Varia
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.

Mida võiks teada supertoitude ehk superfoodide kohta?

pühapäev, 12. veebruar 2017
Supertoidud on maailma toitaineterikkaimad toiduained ning nende omadused tulevad paremini esile, kui neid tarvitatakse algupärasel ja töötlemata kujul.

Supertoit
Nö „superfood’id“ jäävad tavaliste toiduainete ja ravimtaimede piiripeale: tegemist on algupäraste loodussaadustega, millel on tugev kultuuriajalooline taust ja eriti kõrge toiteväärtus. Nüüdisajal on neid toiduaineid hakatud inglise keeles tähistama kaubanduslikuma nimega superfoods. Terminile pole täpset eestikeelset vastet, kuid üldistatult võiks neid nimetada „supertoidud“ või "täiustoidud".

Supertoiduainetel on ainulaadseid toiteomadusi, mis sageli avaldavad meie organismile tervistavat mõju. Eri kõrgkultuuridest pärinevatel „õilsatel“ toiduainetel on olnud tähtis roll iidsetes ravitsemismeetodites, nendega seostatakse mitmeid ajaloolisi pärimusi, müstikat ja legende. Tänapäevased teadusuuringud kinnitavad supertoiduainete kõrget toiteväärtust ja neis on leitud haruldasi koostisosi, mis on meie tervisele kasulikuks osutunud.

Enamik supertoiduaineid on suurepärased proteiiniallikad, sisaldades kõiki organismile vajalikke aminohappeid. Nii mõnigi supertoit toimib kui adaptogeen. Seda terminit kasutatakse toiduainete või ravimtaimede puhul, mis aitavad meie kehal adapteeruda ehk kohaneda muutustega meie ümber, näiteks stressiga. Supertoiduainetele on iseloomulik väga hea omastatavus ning nende seedimisel ei teki jääkaineid organismi. Nad pakuvad meie organismile küllaga toitaineid äärmiselt kontsentreeritud ja kergesti seeduval kujul, olles seega täiuslik toit. Kõik supertoiduained sisaldavad rohkesti vitamiine, mineraale ja bioaktiivseid koostisosi.

Ehkki supertoiduaineid seostatakse sageli trendikusega, tasub meeles pidada, et neid toiduaineid on kasutatud kauem kui mis tahes muid toidusaadusi maakeral. Kultuuriajaloolisest perspektiivist vaadatuna vastab suur osa meie praegusest põhilisest toiduvalikust toitumistrendidele märksa rohkem. Oleme söönud margariini viimased paarkümmend aastat, aga chia seemneid on kasutatud söögiks mitmeid tuhandeid aastaid. Niisiis ei tohiks neid toiduaineid segamini ajada „uute ime-toodete“ või „trendikate salenemisvahenditega“. Imelised on nad tõepoolest, kuid nende tõhusust kinnitab aastatuhandetepikkune traditsioon ja tänapäevane teaduski.
 
Miks just supertoiduained?
Supertoiduained pakuvad tõhusat lisa inimesele, kellel pole toitainete saamiseks kombeks sobrada tabletipurgis, vaid kes tahab saada organismile vajalikke toitaineid otse toidust. Sellisel juhul võib toiduvalikut täiendada supertoiduga. Supertoiduained mõjutavad peamiselt üldist energiataset, meeleolu ja organismi vastupanuvõimet haigustele.
 
Kuidas supertoiduaineid kasutada?
Paljud inimesed eelistavad supertoiduaineid sellepärast, et neid on mugav ja lihtne kasutada. Kuivatatud marju või näiteks kakaoube võib süüa lihtsalt niisama, ilma et peaks spetsiaalselt toitu valmistama või retsepti järgima. Eri supertoiduainetest segatud eine on kahtlemata kõige lihtsam ja kiirem moodus lisada oma toiduvalikusse supertoiduaineid. Harjumus söögikordade vahel midagi põske pista või näkitseda võib muutuda halvast kombest päeva toitaineterikkaimaks kõhutäieks, kui asendada tavapärased suupisted suurepäraste toitaineterikaste ja maitsvate supertoiduainetega. See on kuldaväärt uudis näiteks palju ringi reisivatele inimestele, kes tahavad tervislikult toituda ka alatasa muutuvas keskkonnas. Väiksesse ja maitsvasse pakikesse mahub ära suur hulk meie kehale vajalikke toitaineid ja seda looduslikul kujul. Teine moodus, mille võib kohe kasutusele võtta, on lisada oma menüüsse ka supertoiduained nö toidulisan(di)na.

Meil kõigil on välja kujunenud oma tavad, rutiin ja toitumisharjumused. Täiendades ja rikastades vanu harjumusi, on lihtne tuua toiduvalikusse rohkem toitaineid, uusi maitseid ja valikuvõimalusi, millest võib järk-järgult luua endale meelepäraseid tervikuid. Erinevaid peeneks jahvatatud supertoiduaineid on kerge lisada putrudele või smuutidele ning kuivatatud marjad sobivad hästi näiteks jogurti või kohupiima hulka. Supertoiduained rikastavad toiduvalikut ainulaadsete saadustega, tuues sellesse eksootikat. Supertoiduainete lisamine oma menüüsse on lihtne viis oma harjumusi järk-järgult tervislikumaks muut

Klassikalised supertoidud
 1. Goji-marjad (Lycium barbarum) pikendavad eluiga, ennetavad juuste hallinemist. Goji-mari sisaldab 21 mineraalainet ja mikroelementi (sealhulgas tsinki, kaltsiumi, kaaliumi, rauda, magneesiumi, mangaani, kroomi, vaske, seleeni, naatriumi ja fosforit) ja 18 aminohapet, mis teevad goji-marjast suurepärase proteiiniallika (10–14% proteiini). Lisaks sisaldab goji-mari rohkesti vitamiine (B1, B2, B6 ja E) ning antioksüdante – näiteks beetakaroteeni ja silmadele kasulikku zeaksantiini.
 2. Maca (Lepidium meyenii) – „Andide ženženniks“ kutsutud rõikaline kasvab väga rasketes tingimustes, Peruu mägedes 3000 meetri kõrgusel, mis teeb temast väga hea adaptogeeni. Adaptogeen on termin, millega tavaliselt tähistatakse ravimtaimi, millel on võime tasakaalustada meie keha eri süsteeme (sealhulgas vereringet, närvi- ja hormonaalsüsteemi), et aidata organismil toime tulla muutuvate keskkonnateguritega, eriti stressiga. Maca sisaldab 18 aminohapet, teatavaid taimesteroole, rohkesti vitamiine (B1, B2, B6, C, E), samuti mineraalaineid ja mikroelemente, eriti kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi, väävlit, rauda, fosforit, tsinki, vaske ja mangaani. Maca toimib hormoontegevuse tasakaalustajana kui looduslik afrodisiaakum ja viagra. Traditsiooniliselt on macat kasutatud ka meelte selitamiseks, mälu arendamiseks, masenduse leevendamiseks ja unekvaliteedi parandamiseks, PMS-i nähtude ja üleminekuea vaevuste leevendamiseks.
 3. Toorkakao (Thebroma cacao) tooted: toorkakao pulber, kakaooad ja -nibsid (purustatud ja kooritud kakaooad) ja külmpressitud kakaovõi. Toorkakao sisaldab rohkem kui 1200 aktiivset aineosa, ja antioksüdandid moodustavad kakao kaalust tervelt 10 %. See tõstab kakao antioksüdantide allikana sootuks eri tasandile mis tahes muu toiduainega võrreldes. Toorkakao sisaldab kõigist maailma toiduainetest kõige rohkem magneesiumi, samuti rohkesti rauda, kroomi, tsinki, väävlit ja vaske. Kakao on hea kiudainete allikas ja kuumutamata kujul sisaldab ka palju E- ja C-vitamiini, samuti suurel hulgal ajus mõnutunnet tekitavaid, neurotransmitteritena toimivaid aineid (sh trüptofaani, theobromiini, serotoniini, dopamiini, fenüületüülamiini ja anandamiidi). Kui organism moodustab neid vaheaineid, tajume kõrgendatud meeleolu ja innustatust. Selle „jumalate roa“ ainulaadseid omadusi seostataksegi kõige enam ajutegevuse ja heaolutundega. Rohke E-vitamiini sisaldusega kakaovõi on suurepärane looduslik vahend naha hooldamiseks.
 4. Açaí (Euterpe oleracea) on sinakaslilla mari, mis pärineb Amazonase vihmametsadest Brasiiliast. Akaid peetakse maailma üheks kõige toiteaineterikkamaks toiduaineks. Acai-marjad sisaldavad rohkesti proteiine, kiudaineid, vitamiine (B1, B2, B3, C, E), mineraale (sh rauda, fosforit, kaltsiumi, kaaliumi), beetakaroteeni ning väärtuslikke oomega-3, -6 ja -9 rasvhappeid. Acai tugevdab immuunsüsteemi, hoiab ära põletikke, parandab üldist ainevahetust ja aitab kontrollida kolesteroolitaset. Viimaste uurimuste kohaselt võib akai aidata meie kehal parandada ja moodustada baasrakke, mis on kõikide rakkude aluseks. Suurepärane toitaine silmadele.
 5. Külmpressitud kookosõli (Cocos nucifera) sisaldab rohkem kui 90% looduslikke küllastunud rasvhappeid, mis on haruldased ja tähtsad toitained igale rakule meie kehas. Need rasvhapped tõhustavad immuunsüsteemi, kilpnäärme, närvisüsteemi tööd, parandavad naha seisundit ja annavad kiiresti vajalikul määral energiat. Keskmise ahelapikkusega rasvhapped kiirendavad ainevahetust ja aitavad seetõttu kaalu langetada. Kookosõli parandab ainevahetust, kaltsiumi, magneesiumi, rasvlahustuvate vitamiinide ja aminohapete imendumist ning toimib tugeva antioksüdandina.
 6. Chlorella (Chlorella vulgaris) on ainurakne mageveevetikas, kes sisaldab suurel hulgal meie organismile vajalikke vitamiine, mineraale, aminohappeid, rasvhappeid, klorofülli ja tervelt 60% puhtalt imenduvat proteiini. Chlorella sisaldab ka rohkesti oomega-3 rühma rasvhappeid, C-, E- ja B-vitamiini, beetakaroteeni. Chlorella seob hästi raskemetalle, nii et tema abil saab organismist eemaldada näiteks radioaktiivset uraani, baariumi, plutooniumi, dioksiine, elavhõbedat ja kaadmiumi. Chlorella on suurepärane vahend kaalulangetamiseks, immuunsüsteemi tugevdamiseks ja keha üleüldiseks varustamiseks toitainetega.
 7. Spirulina (Arthospira platensis) on mikroskoopiline ainurakne vetikas, kes on elanud maakeral nii kaua, kui siin on üldse elu olnud. See siniroheline spiraalikujuline mikrovetikas on äärmiselt toitaineterikas supertoiduaine. Spirulina on ilmselt meie planeedi kõige toitaineterikkam iseseisev söök, millest 65–71% moodustavad hästi omastatavas vormis proteiinid! Lisaks sisaldab rohkesti eriti B-rühma vitamiine (B1, B2, B3, B6, B9), beetakaroteeni, E- ja K-vitamiini, eriti suurel määral kehale vajalikke mineraale, sh kaltsiumi, rauda, magneesiumi, mangaani, fosforit, väävlit, kroomi ja seleeni. Spiruliinat peetakse rinnapiima järel parimaks gammalinoleenhappe (GLA) allikaks, mis on meie närvisüsteemile äärmiselt kasulik põletikke peletav rasvhape. Esindatud on kõik olulised aminohapped, samuti haruldane fükotsüaniini nime all tuntud polüpeptiid, mis aitab maksal ja närvisüsteemil puhastada keha kahjulikest mürkainetest.
 8. Chia (Salvia hispanica). Maiade keeles tähendab sõna „chia“ „jõudu andma“ ja neid söödeti traditsiooniliselt sõnumiviijatele e „jooksjatele“. Chia-seemned sisaldavad u 40% väärtuslikke taimeõlisid, ligikaudu 20% proteiine, rohkesti kiudaineid, antioksüdante, vitamiine (A, B1, B2, B3) ning mineraale, eriti kaltsiumi, magneesiumi, rauda ja tsinki. Erinevalt linaseemnetest pole chia-seemneid vaja purustada, et nad korralikult meie organismi imenduksid. Chia-seemned sisaldavad rohkesti oomega-3 rasvhappeid ja E-vitamiini. Chia aeglustab süsivesikute (suhkrute) imendumist ja tekitab meile seetõttu täis kõhu tunde pikaks ajaks. Chia ongi suurepärane toit eelkõige diabeetikutele, kuna aitab reguleerida veresuhkru taset. Rohke kiudainete- ning toitainetesisalduse tõttu on need seemned sageli abiks ka kehakaalu jälgimisel ja soolestiku- ning ainevahetushäirete korral.
 9. Kooritud kanepiseemned (Cannabis sativa) ja kanepiproteiinipulber on peaaegu täiuslik toiduaine, sisaldades kõiki kaheksat meie kehale asendamatut aminohapet, lisaks veel 12 aminohapet, mis teeb temast suurepärase proteiiniallika. Kanepiseemnetes sisalduvad oomega-3 ning oomega-6 rasvhapped on inimesele ideaalses suhtes (13:14). Lisaks on kanepiseemned globuliinide lähteaine parim allikas. See parandab tunduvalt meie immuunsüsteemi, mis vajab haiguste tõrjumiseks alfa-, beeta- ja gammaglobuliini.
 10. Inka marjad (Physalis peruviana) on oranžikas-punased hapukad „hiigelrosinad“, mis on täis tillukesi seemneid. Inkamarjades sisalduvad antioksüdandid aitavad vältida põletike teket ja nendes adaptogeensete omadustega supermarjades leidub kõikidest maailma marjadest kõige rohkem proteiine, mille tase on marja kohta ebatavaliselt kõrge – lausa 16%! Inkamarjad sisaldavad rohkesti C-vitamiini, beetakaroteeni, fosforit, B2- ja B3-vitamiini, samuti bioflavonoide. Bioflavonoidid aitavad lõhustada ja omastada C-vitamiini ning nõrgendavad viiruste toimet kehas. Bioflavonoidid on eriti tähtsad näiteks vereringesüsteemile, ajule, silmadele ja suguelunditele, mis vajavad tavalisest rohkem toitaineid ja hapnikku. Inkamarjad sisaldavad rohkesti ka pektiini, mis kontrollib toitainete kulgemist läbi seedeelundite.
 11. Nisuorasejahu on tõeline toitainetepomm, mis sisaldab rohkem kui 90 mineraali ja suurel hulgal teisi organismile vajalikke toitaineid, sh näiteks kasvu soodustavaid aminohappeid arginiini, proliini, seriini, türosiini ja tsüstiini, lisaks on nisuorasejahus suurel hulgal A-, K- ja E-vitamiini. Ka sisaldab jahu C-vitamiini, koliini, tiamiini, riboflaviini, püridoksiini, niatsiini, pantoteenhapet, biotiini, foolhapet, lükopeeni, beetakaroteeni, luteiini ja klorofülli ning rohkesti organismile vajalikke ensüüme, parandab seedimist ning leevendab kõhukinnisust. Nisuorast on ammustest aegadest peale kasutatud aneemia raviks, organismi aluselise-happelise tasakaalu parandamiseks, abivahendina kaalulangetamisel, keha puhastamiseks mitmesugustest mürkidest ja organismi varustamiseks mitmekesiste looduslike toitainetega.
 12. Odraorasejahus on ühtekokku 18 aminohapet, samuti sisaldab see kõiki kaheksat inimesele elutähtsat aminohapet, beetakaroteeni, foolhapet, B1-, B2- B5-, B6- ja C-vitamiini, samuti mineraalaineid ja mikroelemente, kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, rauda, vaske, fosforit, mangaani ja tsinki. Odraorases leidub palju tähtsaid ensüüme, nagu superoksiididismutaas (SOD), mis on kõige tugevam inimkonnale teadaolev antioksüdant. Soodustab seedimist ja puhastab organismi igasugustest mürkainetest.
 13. MSM (metüülsulfonüülmetaan) on väävliühend, mida leidub meie kehas looduslikult. MSM aitab kehal eelkõige energiat toota ja on abiks mitmete tugikudede ülesehituses (näiteks juuksed, luud, küüned ja liigesed). MSM mõjub kõikidele spordiharrastajatele lihasnõtrust leevendavalt ja kiirendab lihashaavade paranemist, kuna väävlil on keskne roll tugikudesid üles ehitava kollageeni-proteiini moodustamisel. MSM-jahu võib aidata ka liigesevigastuste, liigesereuma, norskamise, mitmete põletikuliste haiguste ja valude puhul.
Lai valik orgaanilisi PlanetBio supertoitusid on saadaval MinuLaps e-poes: pood.minulaps.ee/et/b/planetbio

Allikas: www.eliksiir.ee

 
pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Breden, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Herlitz, Huggies, Iittala, Joha, Keen, Laica, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

D-vitamiini imendumist raskendavad nii maksaprobleemid kui liigne rasvkude
Ei ole just palju inimesi, kes poleks kuulnud D-vitamiinist ja selle tähtsusest organismile. D-vitamiini ei käsitleta enam ammu pelgalt toitainena, mis aitab tagada tugevaid luid. Laialt on tuntuks saanud ka selle rasvlahustuva vitamiini immuunsüsteemi moduleeriv toime, mis pakub kaitset nii viiruste, bakterite kui vähkkasvajate vastu.
Lapse oma tuppa saatmine rahunemise eesmärgil mõjub hävitavalt tema enesehinnagule
Löömisega võrreldes tundub laste saatmine oma tuppa inimliku ja aruka võttena. See katkestab halva käitumise. See annab võimaluse maha rahuneda. See pole vägivaldne, kuid ometi pole tegemist optimaalse vahendiga.
ASJAD OLEMAS! Sügava ja raske vaimupuudega laste kool vajab hädasti vooditarbeid
Salu kool on saanud nüüdseks kõik vajaliku kokku ja rohkem ei ole neil võimalik asju vastu võtta. Suured tänud!
JUST T teede maitseomadused on saanud rahvusvahelises teekaubanduses suunanäitajaks
JUST T on uue generatsiooni teejoojate bränd. Tänane päev väärtustab tervislikke eluviise, mugavust, naturaalseid maitseid. Ühest küljest on teel aastasadadepikkune ajalugu, kuid teisest küljest on see moekas elustiilijook.​ Tänu moodsa aroomitehnoloogia kasutamisele on JUST T teede maitseomadused saanud rahvusvahelises teekaubanduses suunanäitajaks.
Mesikäpa lastejooksud 2015, 12. septembril
september
Mesikäpa lastejooksud toimuvad laupäeval, 12. septembril algusega kell 12.00 Tallinna Vabaduse väljakul. Distantsi pikkuseks on ca 300 m ja osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12.