hoopis alljärgnevaid võimalusi.