Kuhu minna?

Vanade nukkude päev Eesti Vabaõhumuuseumis, 6. märtsil

laupäev, 20. veebruar 2016
Kas sa tead, millised olid nukud 100, 200, 300 aastat tagasi? Millal üldse nukke tegema asuti ja millal nendega mängima hakati? Aga milline on sinu kõige armsam nukk? Näha saab mänguasju ka Eesti Vabaõhumuusemi kogudest. Kõik osalejad on väga oodatud kaasa võtma oma kõige armsama nuku, et jagada teistega teie ühist lugu.

Eesti Vabaõhumuuseumi tekstiilikonservaator Liili Aasma tutvustab Kuie koolimaja II korrusel nukkude lugu. 

Pärast rohke pildimaterjaliga illustreeritud loengut toimub väike õpituba, kus saab valmistada lihtsat kaltsutitte. Suurematel huvilistel on võimalik võtta ajalooliste kaltsunukkude lõikeid, et kodus päris oma pajats või kaisunukk õmmelda.

Kes aga soovib meisterdada hoopis vanaaegset mängulooma, võib pärast loengut sisse astuda Härjapea tallu, kus perenaine tutvustab kaisuloomade lõikeid 1930. aastatest.

Palume eelnevalt registreerida:
dagmar@evm.ee või 6 549 122

Vaata lisa: www.facebook.com/events/817522585041881/

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Eesti Vabaõhumuuseumi lastehommik Nõmme folgiringiga, 20. märtsil
märts
Nõmme folgiringi laulu- ja mänguhommik toimub 20. märtsil kl 11-15.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.
 
Eesti Vabaõhumuuseumi lastehommik Pelgulinna folklooriklubiga, 13. märtsil
märts
Pelgulinna folklooriklubi laulu- ja mänguhommik toimub 13. märtsil kl 11-15.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis.
 
Pirita Kirbuturg Pirita Vaba Aja Keskuses, 12. märtsil
märts
Toad tahavad tuulutamist ja kapid korrastamist. Lapsed on talvega sirgunud mitu numbrit pikemaks. Väiksed riided ja jalatsid ootavad uusi omanikke. Jalgrattad ja spordivahendid vajavad välja vahetamist. Kõik see leiab aset kirbuturul. Tule ostma, vahetama, annetama!
Sinepi tõhus toime ravimtaime ja tervisetoiduna
Sinepit on ühes või teises vormis kasutanud ilmselt iga pere. Sinepiplaaster ja sinepipulber on laialt levinud kui looduslik köharavim. Sinepil on aga kasulikke omadusi rohkem kui võiks arvata.
Mis on lapse emotsionaalne väärkohtlemine?
Vahel võib abitus või hirm panna lapsevanemat kasutama mõjutusvahenditena ähvardamist, kritiseerimist, naeruvääristamist, hirmutamist, halvustamist, süüdistamist või  tõrjuvat ja vaenulikku käitumist.