Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Katsikukingitus - kuidas valida?

neljapäev, 25. jaanuar
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.

Üldiselt peetakse katsikuid siis, kui beebi on vähemalt kuu-kahe vanune, sest alguses on vaja uuel ilmakodanikul kui ka värsketel lapsevanematel harjuda nii üksteisega kui ka ümbritsevaga. Katsikupidu võib olla nii kodune pereringis tehtud õhtusöök kui ka suuremalt korraldatud nn baby shower, kust ei puudu õhupallid, uhke tort ja üllatused. Selle otsuse, kuidas beebi sündi tähistada, teeb iga pere ise lähtudes oma soovidest ja võimalustest. 

Vanasti viidi katsikule minnes kingituseks hõbelusikas või nn hambalusikas, mida peeti uskumuste kohaselt kingiks, mis hoiab eemale kurja ja haigused. Lisaks kingiti ka hea tuleviku tarbeks metallraha. Nüüd enam sellised traditsioonid ei ole populaarsed ja lähtutakse pigem kingituste praktilisusest ning soovist osta midagi armsat ja toredat.

Katsikukingitus - kuidas valida see õige?

Enne kui katsikukingitus osta, võiks läbi mõned mõelda mõned allpool olevad asjad:

1. milline on eelarve, mida soovitakse katsikule minekuks panustada - katsikukingitus võib olla väga erinevas hinnaklassis, mistõttu igaüks võib leida sobiva kingituse, mida kinkida vastsündinule;

2. kas katsikukink on poisi või tüdruku katsikuks - on peresid, kus lähtutakse niiöelda traditsioonilistest värvidest ja kus kingitus poisile võiks olla sinist või rohelist värvi ning katsikukink tüdrukule roosades toonides. Samas on üha populaarsemaks muutunud neutraalsetes toonides kingitused - valged, beežid, hallid, mis sobivad nii tüdrukule kui ka poisile;

3. kas tegemist on katsikupeoga, mille tarvis võib olla eelnevalt koostatud nimekiri värskete lapsevanemate poolt, kus on kirjas soovid ja kust saab ise vastavalt eelarvele ning soovile valida mõni katsikukingitus. Sel juhul on katsikukingituse ostmine lihtsamaks tehtud ning ise ei pea sellepärast pead vaevama. Kui sellist nimekirja siiski tehtud ei ole, siis alati on hea mõte eelnevalt värsketelt vanematelt küsida, kas neil on mõni oluline asi puudu või neil on vähemalt mõni soovitus, mis teeb katsikukingituse valimise lihtsamaks;

4. kas on midagi praktilist, mida katsikukingituseks viia? Kindlasti võiks vanematelt küsida, kas on vaja midagi sellist, mida oleks kindlasti vaja. Beebide ja väikelastega peredel on elu haiguste perioodidel oluliselt lihtsam, kui neil on kodus kompressor-inhalaator ja kontaktivaba termomeeter.

Katsikukingitus poisile

Katsiku kingitus poisile võib olla armas helesinistes toonides lutikett või näiteks nimeline bodi, mille puhul peaks eelnevalt küsima, millises suuruses oleks mõistlik seda tellida, et kasutusaeg liiga lühikeseks ei jääks. Katsikute kingid, mis on sobilik katsikukingitus poisile kui ka tüdrukule, on näiteks fotoalbum või mõni tore pildiraam või midagi praktilist (näiteks igapäevaseks kasutuseks tarvikuid beebile).

Katsikukink tüdrukule

Katsiku kingitus tüdrukule ja poisile tegelikult ei pea olema erinev, kui mitte arvestada seda, et värvitoonide või mänguasjade valikul võib tekkida erisus. Muus osas sobivad samalaadsed kingitused mõlemale. Näiteks kinkekomplekt, mähkmetort (sel juhul peab eelnevalt olema teada, millise firma mähkmeid lapsevanemad eelistavad ja kas nad soovivad kasutada ühekordseid mähkmeid), öölamp (väga praktiline kingitus, mis annab mõnusa sumeda valguse lapse tuppa ja mida saab kasutada aastaid), jala- või  käejäljendi tegemise komplekt (enne võiks uurida, kas selline asi on juba olemas või ei), beebitekike või kaisuloom.

Siit leiab veel mõtteid, mida kinkida katsikuteks. Kui katsikule kingitus olemas, siis nii poisi kui tüdruku katsikukingituse juures võiks olla ka katsikukaart, kuhu saab kirja panna head soovid ja kingi tegijate nimed. Kingitus värskele emale võiks olla ilus lillekimp ja kaart või kui beebile ei oska midagi osta, siis võib kingituse teha hoopis emale (näiteks mõni kinkekomplekt).

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
Perepäev Ajaloomuuseumis Eesti Vabariigi aastapäeval 24.02
veebruar
Läbi aastate on heaks tavaks, et Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistab Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis toimuva toreda perepäevaga! Ootame teid väga meile külla ka selle aasta 24. veebruaril!
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Filmimuuseumi grimmi ja eriefektide töötuba 'Õuduste õhtu' 26.10
oktoober
Filmimuuseum on täpselt õige koht, kus saab heita pilgu õudusfilmide maailma ja saada inspiratsiooni halloweeni või mardipäeva kostüümideks ja grimmiks! Põnev töötuba toimub 12.-16. aastastele noortele peatselt algaval koolivaheajal 26.10.
Kaasakiskuv laste loovuslaager 'Loo ja liigu' 14.-17.08
august
14. – 17. augustil ootab Eesti Ajaloomuuseum 8.–12. aastaseid lapsi linnalaagrisse, kus toetame laste loovust ja eneseväljendusoskust läbi lavalise liikumise.