Esileht

ASJAD OLEMAS! Sügava ja raske vaimupuudega laste kool vajab hädasti vooditarbeid

laupäev, 12. september 2015
Salu kool on saanud nüüdseks kõik vajaliku kokku ja rohkem ei ole neil võimalik asju vastu võtta. Suured tänud!

Salu koolis käivad sügava ja raske vaimupuudega lapsed. Koolile oleks hädasti vaja korralikke tekke ja patju, voodipesu ja nõusid.

Tekid sobivad igas suuruses, v.a päris beebide omad. Asjad võib viia otse Salu Kooli Maidla külla, Saue valda (www.salukool.ee, kontakt Liina) või siis võtta ühendust MTÜ Do Good'iga, kirjutades neile Facebooki sõnumi (www.facebook.com/DoGoodEstonia?fref=ts).

Salu koolist
Salu Kool on kool, mis töötab erakooliseaduse alusel. Kooli asutasid 2003. aastal lapsevanemad, kellel endil on erivajadusega lapsed. 

Erakool on tasuline ja selleks, et anda maksimaalset head haridust, on vaja vastavaid õpetajaid, spetsialiste ja ka abipersonali, kes tahavad suudavad ja oskavad õpetada, suunata ja abistada õpilast. Salu Koolil on kõik need spetsialistid olemas, kes on läbinud täiedkoolituse erivajadustega laste õpetamiseks.

Kooli ülesanded 
  • tagada õpilastele individuaalse õppekava täitmiseks vajalikud õppe- ja kasvatustingimused,
  • harjutada õpilasi kaasõpilasi arvestava päevarežiimiga,
  • innustada õpilasi end määratlema isiksuse ja kodanikuna,
  • aidata õpilasi eneseteostamisele ühiskonnas heakskiidetud tegevusvaldkondades,
  • õpetada lapsi elama s.o. eneseteostust sotsiaalses integratsioonis,
  • õpetada hakkama saama igapäevaste olukordadega,
  • ettevalmistust ettetulevate situatsioonide lahendamisel,
  • õpetada toimetulekut
Vaata lähemalt: www.salukool.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Lapse oma tuppa saatmine rahunemise eesmärgil mõjub hävitavalt tema enesehinnagule
Löömisega võrreldes tundub laste saatmine oma tuppa inimliku ja aruka võttena. See katkestab halva käitumise. See annab võimaluse maha rahuneda. See pole vägivaldne, kuid ometi pole tegemist optimaalse vahendiga.
Mida võiks teada supertoitude ehk superfoodide kohta?
Supertoidud on maailma toitaineterikkaimad toiduained ning nende omadused tulevad paremini esile, kui neid tarvitatakse algupärasel ja töötlemata kujul.
JUST T teede maitseomadused on saanud rahvusvahelises teekaubanduses suunanäitajaks
JUST T on uue generatsiooni teejoojate bränd. Tänane päev väärtustab tervislikke eluviise, mugavust, naturaalseid maitseid. Ühest küljest on teel aastasadadepikkune ajalugu, kuid teisest küljest on see moekas elustiilijook.​ Tänu moodsa aroomitehnoloogia kasutamisele on JUST T teede maitseomadused saanud rahvusvahelises teekaubanduses suunanäitajaks.
Mesikäpa lastejooksud 2015, 12. septembril
september
Mesikäpa lastejooksud toimuvad laupäeval, 12. septembril algusega kell 12.00 Tallinna Vabaduse väljakul. Distantsi pikkuseks on ca 300 m ja osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 2-12.
Mänguväljakute ohutusest
Mäng on lapse põhiline tegevus, mis on seotud spontaansuse, loomingulisuse, lusti ja lõbuga ning kõik me oleme kunagi mänguväljakutest rõõmu tundnud. Enne, kui sinu laps mänguväljakul mängima hakkab, peaksid sina ümbruse üle vaatama.