Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Mõtteid maisist, GMO-st ja kõikide kinoelamuste lahutamatust kaaslasest, soodsast megakombost

kolmapäev, 22. veebruar 2017
Kas olete kunagi mõelnud, mida sisaldab meile kinodes mõnusa filmikõrvasena pakutav popcorn? See, et seal kohutavalt palju soola on, ei ole vist kellelegi märkamatuks jäänud…  Aga veel?

Enamus Euroopas kasutatavast maisist pärineb Ameerikast ja Ameerika mais on väidetavalt vähemalt 92% ulatuses geenimuundatud.  

USA hiigelkorporatsiooni Monsanto poolt loodud GMO-maisi nimetatakse ka BT maisiks – seda mullabakteri Bacillus thuringiensise järgi, mille putukamürki tootvat geeni maisi DNA-le lisatud on. Mullabakteri geeni eesmärk on tekitada nn lekkiva soole sündroom maisi söönud putuka kehas. Kui putukas maisi sööb, kahjustab BT toksiin tema sooleseina, soolesisu lekib vereringesse, mürgitab putuka ja vaesekene sureb. Aastaid väideti, et sellega bakterimürgi teekond ka piirdub.

Millegipärast on aga peale BT maisi kasutuselevõttu 90-ndatel aastatel USA-s plahvatuslikult suurenenud ärritunud ja lekkiva soole sündroomi, Crohni tõve ja muude tõsiste sooleprobleemidega inimeste arv ning see on tekitanud  hulgaliselt kahtlusi, et maisi peidetud BT toksiin jätkab oma hävitustööd ka inimese soolestikus. Julgemad arvamuseavaldajad on läinud veelgi kaugemale ja esinenud väitega, et BT bakteri geen on liikunud juba ammu ka inimeste soolebakterite DNA-sse ja jätkab sealt organismi kahjustamist veel aastaid peale seda, kui maisisöömine on lõpetatud. 

Kuid ei maksa unustada, et maisi ei kasutata vaid popcorni tegemiseks. Mais on lugematuis erivormides väga paljudes valmistoitudes, mida poelettidelt leiate. Maisitärklist ja kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit (mis nüüd peitub juba ka paljudes Eestis müüdavates maiustustes (kohukestes, jäätistes, kommides, suhkrujookides) leidub kõikjal. Just maisisiirupit, mida Eestis nimetatakse ka glükoosi-fruktoosisiirupiks, seostatakse peale muu veel ka mitte-alkohoolse rasvmaksa järjest sagedasema esinemisega lastel ja noortel. Paljudele toodetele ei pea seoses maisi hulga vähesusega sageli enam peale kirjutama, kas tegu on GMO maisist saadava ühendiga või mitte. 

Millest siis ikkagi koosneb armastatud popcorn?
Kahtlase väärtusega mais, osaliselt hüdrogeenitud sojaõli (mida seoses transrasvade tekkega seostatakse põletike ja ohtlike vabade radikaalide tekkimisega kehas), lisaks rikkalikult kunstlikku või-maitseainet, mis sisaldab diatsetüüli ja atsetoiini (mida seostatakse respiratoorsete probleemide ja astmaga), sünteetilist beeta-karoteeni, paakumisvastast ainet nimega TBHQ ja sidrunhapet. Et siis niisugune armas-krõmpsuv maius… Lisame sinna kõrvale veel kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupist õhetava „karastus“ joogi ja ulatame selle megakombo lahke näoga oma armsale põnnile. Ja võimegi olla kindlad, et lapse immuunsüsteem ei istu mõttetult jõude, vaid et tegevust jätkub ikka kauemaks…

Allikas: www.toitumistarkus.ee



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies,Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Shea Mooti, Solgar, Sonett, Stiga, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Hellita juukseid koduste maskidega
Koduseid juuksemaske on lihtne teha, need on puhtast toorainest ning oluliselt soodsamad kui poes müüdavad maskid.
Vanilline sefiirisegadik maasikatega
Üks imelihtne ja eriliselt maitsev suvine magustoit sefiiri, kohupiima ja marjadega.
Õhus on seiklust!
august
Kõrguste vallutamine, võrkudesse hüppamine, mängulisus ja pikad õhusõidud - see on seikluspark puude otsas! Valgeranna seikluspargis on tegevust igas vanuses lapsele, põnevust ka täiskasvanule.
10 võimalust, kuidas saada heaks kuulajaks
Kõige olulisem oskus läheduse säilitamise juures lapsega on kuulamisoskus. Mitte tema õpetamine, nõu andmine või lahenduste väljapakkumine. Laps vajab teie käest seda, et te teda põhjalikult kuulaksite. 
Anafülaktiline šokk ja esmaabi
Anafülaksia on eluohtlik, kiiresti kujunev ülitundlikkuse reaktsioon, mis võib viia šokini. Selle tagajärjel võivad väga kiiresti tekkida pöördumatud kahjustused organites.