Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Milline lastetoamööbel valida beebile?

pühapäev, 10. aprill 2022
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.

Võrevoodi või vooditasku/beebihäll
Paljudel vanematel on enne esimese lapse sündi ilus visioon sellest, kuidas nad sisustavad tõelise printsessi või printsi toa. Ja kuidas nende beebi magab seal mõnusalt öö läbi kuni hommikuni. Selline ilus visioon realiseerub paraku siiski vähemusel, sest beebi soovib enamiku ajast vaid vanemate lähedust. Seetõttu on ilmselt kõige lihtsam paigutada võrevoodi või hoopis vooditasku/beebihäll oma voodi kõrvale või lähedusse. Sealt on mugav igal ajal lapsel silma peal hoida ja ka laps tajub vanema lähedust. See aga aitab omakorda beebil rahuneda ja lihtsamini uinuda.

    

Kui otsus langeb võrevoodi kasuks on hea veel mõelda selle funktsioonidele. Klassikaline võrevoodi suurus on 60x120cm. On võrevoodeid, millel saab lapse kasvades ühe külje eemaldada ja asendada see võrevoodi lisaküljega. See on väga praktiline lahendus, sest voodi kasutusaeg on pikem kui beebiiga. Laps saab siis lihtsa vaevaga minna ise voodisse ja sealt välja tulla, rohkem vabadust ja iseseseisvust. Selline lahendus sobib orienteeruvalt kuni 3-4 aastasele lapsele (olenevalt pikkusest).Valides aga võrevoodi-pikendatava voodi mõõdus 70x140cm on kasutusaeg kokkuvõttes veelgi pikem. 140cm laps on vanuselt ca 8-9 aastane. Näiteks TROLL valikus on sellised voodid mudelitel Scandy, Sun ja Sleigh. Nendel mudelitel on komplektis kohe kaasas lastevoodi jalutsiosa, millega saab ümber kujundada võrevoodi lastevoodiks. 

    

Madrats ja madratsikate
Kindlasti kuulub võrevoodi või vooditasku/beebihälli juurde sobivas mõõdus ja pehmusega madrats. Klassikaline küsimus on kas pehme või kõva madrats? Kõvemat madratsit peetakse lapse selgroo jaoks paremaks, samas pehmema madratsi kasuks räägib asjaolu, et lapse uni võib olla parem. Seetõttu on madratsi valikul ilmselt parem lähtuda oma isiklikust tunnetusest. Madratsi materjali osas on samuti mitmeid erinevaid variante - poroloonmadrats, fiiberplokkmadrats, kookosmadrats või hoopis hüpoallergiline madrats. Kui madrats valitud, ei saa üle ega ümber kattemadratsist. Madratsikate on oluline just seetõttu, et paratamatult tekib beebil mähkme "lekkeid" ja siis on tõeliselt kurb, kui madrats määrdub. Madratsi puhastamine on üsna tülikas ja ajamahukas ettevõtmine. Kattemadratsi pesemine on aga lihtne, tavaliselt lubatud ka masinpesu.

Voodipesu, tekid ja padjad
Beebivoodisse ei ole vaja palju asju. Paar kummiga voodilina, väike tekike ja voodipehmendus. Patja ei ole beebile vaja, kuid juba aastaselt võib esimese madala padja lisada.

Mähkimislaud ja riidekummut
Kuskil on vaja beebi mähkmeid vahetada, mähkmeid ja tema riideid hoida. Paratamatult hakkab riideid pidevalt juurde tulema, olenemata hooajast. Isegi kui suurus vahetub alguses kiiresti, riietekihid ainult lisanduvad.

    

Seetõttu on üks korralik kummut kindlasti väga praktiline valik. Väga hea valik on kummut, mille peal on eemaldatav mähkimislaud. Mähkmete vahetamisel on sel juhul vajalikud riided kohe käepärast võtta ja kõik asjad ühes kohas koos. Samas võib mähkimislaudasid olla ka rohkem. Näiteks kummut-mähkimislaud magamistoas ja eraldi mähkimislaud vannitoas. 

Mänguasjadest
Isegi kui plaanid soetada võimalikult vähe mänguasju, siis paratamatult hakkab neid pidevalt lisanduma. Neid tuleb kingitustena siit ja sealt, samuti on mõned mänguasjad lausa paratamatult vajalikud. Teatud hetkel on neid juba palju ja siis on mänguasjakast oluline. Tasub valida vastupidav ja ajatu disainiga, mida saab kasutada aastaid.

Öövalgustitest
Isegi kui beebi magab vanemate juures on õhtusel-hämaral ajal mõnus, kui toas on väike soe valgus. Laste öövalgustid on selleks täpselt parajad. Lapsepärane väike valgusti lisab tuppa enne lapse uinumist hubast ja sooja meeleolu. Lapse kasvades on öövalgusti just see, millega ta kolib oma tuppa ja üks olulisemaid une-eelseid turvaelemente.
Valides mööblit ja aksessuaare enne esimest last, soovitame piiluda MinuLaps e-poodi. Siit leiab praktiliselt kõik olulise lastetuppa ja rohkemgi veel. 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
Traditsiooniline GOSPA Beebiklubi juba taas 8.-10.03
märts
GOSPA soovib igale emale ja beebile pakkuda pisikest pausi ja hingetõmbehetke üksteise nautimiseks, lihtsalt olemiseks ja kooskasvamiseks. Selle tõttu ongi loonud Beebiklubi, et sel teekonnal pakkuda oma ala spetsialistide tuge ja mõnusat, hubast äraolemist meie juures.