Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Ettevaatust - Hispaania maasikas!

teisipäev, 7. mai 2019
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.

Talviseks hooajaks suurte kaubanduskettiide riiulitele maasikate “tootmine” on Hispaanias suur äri juba 1980-ndatest aastatetest alates. 90% neist kasvatatakse Huelva piirkonnas. See on vahemerelise kliimaga ala, kus suved on rohke päikesepaistega ning kuumad ja kuivad. Talved pehmed ja vihmased. Piirkonda kutsutakse Costa de Luz´iks päikesepaistest tingitud valguse tõttu sealsel rannikul. See kõik teeb piirkonna ideaalseks, et kasvatada maasikaid, mida paraku kasvatatakse siin pikkades kiletunnelites, mitte looduslikult. Suurim maasika hooaeg on aprill-mai, kus toodetakse 330 tuhat tonni maasikaid ja kogus igal aastal kasvab. Hispaania ongi Ameerika järel suurim maasikakasvataja. 

Huelva piirkond on lemmikpiirkond ka keskkonnakaitsjatele, sest siin on palju mida kaitsta-siin laiub 6000 km2-l Euroopa suurim looduspark- Doñana Looduspark, kuhu lendab talvituma 500 tuhat lindu ja see ala on koduks sellistele loomadele nagu Hispaania punahirv, Euroopa metssiga, Hispaania Kuningkotkas, Egiptuse mangust ja Ibeeria ilves jne. Keskkonnakaitsjad löövad häirekella juba aastaid - maasikakasvatus reostab põhjavett ja teeb korvamatut kahju piirkonnale, kus maasikakasvatus aina võtab pinda juurde ja haruldased linnu-ja loomaliigid hääbuvad nende arvelt.

Hispaania maasikas - 100% keemiat garanteeritud. Kas kogu see looduse saastamine pestitsiidi- ja plastmassijääkidega kuidagi positiivselt ka väljendub- näiteks maasika heas maitses? Neile, kel maasika juures meeldib kurgi maitse, see võib vastata - ja. Aastal 2005 avastas DGCCRF pestitsiidi jälgi 76%-l kontrollitud kaubast. Sakslaste uurimustulemused aga olid veelgi hävitavamad: leiti 105 kahjuliku aine molekuli, millest mõned on väga mürgised- fludioksoniil, tsüprodiniil, fenheksamiid, tolüülfluaniid (paljudes maades on see keelatud taimekaitsevahend), asoksüstrobiin jne.

Ajakirjanik, Claude-Marie Vadro, on kirjutanud põhjaliku artikli nimega “Maasikad talvel”, kus tuletab inimestele meelde, et maasikakasvatus Hispaanias on 100% kunstlik. Suvel paigutatakse taimed külmkappidesse, et taimedele tekitada talve tunne ja panna taimed “tootma” just talvel, kui nende eest saab rohkem raha küsida. Sealse maa-ala liivane pinnas on puhastatud, steriliseeritud ning mikrofauna on hävitatud bromometaani ja kloropikriiniga. Esimene mürk näiteks on keelatud Montreali protokollidega aastast 1987, sest see gaas hävitab osoonikihti. Kloropikriin koosneb kloorist ja ammoniaagist, mis on inimesele karm mürk- tungides hingamisteedesse, tekitab ta tugevat valu. Viimast mürki kasutas Ali Hassan Al-Madjid keemiarelvana kurdi mässuliste ja šiiitide vastu, mille eest ta mõsiteti surma. 

Tulemus: et tarbija saaks talvel süüa maasikaid vahukoorega, on Doñanas töötavatel inimestel plahvataslikult kasvanud naha- ja kopsuhaigused. Enamus töötajaid on nagu tomatikasvatusteski mitteametlikud pagulased Marokost jt. Aafrika riikidest, kes elavad ebainimlikes tingimustes ja saavad sandikopikaid. Lisaks on need varakevadised maasikad maitsepettumus ja miks peaks üldse sööma midagi nii mürgist? Me kõik saame seda olukorda muuta, mõeldes järele mida me tarbime.

Allikas: tiguteek.wordpress.compood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Amazonas, BabyBjörn, Cybex, Engel Natur, Ecosh, Glo Skin Beauty, Herlitz, Hoppekids, Maxi-Cosi, Muumi, Quinny, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Troll, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Mõned nipid, kuidas harjutada last lapsehoidjaga
Kui laps jõuab väikelapseikka, kaasneb sellega palju muutusi ja kasvab tema eneseteadvus. Üks suur samm on lapsehoidja tutvustamine ja temaga harjumine. Väikelapsed saavad aru, et "emme ja issi lähevad ära", kuid nad ei mõista miks nad lähevad.
Kaua säilib sinu toit külmkapis tegelikult?
Eestis müüdaval kaubal on küll kohustuslik tootja poolt peale märkida suletud pakendi säilimisaeg, aga kahjuks ei pea kirja panema seda infot, kui kaua säilib kaup avatuna.
Šokis lapse aitamine
Su laps võib õnnetusse sattudes šokki langeda, eriti kui tegu on tõsise verejooksu või raskete põletushaavadega. Šokki langemine on organismi reaktsioon tohutule rünnakule nagu raske õnnetus või trauma.
Kuidas õpetada lapsele ausust
Lapsele aususe õpetamine võib olla keeruline, arvestades, kui palju lapsed iga päev ümberringi ebaaususega kokku puutuvad. Teie eeskuju ning pidev tagasiside lapse käitumise kohta võivad omada suurt mõju lapsele. 
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.