Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis

neljapäev, 8. märts 2018
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.

Sibul
  • on kasulik külmetushaiguste, allergia ja vähi ennetamiseks
  • parandab vereringet ja pidurdab trombide teket
  • korrastab ainevahetust
  • stimuleerib maksa tegevust ja normaliseerib vere kolesteroolisisaldust
  • alandab vererõhku, aitab verd vedeldada
  • parandab neerude tööd ja tõhustab neerukivide väljutamist
  • tõstab meestel potentsi ja ravib naistehaigusi
  • tugevdab veresoonte seinu, parandab vereloomet
  • soodustab seedimist ja leevendab soolepõletikku
  • on kasulik nahale, küüntele ja juustele
  • reguleerib kõhunäärmetalitlust
  • on veenipõletiku tugiravim
  • parandab seenhaigusi (ka küüneseent)
  • kergendab kinnist köha ja on tugiraviks kopsupõletiku korral
  • leevendab kõrvapõletikku, liigese- ja lihasvalu jm
Sibulamähis aitab järgmiste vaevuste korral
  • Ristluuvalude korral lõika 3 suurt sibulat õhukesteks viiludeks ja auruta pannil vähese veega, kuni need muutuvad klaasjaks. Pane kuumad lõigud linasest või puuvillasest riide vahele ja aseta valutavale kohale. Kompressi tuleb peal hoida 20 minutit, lamades soojas.
  • Kõrvavalu korral aseta riide vahele toorest peenestatud sibulat. Kinnita mähis plaastriga kõrva peale ja hoia nii pool tundi.
  • Kurguvalu puhul aitab kaelamähis. Auruta veidi hakitud sibulat vähese veega, aseta rätikusse mähituna valupiirkonda ja kinnita salliga. Võid hoida peal kuni 1 tund.
  • Köha puhul võib mähise asetada rinnale. Hauta pannil searasvaga 2 hakitud sibulat, aseta soojana otse rinnale ja kinnita marlisidemega, kata sooja salliga. Kõige parem on selline mähis teha ööseks.
Sibulamahla kasulikkus
Sibulamahl on soovitav organismi üldtugevdamiseks ja külmetushaiguste tõrjeks: võtta 1 tl 5 korda päevas, kurguvalu puhul koos meega.
  • Bronhiidi ja kopsupõletiku puhul võtta koos meega 1 spl 5-6 korda päevas.
  • Ka naha- ja küüneseenehaiguste raviks on sibulamahl asendamatu: määrida ja võtta sisse 1 tl korraga mitu korda päevas.
  • Ateroskleroosi korral võtta mahla 1 tl iga tunni järel. Kuur kestab 2 nädalat ja siis tuleb sama palju vahet pidada.
  • Suhkruhaigetele on sibulamahl igapäevane täiendravim.
  • Juuste kasvu ergutamiseks hõõruda peanahka 2 korda päevas sibulamahlaga.

Täienda ka koduapteeki sibulast valmistatud ravimitega

Köhasiirup, mis on just lastele sobilik, kes toorest sibulat eriti ei armasta
Purusta 1 sibul koos koorega pudrutaoliseks massiks. Lisa 1 spl suhkrut või mett ja 0,5 kl mett. Keeda segu 5 minutit nõrgal kuumusel ja jäta 2 tunniks seisma, pressi mahl välja. (kui otsustad magustajana kasutada mett, sega see sisse pigem peale keetmist ja jahtunud segusse, vastasel korral hävitab kuumus mee kasulikud omadused). Võta siirupit 1 spl iga kahe tunni järel.

Ilma kuumutamata segu:
Peenesta 2 sibulat, lisa 3 spl mett ning lase vähemalt 4 tundi seista. Sega sibulast eraldunud mahl meega ning tarvita 1 tl korraga mitu korda päevas.

Tüütu köhaga, eriti kroonilisega ja samuti bronhiaalastma korral saab leevendust vanast targast Hiina rohust
Peenesta 5 suuremat sibulat pudrutaoliseks massiks. Lisa 6 spl võid, 2 klaasi suhkrut, 6 spl mett ja 0,75 kl aaloemahla, pane hautamisnõusse. Hauta suletud nõus 3 tundi nõrgal kuumusel. Võta segu 1 spl 3 korda päevas 15 minutit enne sööki.

Küüslauk
Küüslauk on meie rahvameditsiinis tuntud kui üldine enesetunde parandaja, südame tugevdaja, vererõhu korrastaja ning sooletegevuse parandaja (eriti lihatoitude söömisel). Et küüslauk omastatakse kiiresti ning ta püsib organismis suhteliselt kaua (nagu lõhnastki tunda), piisab profülaktliseks kasutamiseks ühest-kahest küünest päevas. Kes aga pelgab küüslaugu tugevat lõhna, võib teda tarvitada ka kapslitena.

Küüslaugutinktuur, mis vähendab sooltes gaase ning sobib tarvitada reuma, podagra, neerukivide ja kusepõiekivide korral
Võta 80 g küüslauku, peenesta ja pane see 200 g viina sisse. Hoia segu nädal aega kinnises pudelis. Tarvita 10 tilka korraga 2-3 korda päevas enne sööki.

Segu, mis sobib hästi haigusjärgsel perioodil (bronhiit, kopsupõletik, gripp), aga ka üldise nõrkuse ja kehvaveresuse korral
Võta pool kilo mett, millesse peenesta 250 g küüslauku ja 250 g sibulat, 250 g mädarõigast ning 250 g jõhvikaid (või riivi 1 sidrun koos koorega). Hoia segu külmikus kaane all 3 päeva. Seejärel tarvita seda söögi juurde 1-2 supilusikatäit päevas.

Allikas: www.looduspere.ee



pood.minulaps.ee
 - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Hoppekids, JOHA, Laica, Lego, Maxi-Cosi, Makayla Design, Muumi, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Weleda 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Juku mängumaale mängima ja pidutsema
​Juku mängumaa on suurepärane koht tervel perel koos lastega lõbusalt aega veeta. Seal on võimalik ronida, turnida, batuutidel hüpata ja ratastega sõita ning muid põnevaid mänge mängida. 
9 võimalust migreeni vältimiseks ja elukvaliteedi parandamiseks
Pulseerivad valuhood, jõuetus, valguskartlikkus, iivelduseni viiv nõrkustunne, kõnehäired – need on vaid mõned sümptomid, mis tugevaid migreenihooge kirjeldavad. Hoolimata sarnastest sümptomitest võivad erinevatel inimestel migreenihoogude vallandajateks olla täiesti erinevad tegurid. Migreenide põhjus ei pruugi olla peas, vaid saada alguse hoopis mujalt.
  
Kuidas innustada lapsi lugema ja kirjutama
Kui lapsed hakkavad lugema ja kirjutama, avaneb nende ees täiesti uus maailm. Informatsiooni allikaid on järsku palju rohkem - poes olevad sildid, ajalehtede pealkirjad, teeviidad jne. Selleks, et innustada lapsi lugema, ei pea alati lähenema väga "teaduslikult". On palju mängulisi võimalusi motiveerimaks lapsi rohkem lugema ja kirjutama.
Aitame koos lastekodulapsi
Maiasmokk koostöös Naerata Ometi MTÜ poolt hallatava Help.ee-ga aitab parandada viie Eesti lastekodu laste elamistingimusi. Ostes Maiasmoka dražeesid ja küpsiseid 7.01-31.03, annetatakse igalt pakilt 1 sent lastekodude abistamiseks.
Taevalikult tervislik šokolaadikreem
Kas tahad šokolaadikreemi, mis ei sisalda rakke kahjustavaid transrasvu, kudesid hapestavat valget suhkrut, kahtlasi emulgaatoreid ja lisaaineid? Kui jah, siis valmista kreem ise. Seda hõrku magustoitu võid süümepiinadeta süüa nii ise kui anda lastele. Nii saad ühendada nauditava maitseelamuse ja tervisliku toidu.