Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks

kolmapäev, 24. august 2022
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.

Koolis käivate laste ema Kaja Pirnpuu sõnul vajab kooliaasta alguses tuge iga pere. “Koolitoetust vajab praegu iga laps,” rääkis Pirnpuu. “Ma usun, et valdaval enamusel peredest on uue toetuse üle hea meel! Täiendav toetus on positiivne otsus. Eriti praeguses olukorras, kus arvatavasti koolitarvete hinnadki tublisti tõusmas. Minul
käib koolis kaks last. Hinnatõusus kulub paraku peredel ka olme peale senisest rohkem.”

Tallinn on siiani maksnud toetust kooliteed alustavatele lastele, kuid kooliaasta algus tähendab peredele täiendavat koormust – ükskõik, kui vanad kooli minevad lapsed ka on. Eriti juhul, kui peres on mitu kooliealist last. Uudne toetus on 50 euro suurune ja seda on võimalus saada algavast õppeaastast põhikooli, gümnaasiumi ja kutsehariduse õpilastel.

Avalduse saab esitada Tallinna elanik

Abilinnapea Betina Beškina sõnul on uus toetus mõeldud paljuski elukalliduse tõusu korvamiseks.
“Uus toetus on mõeldud lastele alates teisest klassist, samuti kutsekoolides õppivatele noortele,” ütles Beškina. “Teame, et kooliaasta alguses on peredel väljaminekud väga suured, eriti kui koolis käib mitu last.”

Koolitarvete hinnad on tõusnud olenevalt tootest üle 40%. Näiteks maksis joonlaud eelmisel aastal 25 senti, praegu on see soodushinnaga 45 senti. Tindipliiats maksis eelmisel aastal 1,59 eurot ja sel aastal saab selle soodushinnaga 2,49 eurot.

Paberikauba hinnatõus on olnud 20-25%, mis on seotud tooraine ja energia hinnatõusuga. Koolikottide sisseostuhinnad poodidesse on tõusnud keskmiselt 15%.

Koolitoetust saavad nüüd ka need Tallinna lapsed, kes ei käi Tallinna koolis. Õppeaasta alguse toetust saavad lapsed ja noored, kelle vähemalt üks vanem elab ametlikult 1. jaanuarist Tallinnas. Avalduse esitab see vanem, kes on Tallinna linna elanik.

Tallinna esimesse klassi minevale lapsele mõeldud toetus on endiselt 320 euro suurune. See nn ranitsatoetus on Eesti suurim. Pärnu ja Narva linna koolitoetus lapse kohta on 150 eurot ning Tartus 100 eurot.
Beškina sõnul saab nii esimesse klassi mineja toetust kui ka toetust kõikidele koolilastele taotleda alates septembri kolmandast nädalast.

“Selleks ajaks on koolide nimekirjad tavaliselt lõplikud,” lausus abilinnapea. “Septembri kahe esimese nädalaga võivad nimekirjad veel natukene muutuda: kes vahetab linna, kes kolib hoopiski välismaale.”

Abi sportimiseks

Linn tasub ka laste koolitoidu eest ning toetab neid huviharidusega tegelemisel ja sportimisel. Kultuurihuvi ergutamine on Lions klubi liikme Pirnpuu sõnul oluline igast rahvusest laste hulgas.

“Meie korraldasime suvel oma klubi vabatahtlikega keeleõppelaagri Ukraina lastele lauluväljakul, et tutvustada meie kultuurile nii tähtsat paika,” rääkis Pirnpuu. “Koostasime neile ise sõnavihikud, mida nad töövihikuna edaspidigi kasutada saavad. Koostöös Kakumäe surfikooliga õppisid nad nädalases laagris ka Kakumäe randa tundma ja hindama. Ukraina lapsed on väga tänulikud ja andsid silmade särades teada, et said eesti tüdrukute omavahelisest jutust juba aru.”
Järgmine ühine surfilaager ukraina lastega toimub Kakumäe rannas koostöös FunSurf surfikooliga 22.-25. augus-
tini.

Milliseid toetusi Tallinn koolilastele pakub ja kuidas neid taotleda?

Tallinna koolitoetusi saab taotleda e-teenindusest https://taotlen.tallinn.ee/koolitoetus kaudu 13. septembrist kuni 30. novembrini.
• Taotluse võib esitada vanem kes elab lapsega ametlikult samal Tallinna aadressil.
• Esimesse klassi mineva lapse perele makstakse 320 eurot välja üldjuhul taotluse esitamisel kuu jooksul. Alates teisest klassist on toetuse suurus 50 eurot.
• Augustist saab Tallinnas esitada taotlust veel “Rattaga kooli” toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10-15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud tänavu ehk 2022. aastal.
• Lisatoetust Tallinna linna puudega lastele makstakse kord aastas lapse sünnikuul. Taotleda tuleb ühe korra ja edaspidi makstakse toetus välja igal aastal, tingimusel, et kõik toetuse saamise nõuded on jätkuvalt täidetud. Kõigist peresid toetavatest teenustest annab ülevaate https://www.tallinn.ee/et/sotsiaaltoetused-ja-teenused-lapsele
• Kui pere sissetulek on kesine, saab taotleda toetust ka lapse huvihariduse ja sportimisega seotud kulude osaliseks hüvitamiseks. Taotlus tuleb esitada oma linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonnale.

Allikas: Tallinna Haridusamet, www.tallinn.ee/et/haridus

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Filmimuuseumi grimmi ja eriefektide töötuba 'Õuduste õhtu' 26.10
oktoober
Filmimuuseum on täpselt õige koht, kus saab heita pilgu õudusfilmide maailma ja saada inspiratsiooni halloweeni või mardipäeva kostüümideks ja grimmiks! Põnev töötuba toimub 12.-16. aastastele noortele peatselt algaval koolivaheajal 26.10.
Kaasakiskuv laste loovuslaager 'Loo ja liigu' 14.-17.08
august
14. – 17. augustil ootab Eesti Ajaloomuuseum 8.–12. aastaseid lapsi linnalaagrisse, kus toetame laste loovust ja eneseväljendusoskust läbi lavalise liikumise.
Teatri- ja Muusikamuuseumi laste loovuslaager 'Loo ja liigu' 22.-25.08
august
22. – 25. augustil on 8–12-aastased lapsed oodatud linnalaagrisse "Loo ja liigu", kus toetatakse laste loovust ja eneseväljendusoskust läbi lavalise liikumise.
Lõbusad laagripäevad Teatri- ja Muusikamuuseumis ning Särevi Teatritoas 2.-4.03
märts
Kohe teatrikuu alguses alguses - kevadisel koolivaheajal on 8- 12-aastased lapsed oodatud osalema kolmepäevases laagris Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.
Sinine Lõvi ja kelgukoerad Maarjamäe lossis 22.01
jaanuar
Laupäeval, 22. jaanuaril kell 12 on Sinisele Lõvile külla oodatud kelgukoerad ja veospordiga tegelev Richard Põldmaa, kes räägib lähemalt koera elust pikka ja põnevat jooksmist sisaldaval spordialal.