Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Looduslikud raviviisid kõhulahtisuse puhul

teisipäev, 1. detsember 2015
Kõhulahtisuse peamine oht tervisele on veetustumine. Kõhulahtisus võib ammendada keha toitainete varud ja rikub elektrolüütide tasakaalu. See kurnab, nõrgestab immuunsüsteemi ja muudab vastuvõtlikuks teistele haigustele. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on tõhusad ja lihtsad nipid kõhulahtisuse leevendamiseks.

Kõige tähtsam on jälgida, et kõhulahtisuse ajal ei tekiks vedelikupuudust. Selle vältimiseks peab kogu aeg väikeste lonksude kaupa jooma nii palju, kui see on magu ärritamata võimalik. Hiljem juba suuremas koguses. Joomiseks sobib puhas soe vesi või lahja taimetee, millesse on lisatud veidi õunaäädikat, sidrunimahla ja/või näpuotsatäis soola.

Haiglasse tuleb pöörduda, kui:
  • Oksendamine kestab ägedal kujul kauem kui 12-24 tundi;
  • Oksendamisega kaasneb äge peavalu ja kuklakangestus;
  • Kõhulahtisus on väga äge (üle 15 korra ööpäevas) ja kestab kauem kui ööpäev;
  • Inimene muutub loiuks (olenemata sellest, kui kaua ta on oksendanud).
Imikut või väikelast jälgi alati tähelepanelikult, eriti kui ta ei taha juua. Imiku puhul on häiresignaaliks lõgeme sissevajumine, suurematel pissimise lõppemine.

Valik looduslikke raviviise kõhulahtisuse puhul
  • Joo 15-30 min tagant 1-2 lonksu õunaäädika vett (1/2-1tl õunaäädikat klaasile veele), mis lõpetab oksendamise ja paneb kõhu kinni, leelistab keha ning muudab seeläbi haigust tekitavatele bakteritele-viirustele elukeskkonna ebasoodsaks.
  • Joo sidrunimahla, millesse on lisatud pisut soola. Nii vähe, et soola maitset pole tunda.
  • Võta alati piimhappebaktereid. Mikrofloorat toetavat preparaati peaks võtma veel nädal aega pärast seda, kui äge haigus on taandunud ja taas on võimalik süüa. Järelravis sobib ka hapukurk, hapukapsas ja nende vedelik, haiguse ajal eelista preparaate. Piimatooteid võib menüüsse lisada alles 2-5 päeva pärast haigusest toibumist ja siis ka alusta hapendatud toodetega. NB! Rinnapiim sobib alati.
  • Paastu! Ka lühiajaline paastumine on tõhus ravi. Lase kõhul puhata, juues esimesed 12 tundi (vähemalt 8 tundi) ainult puhast sooja vett (vähese sidrunimahla või õunaäädikaga).
  • Võta aktiivsütt koos suure koguse veega. Väikelastele (isegi kuni 5-aastasele) ja õrna soolestikuga täiskasvanule mitte anda, kuna marrastab soolestikku seestpoolt.
  • Kui oht vedeliku kaotuseks on suur ja laps midagi ei joo, anna teelusika kaupa rosina keeduvett, mis seob organismis vedelikku.
  • Ka külm salveitee aitab vedelikku kehas kinni hoida.
  • Näri mitu korda päevas värsket ingverit.
  • Kui laps oksendab, anna gaseeritud mineraalvett. CO2 võtab maokrambid maha ja annab mineraalsooli.
Põhjalikumalt saab sel teemal edasi lugeda raamatust: "Pereema raviraamat" (Terje Tähe)



pood.minulaps.ee
 - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies,Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Shea Mooti, Solgar, Sonett, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Teiste inimeste kasvatamatud lapsed
Kui te hoolite oma sõbrast või sõbrannast ja tema armastab oma lapsi, aga teie kasvatusstiilid on erinevad, siis on tegemist üsna tundliku teemaga. Võimalik, et tema ei näe oma lapsi samamoodi nagu teie. Seetõttu võib aeg-ajalt üles kerkida probleeme, mille lahendamine ei olegi nii lihtne.
´Kontsert kõige pisematele´ Estonia teatris
mai
Võttes eeskuju maailma suurtest ooperiteatritest, korraldab Rahvusooper Estonia beebikontserte, kuhu on oodatud väikelapsed vanuses 0–3. Ooper-Kvarteti esituses kuuleb klassikalise muusika pärle, mis sobivad hästi nii beebidele esimese kontserdielamuse saamiseks kui ka lapsevanematele nautimiseks. 
Lastevaheline agressiivsus
Tunnustatud Taani pereterapeut ja -nõustaja Jesper Juul on avaldanud oma raamatus "Agressiivsus" huvitava arvamuse lastevahelise agressiivsuse teemal. Siinkohal avaldame tema mõtted õdede-vendade vahelisest agressiivsusest ja koolivägivallast.
Kuidas tulla toime ilma unekoolita? 10. detsembril
detsember
Juba 10. detsembril kl 18.-19.30 toimub kesklinna lasteklubis Väike Päike loeng teemal "Kuidas tulla toime ilma unekoolita?"
Eesti Ajaloomuuseumi perepäev ´MEISTERDA ENDALE JÕULUINGEL´
detsember
Pühapäeval, 6. detsembril kell 12.00 kutsume kõiki Maarjamäele tallihoonesse (Pirita tee 66, Tallinn) Eesti Ajaloomuuseumi perepäevale "MEISTERDA ENDALE JÕULUINGEL”. Teise advendi puhul toimuval perepäeval saavad nii suured kui väikesed muuseumikülastajad meisterdada oma esivanemate pildiga jõuluingli.