Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Parim riiete plekieemaldusvahend - äädikas

laupäev, 11. märts 2017
Mida kõike on võimalik äädikaga peale hakata ja seda mitte köögis süüa tehes. Äädikat saab kasutada koduses majapidamises pea kõikjal, sh riietelt plekkide eemaldamisel.

Äädikas annab eriti häid tulemusi riiete puhastamisel ja plekkide eemaldamisel. Ei ole vaja osta kalleid puhastusvahendeid, sageli piisab lihtsalt äädikast.

Pesu
  • Uute riiete esimesel pesukorral kasutada 125 ml 5% äädikat, eemaldab riietelt nende jäikuse ning valmistamise käigus sinna kogunenud kemikaalid.
  • Et riietelt eemaldada staatiline elekter, lisada viimasele loputusveele 1/4 tassi 5% äädikat. Kui lisada pesuvette 125 ml 5% äädikat, ei lase see pesu värvidel tuhmuda, hoiab isegi tumedad värvid kaua erksana.
  • Puhastada regulaarselt pesumasinat 5% äädikalahusega. Selleks pange pesumasin tööle kõige kuumema tsükliga, mida teie pesumasin lubab, ärge lisage pesu ega pesuvahendit. Valage pesuvahendi sissevõtualasse 250 ml 5% äädikat ja laske masinal teha tavaline tühipesu. Äädikas aitab hoida masina torustiku puhtana ning eemaldab neist sinna kogunenud pesuvahendite jäägid ja katlakivi. Samuti hoiab äädikas eemal hallituse ja ebameeldiva lõhna. 
  • Taastab pesu värvid – milleks soetada tervet varandust maksvat värve taastavat pesuvahendit, kui seda on võimalik ka kodus ise teha. Selleks lisada igale pesukorrale 1/2 tassi 5% äädikat, see värskendab iga pesuga riiete värve.
  • Vormida villaseid riideid – tuleb tuttav ette, et mõni kampsun või kootud ese ootamatult pesus kokku tõmbab. Neid on võimalik tagasi venitada (muidugi kõigel on piirid – nukuriietest enam suurust 42 ei venita, aga kõvasti suuremaks küll). Selleks keetke kokkutõmmanud villaseid esemeid 1 osa äädika ja 2 osa vee lahuses 25 minutit. Tõsta ese välja, lasta veidi jahtuda ning venitada ese oma originaalsesse suurusesse või kujusse tagasi ja asetada õhu kätte kuivama.
Plekid
  • Plekkide eemaldamiseks sobib ideaalselt 5% äädikas. Näiteks higi- ja deodorandiplekkidele riietel soovitatakse määrida 5% äädikat, lasta veidi seista ning pesta tavaliselt. Eemaldab ka muud rasked plekid, isegi pigi.
  • Lapse valged sokid taas valgeks – kui valgeid sokke on sokiriiulist juba raske leida, siis on neid võimalik uuesti särama saada, et nad uuesti silma torkaksid. Selleks ei ole vaja teha muud, kui valada potti 1 tass 5% äädikat 1,5 l veele. Lasta segu keema, valada segu ämbrisse või kaussi ning sokid sisse, leotada üleöö ja järgmisel päeval pesta nagu tavaliselt. Koltunud riided valgeks – selleks leotada koltunud riideid üleöö 12 osas vee ja 1 osa äädikalahuses. Pesta järgmisel päeval nagu tavaliselt.
  • Vanad plekid riietelt välja – selleks, et saada lahti vanadest plekkidest, mis varem pesus ei ole välja tulnud. Töödelda plekke 3 sl äädika, 2 sl pesuvahendi ja 1 l sooja vee lahusega. Hõõruda plekk lahusega kokku, kuivatada paberiga enne pesemist. Raskesti eemaldatavad plekid nagu koola, ketšup, tomat, punane vein, juuksevärv – neid kõiki on võimalik puuvillastelt riietelt välja pesta, kui plekkidega hakatakse tegelema nii kiiresti kui võimalik (esimese 24 h jooksul), töödelda määrdunud ala koheselt 5% äädikaga ja pesta kohe pärast seda. Raskemate plekkide korral lisada pesutsüklile veel 1-2 tassi 5% äädikat.
  • Pastelli ja rasvakriidi plekid lasteriietel – mingi valemiga suudavad lapsed ikkagi oma riided nendega kokku määrida. Ka neid plekke on võimalik lihtsalt välja saada, selleks torgata vana hambahari 5% äädika sisse ning nühkida sellega plekke riietelt ja siis pesta tavaliselt. Vahest ajavad higijäljed krael või kätistel täitsa tigedaks või siis värvierinevused kätistel võrreldes ülejäänud pluusiga. Neid on võimalik lihtsalt eemaldada, kui neid küürida 2 osa äädika, 3 osa söögisoodast tehtud pastaga. Lasta pastal seista plekkidel ca 30 minutit enne pesemist, nii on võimalik eemaldada riietelt kergeid hallituse plekke.
  • Vereplekid – need on teada ja tüütud plekid, mis ei taha kuidagi pesus maha tulla. Vereplekke on lihtne kätte saada, kui neid käsitseda koheselt, aga peaagu võimatu peale 24 h. Kui on võimalik plekki töödelda kohe enne kuivamist, siis valada otse plekile 5% äädikat, lasta toimida 5-10 minutit, seejärel kuivatada majapidamispaberi või rätikuga. Vajadusel korrata protseduuri ja seejärel pesta. 
Rohkem kasutusvõimalusi äädika kasutamiseks: www.hingepeegel.eepood.minulaps.ee
 - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Huggies, Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Makayla Design, Muumi, PlanetBio, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Weleda jt
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Miks on lapse nutt oluline ja ei tohiks seda takistada?
Vanemad tahavad teada, kuidas laste nutule reageerida - kas õigem oleks lohutada, ignoreerida, tähelepanu kõrvale juhtida, karistada, järele anda või empaatiliselt kuulata. Lapse mõistmine, tema tegelike vajadustega arvestamine ja oskus lapsevanemana seejuures tasakaalukalt toimida on kõige olulisem panus, mille saame anda lapse emotsionaalsesse arengusse. Legendaarse raamatu "Nutt ja jonnihood" autor Aletha J. Solter avaldab kogu tõe nutu kohta.
Millised on lapse karistamise 3 alternatiivi?
Karistamine tundub vanema jaoks lihtne, kiiresti teostatav ja mugav. Karistamine ei ole kõige parem probleemi lahendamise viis, sest see ei õpeta tegelikult last oma käitumist muutma.
Nõmme emade ja laste varjupaik vajab tavalisi koduseid majapidamistarbeid
Kuna elu varjupaigas toimib nagu tavalises, kuid lihtsalt mõnevõrra suuremas peres, siis oleks varjupaigale abiks kõik seesama, mida läheb tavalises kodus vaja.
Miks on oluline veredoonorlus?
Doonorlus on heategevus, mis ei nõua palju aega ega vaeva ning sellega saaksid hakkama paljud meist. Eestis on veel laialt levinud arvamus, et verepuudus ei ole minu isiklik mure. Samuti on vereloovutamise protseduuriga endiselt seotud palju müüte ja hirme.
Absoluutne laste lemmik - koorene mandlipiim maasikatega
Vahutav mandlipiim maasikatega on nii suurte kui väikeste lemmik.