Reisimine
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.
Kuidas kaitsta end reisil olles kuritegevuse eest?
Reisivad inimesed on kurjategijate lemmiksihtmärk. Nad on sageli hajameelsed ja liiga usaldavad. Kuna kurjategijad tegutsevad nii lennujaamades, hotellides kui kaubanduskeskustes, tasub olla ümbritseva suhtes eriliselt tähelepanelik.

Perele reisikindlustuse tegemisel tea, mis on oluline

neljapäev, 18. veebruar 2016
Perega puhkusereisi planeerides on oluline läbi mõelda ka reisikindlustusega seonduv. Reisikindlustuse saad teha kohe, kui on teada reisile minevad inimesed, täpsed kuupäevad ja tehtud esimesed maksed piletite või majutuse eest. Kui jätta reisikindlustuse sõlmimine viimasele hetkele, siis võib tekkida olukord, kus kindlustusjuhtum saabub juba enne poliisi sõlmimist. 

Näiteks võib laps haigestuda vahetult enne reisi algust. Reisikindlustus ei kehti juhtumite osas, mis on juba toimunud. Tegemist peab olema alati ootamatu ja ettenägematu olukorraga.

Milline reisikindlustus ikkagi valida?
Tähtis on teada, et kindlustus peab kehtima kogu perioodi alates päevast, mil lahkute Eestist, kuni päevani mil jõuate koju tagasi. Selle vastu eksivad üllatavalt paljud, sest poliisi kuupäevadele ei pöörata piisavalt tähelepanu. Ootamatu olukord võib aga aset leida juba enne pika lennureisi algust näiteks Riias või Helsingis. Sellisel juhul ei ole kindlustusseltsil hüvitamise kohustust.

Samuti tuleb olla hoolas piirkonna määramisel. Euroopa osas eristatakse kahte põhilist piirkonda: Euroopa koos Türgi ja Egiptusega ning Euroopa ilma Türgi ja Egiptuseta. Siia nimekirja võib olenevalt kindlustusseltsist lisanduda ka Tuneesia. Isegi kui reisil läbitakse neid riike vaid ümberistumiseks, siis tasub see ära märkida. Kogu maailma kui piirkonna valimisel hinnastatakse eraldi USA ja Austraalia sihtkohta. 

Kui ei ole kindel, mis piirkonda täpselt riik kuulub, siis tasub alati valida suurem piirkond, sest nii on riskid eksimise korral kaetud. 

Reisile minnes on soovitatav teha korraga üks reisikindlustuse pakett. See tähendab, et lisaks meditsiiniabikindlustusele on valitud juurde reisitõrke- ja pagasikindlustus. Viimane soovitavalt kõigile pereliikmetele, sest näiteks lastelgi kaasas olev pagas vajab kaitset. Nii välistad olukorra, kus lastele hädavajalike asjade soetamiseks tehtud kulutusi ei hüvitata. 

Pagasikindlustuse summa peaks olema tegelik pagasi väärtus, kindlasti peaks selle summa sisse arvestama ka kohvri ja koti maksumuse. 

Kui kaasas on kallimad esemed (arvuti, fotoaparaat), siis tasub olla tähelepanelik ja valida vajadusel kõrgem kindlustuskaitse. Hinnalised esemed nagu fototehnika, arvutid, dokumendid tuleks alati võtta käsipagasisse, need peavad olema kindlustatud isiku pideva ja vahetu järelevalve all. Kui need antakse ära tavalise pagasina, siis kindlustusselts kaitset ei paku. 

Igal kindlusseltsil on tingimustes kehtestatud nimekiri esemetest, mille kahjustumist nad paraku ei hüvita, näiteks kergesti purunevad esemed, joonised, loomad, sularaha, pangakaardid jne. Muudel juhtudel kehtib pagasikindlustuse kaitse kogu reisi ajal, sealhulgas olles sihtkohas. Pagasikindlustusele pakutakse ka lisakaitset, mis hüvitab reisi eesmägist lähtuvalt pagasi hilinemisel oluliste riiete, jalanõude ning spordivarustuse rentimiskulu vastavalt tingimustes kehtestatule. See ei asenda loomulikult oma pulmakleiti, suusavarustust või ülikonda aga on siiski abiks olukorra kiirel lahendamisel. 

Reisitõrke alt pakutakse kaitset reisi ära jäämise-, lendude hilinemise- ja reisi katkemise korral. 
Selle kaitse  kogusumma võiks olla sama suur kui reisile tehtud kulutused. Kokku tuleb arvutada piletid, majutus ja muud kulutused (nt autorent, kontserdipiletid). 

Kui reisiplaanides tuleb ette muutusi seoses transpordi hilinemisega ja tänu sellele ei jõua enam jätkulennule, on tegemist reisitõrke juhtumiga. Tavareisitõrke alt on hüvitatav hilinemine, mis on tingitud tehnilisest rikkest või halvast ilmast. Mõnel juhul kuulub siia alla ka hilinemine, mis on tingitud lennugraafiku muudatustest enne reisi algust. Hüvitatakse tehtud kulutused uutele piletitele või nende ümbervahetamisele. Kui on hilinemine aga tingitud loodusõnnetusest, streigist või pankrotist, siis peab olema valitud reisitõrke lisakaitse. 

Suurtele reisisõpradele, kes reisivad aasta jooksul rohkem kui ühel korral välisriiki, on soovitatav kaaluda korduvreiskindlustuse sõlmimist. See kehtib ühe aasta, on natuke soodsam kui mitu ühekordset reisi ja ei pea muretsema ootamatute reisiplaanide korral. Poliisi sõlmimisel tuleb tähelepanu pöörata õige piirkonna valikule ja sobivatele kaitsetele, et see sobiks enamikele reisidele, mis aasta jooksul toimuvad. 

Millises olukorras on abiks ravikindlustuskaart ja millal reisikindlustus? 
Euroopa Ravikindlustuskaart annab õiguse vajaminevale arstiabile Euroopa Liidu territooriumil ja Euroopa Majanduspiirkonnas viibimise ajal. Euroopa Ravikindlustuskaart kehtib ainult Haigekassas kindlustatud inimestel, kes viibivad teises Euroopa Liidu liikmesriigis ajutiselt. Nad saavad vajaminevat arstiabi võrdsetel tingimustel selles riigis elavate kindlustatutega. Arstiabi vajadus peab olema tekkinud teises riigis viibimise ajal. Ravikindlustuskaarti saab tellida tasuta riigiportaalist www.eesti.ee

Euroopa Ravikindlustuskaart ei kata siiski kõiki reisil tekkida võivaid kulutusi. Paljudes Euroopa riikides on valdavalt erameditsiin, kus Euroopa Ravikindlustuskaart kahjuks ei kehti. Kaardiga ei ole kaetud järgmised kulutused: arsti visiiditasu erakliinikus, haigla voodipäevaraha, vajaminevate ravimite maksumus ja haige erakorraline transport Eestisse. 

Meditsiiniabi pakuvad kindlustusseltsid erinevas suuruses kaitsega. Kindlasti tuleks kõrgem kaitse valida kogu maailma piirkonna puhul, samuti kui tegeletakse spordiga või füüsilise tööga. Meedias on olnud korduvalt näiteid juhtumitest, kus tõsise õnnetuse puhul näiteks 30 000€ suurusest kaitsest ei piisa, näiteks kui on vaja kannatanu Eestisse transportida. Kulutused võivad suureks minna suusamäel juhtunud õnnetuse korral kannatanu mäelt helikopteriga raviasutusse toimetamisel jne. 

Arvestama peab ka krooniliste haigustega. Nende puhul rakendavad seltsid piiranguid. Meditsiiniabile välisriigis on seltsid kehtestatud krooniliste haiguste puhul rahalise piirangu (tavaliselt kuni 1 500€). 

Mida teha kahjujuhtumi korral? 
Reisikindlustuse kahjust tuleb kindlustusandjat teavitada esimesel võimalusel. Seda võib teha ka kohe peale juhtumi toimumist juba reisi ajal. Teatada võib telefoni, faksi või e-posti teel või kindlustusandja kodulehekülje kaudu. Ühendust tuleb võtta kindlustusseltsiga, kelle poliis reisikindlustuse sõlmimiseks valiti. Vajalikud kontaktid on poliisil kirjas. Ka on kirjas rahvusvahelise koostööpartneri number. 

Meditsiiniabi saamiseks tuleb koheselt pöörduda arsti poole. Eelistada tuleks riiklikku haiglat, kus arstile esitada Euroopa Ravikindlustuskaart. Kui tegemist on kuludega, mis ei kuulu selle kaardi alusel hüvitamisele, siis tuleb esmalt tasuda ravi eest ise. Alles tuleb hoida kõik arsti paberid ja tasumist tõendavad dokumendid. Hiljem läheb neid vaja kindlustusseltsile esitamiseks. 

Kui endal ei ole reisil olles vaba raha, et tasuda ravi eest, võib kasutada rahvusvahelise koostööpartneri teenust, mis on välja pakutud kindlustusseltsi poolt. Koostööpartneri kaudu jõuavad raviarved otse seltsi ja need tasutakse juba Sinu eest. 

Lennu hilinemisel tuleb küsida lennufirma tõend hilinemise ja selle põhjuse kohta. Tõendamiseks sobib ka pilt tabloost, kus on kirjas info lennu hilinemise kohta. Kindlasti tuleb alles hoida paberid hilinemisest tekkinud lisakulutuste kohta (majutus, uued piletid). 

Kui pagas on rikutud või hilinenud on samuti vajalik lennufirma tõendit. Pagasi kahjustumisel on hea teha pildid rikutud pagasist. Lennufirmad on enamasti abivalmis tõendite väljastamisega pagasi hilinemise ja rikkumise kohta. Kõik dokumendid on alati parem korda ajada kohapeal ja ilusti alles hoida. Hiljem pika vahemaa tagant seda teha on raske ja küllaltki aeganõudev.

Allikas: www.iizi.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies,Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Shea Mooti, Solgar, Sonett, Stiga, Qilikang, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Eakohased mänguasjad vanusele 1 kuu kuni 5 aastat
Lapsele mänguasja valimine võib olla korralik väljakutse ning seetõttu on hea teada, millist tüüpi mänguasjad sobivad erinevas vanuses.
Magusad laktoosivabad kookosevahvlid maitsevad hästi
Vahvlid on paljude laste lemmikud. Neid on lihtne teha ning mõnusalt käepärane süüa. Kookosevahvlid on hea alternatiiv klassikalisele versioonile, kuid samas olulisemalt tervislikumad. Tulemus vägagi maitsev.
Eesti Vabaõhumuuseumi lastehommik Nõmme folgiringiga, 20. märtsil
märts
Nõmme folgiringi laulu- ja mänguhommik toimub 20. märtsil kl 11-15.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.
 
Eesti Vabaõhumuuseumi lastehommik Pelgulinna folklooriklubiga, 13. märtsil
märts
Pelgulinna folklooriklubi laulu- ja mänguhommik toimub 13. märtsil kl 11-15.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.
 
Vanade nukkude päev Eesti Vabaõhumuuseumis, 6. märtsil
märts
Kas sa tead, millised olid nukud 100, 200, 300 aastat tagasi? Millal üldse nukke tegema asuti ja millal nendega mängima hakati? Aga milline on sinu kõige armsam nukk? Näha saab mänguasju ka Eesti Vabaõhumuusemi kogudest. Kõik osalejad on väga oodatud kaasa võtma oma kõige armsama nuku, et jagada teistega teie ühist lugu.