Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Looduslikud eelistused meie valikutes

esmaspäev, 23. mai 2022
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.

Lapsed on vastuvõtlikumad erinevatele kemikaalidele ja lisaainetele nii rõivaste, kosmeetika kui puhastusvahendite osas. Liigne kontsentratsioon ebasobilikke koostisosasid võib tekitada nahaärritusi või muid terviseprobleeme. Samuti on hea mõelda, et eelistades looduslikke ja puhtaid tooteid, hoolitseme lisaks oma perele ka loodusest meie ümber. 

MinuLaps.ee lastevanematele suunatud infoportaali loomulik jätk on aastaid tagasi loodud MinuLaps e-pood, milles on suur rõhk looduslikel toodetel. Seda nii lasteriiete, kosmeetika, puhastusvahendite, mööbli, toidulisandite osas. 

Orgaanilisest vill-siidist ja meriinovillast riided aastaringseks kasutamiseks
Veel hiljuti lõhnas villane rõivas juba pärast lühikest matka ebameeldivalt, seda oli raske pesta ja lisaks torkis see vastu keha kandes hirmsasti. Kuid niimoodi oli see varem. Kõige kvaliteetsem on meriinolamba vill. Tegemist on maailma pehmeima villaga, mis peaaegu et ei ajagi ihu kihelema, seda tänu pikkadele ja pehmetele kiududele. Vill annab sooja ka märjana, muutes selle ideaalseks materjaliks pikemate või lühemate peatustega tegevuste ajal. Kuna villakiud sisaldavad endas õhku, ei kaitse see mitte ainult külma, vaid ka sooja eest. Vill on suurepärane materjal erinevate klimaatiliste tingimuste ja tegevuste tarbeks.

Villa iseloomustavad järgmised head omadused:
  • Villakiud sisaldavad muuhulgas valke, mille keemiline struktuur annab villale elastsuse, venimiskindluse ja pehmuse
  • Kokkupuutel veega vabastavad kiududes leiduvad valgud sooja;
  • Villakiudu iseloomustab suur niiskusimavus – kiud võivad imada endasse sellise koguse niiskust, mis vastab 30% nende kaalust kuivana, ilma et vill ise tunduks märg;
  • Villakiud sisaldavad ka suure koguse õhku, mis isoleerib nii külma kui sooja.
  • Vill-siid riided on suvisel hooajal just parajalt õhulised, kerged ja hingavad.


Miks me armastame ENGEL riideid ja aksessuaare?

Engel Natur on Saksa päritolu kvaliteetse ja öko sertifikaadiga alusriiete tootja. Tegemist perefirmaga, kus on valmistatud riideid juba 85 aastat. Tänasel päeval on Engeli tootevalikus alusriideid igas vanuses lastele (sh enneaegsed beebid) ja täiskasvanutele. Uudse tehnoloogia abil on lisandud ka meriinovilla spordipesu.

Kõik Engel meriinovillased, vill-siid ja orgaanilisest puuvillast riided on värvitud täiesti ohutute ja looduslike värvidega. Värvivalik on Engelil esinduslik ja ajatu. Kasutatav meriinovill on parimast orgaanilisest toorainest. Kogu tootmisprotsess on üles ehitatud selliselt, et oleks loodusele minimaalselt koormav.

ENGEL noortele emadele
ENGEL on mõelnud ka noortele emadele, kelle jaoks on loodud spetsiaalsed orgaanilisest puuvillased mugavad imetamise rinnahoidjad, imetamise pluusid ja vill-siid pestavad rinnapadjad.

Meile meeldivad looduslikud puhastusvahendid
Tavapäraste puhastusvahendite tootmisel ja kasutamisel tekkivad jääkained kuhjuvad nii looduses kui inimorganismis, põhjustades mitut sorti kahju, ökoloogilised alternatiivid on aga 100% biolagunevad, tehes tõhusalt puhtaks Su kodu ning jättes puhtaks ka looduse. Puhas kodu, puhas loodus.

Tavalised pesu- ja puhastusvahendid sisaldavad naftakeemiast valmistatud aineid, sünteetilisi lõhna-, värv- ja säilitusaineid, sünteetilisi tensiide, fosfaate, ensüüme, kloori, optilisi värvikirgastajaid, tugevaid pleegitusaineid jne. Need biolagunevad raskesti või üldse mitte ning kogunevad veekogudesse ja pinnasesse.

Ökoloogilised puhastusvahendid on aga looduses täielikult biolagunevad, kuna nende puhastav toime on saavutatud looduses leiduvate taimede ja mineraalide vastavaid omadusi ära kasutades. Mahedates puhastusvahendites ei kasutata ensüüme, naftakeemiast valmistatud pindaktiivseid aineid, samuti sünteetilisi lõhna-, värv-, säilitus- ja pleegitusaineid, selle asemel sisaldavad need puhtaid taimseid tensiide, taimsetest õlidest valmistatud seepe, pesuaineid suhkru või kookosõli baasil, naturaalseid eeterlikke õlisid, taimset alkoholi, sidrunhapet, soodat, mineraalseid silikaate ja aluminaate ning pimsi- ja lubjakivipulbrit. Seega aitab ökoloogiliste puhastusvahendite eelistamine hoida ja säästa loodust ja vett. 

Lai valik kvaliteetseid, tõhusaid ja hinnatud puhastusvahendeid (SONETT; ENZYPIN, FRIENDLY ORGANIC, MULIERES, ECOEGG) leiad siit.Looduskosmeetika on nahasõbralik ja keskkonasäästlik valik
Looduskosmeetika koostisosad on kõik orgaanilist päritolu. Looduskosmeetika ei sisalda sünteetilisi ega ka keemilisi lisaaineid, sh parabeeni, silikooni, petrooleumvaha ja teisi kunstlikke kemikaale. Kõik taimed ning nendest saadavad mahlad ja õlid on kasvatatud mahepõllumajanduslikult ehk ilma keemiliste väetiste ja kahjulike sünteetiliste komponentideta.

Looduskosmeetikal on parem mõju nahale, see ei kahjusta nahka ega tervist ning orgaaniline kosmeetika on keskkonnasõbralik.

Kõik mida me oma nahale määrime, imendub meie organismi. Keskmine naine kasutab umbes 12 erinevat ilutoodet päevas, mõnikord ühte toodet isegi kaks korda päevas. Kui need tooted sisaldavad keemiliselt ja sünteetiliselt töödeldud aineid, siis need samad kunstlikud koostisosad imenduvad nahalt meie kehasse ja hakkavad mõjutama kogu meie organismi tasakaalu. 

Eriti oluline on kasutada orgaanilist kosmeetikat allergikutel ja väga tundliku nahaga inimestel, sh ka nendel, kellel esineb nahaprobleeme (ekseem, akne jm), rasedatel ning väikelastel.

Orgaaniline põllumajandus välistab täielikult sünteetiliste kemikaalide ja väetiste kasutamise, mida leidub tihti tavakosmeetikas ja mis on kahjuliku mõjuga pinnasele, põhjaveele ning samuti meie tervisele. Orgaaniliste taimede kasvatuses ei kasutata geneetiliselt muundatud organisme. Kasutades orgaanilist kosmeetikat, hoolitsed nii oma naha ja ka tervise eest ning kaitsed ökosüsteemi.

Hinnatud looduskosmeetika brändid WELEDA, NAIF, Eco Cosmetics, GOOD BUBBLE jt leiad siit.Toidulisandid, mis tõesti toetavad tervist
Aeg-ajalt on paljudel meist kasulik tarbida toidulisandeid. Näiteks D3 vitamiin on vajalik juba lastele alates sünnist, C-vitamiin ja tsink viiruste perioodil, probiootikumid erinevate seedehäirete korral jne. Siinkohal on aga oluline valida tõeliselt kvaliteetne, võimalikult looduslik ja hästi imenduv toidulisand. Ja mõistlik hind on samuti argument. Oleme koondanud MinuLaps e-poe valikusse aastate jooksul just need brändid, mida usaldame, on saanud väga head tagasisidet ja tõesti toimivad.


 

MinuLaps e-poes on kõik tavahinnaga tooted püsikliendile -10% ning kogu ENGEL ja ENGEL SPORTS -15%, lisaks on igakuiselt mitmeid veelgi suurema soodustusega eripakkumisi.


Iga-aastast arengut on märgatud ning MinuLaps e-pood on saanud 3 aastat Äripäeva poolt Gasellifirma tunnustuse osaliseks. Gasell on kiiresti kasvanud ettevõte, kes on kasvatanud viimase kolme aasta jooksul käivet ja kasumit vähemalt 50%. Vaid 1% ettevõtetest on gasellid! Oleme sellise tunnustuse üle väga rõõmsad ja see ilmestab meie igapäevast pingutust pakkuda klientidele vaid parimat.
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
Traditsiooniline GOSPA Beebiklubi juba taas 8.-10.03
märts
GOSPA soovib igale emale ja beebile pakkuda pisikest pausi ja hingetõmbehetke üksteise nautimiseks, lihtsalt olemiseks ja kooskasvamiseks. Selle tõttu ongi loonud Beebiklubi, et sel teekonnal pakkuda oma ala spetsialistide tuge ja mõnusat, hubast äraolemist meie juures.
Peatselt saabuv lõõgastav talvevaheaeg GOSPAs
veebruar
Koolivaheajaks on GOSPA raudselt parim valik! Lapsed leiavad endale palju huvitavaid tegevusi, vanemad saavad rahuliku südamega hoolitsusi või õhtusööki nautida ja lõpuks on kogu pere puhanud ja rõõmus!