Esileht

Nõmme emade ja laste varjupaik vajab tavalisi koduseid majapidamistarbeid

laupäev, 14. juuni 2014
Kuna elu varjupaigas toimib nagu tavalises, kuid lihtsalt mõnevõrra suuremas peres, siis oleks varjupaigale abiks kõik seesama, mida läheb tavalises kodus vaja.

Kui soovid aidata Nõmme emade ja laste varjupaika, siis on oodatud:
  • Toit, kööginõud, pesuvahendid, voodipesu, kell, tööriistad asjade parandamiseks, sportimisvahendid lastele, mänguasjad jne.
  • Kui on mõni toimekas mees, kes on valmis tegema pisitöid (nt parandamine, isegi pisiremont) siis ka see oleks suureks abiks.
  • Ettevõtted võiksid meid abistada ka tähtpäevade korraldamisel, näiteks jõulud ja emadepäev.
  • Meid saab rahaliselt toetada: SEB, MTÜ Enne ja Pärast Sündi, a/a: 10220001722018

Organisatsioonist
Nõmme emade ja laste varjupaik alustas tegutsemist 1999. aasta 2. jaanuarist, pakkumaks varjupaiga teenust last ootavatele naistele ja lastega emadele.

Kaheteistaastase tegevusaja jooksul on välja kujundatud järgnevad põhiprintsiibid ja tegevusmetoodika:
  • Varjupaigas viibimise ajal selgitab sotsiaaltöötaja ema ja/või lapse varjupaika sattumise põhjuse (kodutus, perevägivald, sotsiaalne ebaküpsus vm);
  • Sotsiaaltöötaja aitab emal omandada lapse eest hooldamise põhimõtted ja võtted, nagu päevarežiim, lapse toitmine, hügieen ja arendamine;
  • Kogu varjupaigas viibimise perioodil teevad varjupaiga töötajad tihedat koostööd ema suunanud või sissekirjutusjärgse sotsiaalosakonna lastekaitsega, et lahendada varjupaiga kasutamiseni viinud situatsiooni ning leida ema ja lapse (laste) ohutuse seisukohalt optimaalne lahendus;
  • Varjupaigast lahkudes on teada, kuhu ema ja laps lahkuvad, ning vastav info edastatakse sotsiaalosakonnale;
  • Varjupaigas viibimise ajal on ema kaitsvas ja toetavas keskkonnas;
  • Samal ajal omandab ema teadmisi lapse ja oma sotsiaalsete ning juriidiliste õiguste kohta (sotsiaalteenused, sotsiaaltoetused, alimendid ja nende sissenõudmine jms).
Varjupaik mahutab kuni 24 ema ja last.
Emad toimetavad oma lastega, teevad süüa, koristavad tube, pesevad pesu.

Kontaktid
MTÜ ”Enne ja pärast sündi”
Tel 657 2479
nomme.varjupaik@mail.ee


Allikas: www.help.ee/nomme-emade-ja-laste-varjupaik/

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Millised on lapse karistamise 3 alternatiivi?
Karistamine tundub vanema jaoks lihtne, kiiresti teostatav ja mugav. Karistamine ei ole kõige parem probleemi lahendamise viis, sest see ei õpeta tegelikult last oma käitumist muutma.
Parim riiete plekieemaldusvahend - äädikas
Mida kõike on võimalik äädikaga peale hakata ja seda mitte köögis süüa tehes. Äädikat saab kasutada koduses majapidamises pea kõikjal, sh riietelt plekkide eemaldamisel.
Miks on oluline veredoonorlus?
Doonorlus on heategevus, mis ei nõua palju aega ega vaeva ning sellega saaksid hakkama paljud meist. Eestis on veel laialt levinud arvamus, et verepuudus ei ole minu isiklik mure. Samuti on vereloovutamise protseduuriga endiselt seotud palju müüte ja hirme.
Absoluutne laste lemmik - koorene mandlipiim maasikatega
Vahutav mandlipiim maasikatega on nii suurte kui väikeste lemmik. 
Sokiussid - palju nalja lastele
Sombuste ilmadega on mõnus kodus meisterdada. Eriti hea, kui saab selleks kasutada koduseid vahendeid nagu näiteks kappi seisma jäänud põlvikud.