Tervislik elu
Hapukapsas kui ravimtoit
Hapukapsast võib pidada üheks eestlaste rahvusroaks. Vastupidiselt ameeriklastele, ei ole meile vaja seletada, et hapukapsas on kasulik ja et seda süüakse ka ilma kuumtöötlemata. Aga kas olete ikka teadlik, millise imelise potentsiaaliga ravimtoiduga hapukapsa näol tegemist on?
Paar sõna imikute ja laste soolestiku mikrofloorast
Elu on sünnist alates tulvil katsumusi. Peale pika imetamisperioodi ja tervislike eluviiside vajavad lapsed harmoonilist ja armastavat keskkonda, sest stress nõrgestab nende immuunsüsteemi. Laste immuunsüsteem võib vajada toetust nii kaua, kuni see on väljaarenenud. 
Imelik ja imeline nuikapsas, mida armastavad ka lapsed
Nuikapsas on suurepärane komponent erinevates toorsalatites, lisand erinevates paja- ja ahjuroogades ning sobib küpsetamiseks ja grillimiseks. Tegemist on ühe maitsvaima kapsasordiga ning suve mõnusaim toiduavastus. Mõnusalt krõmpsuvat ja magusat nuikapsast lapsed lausa armastavad.
Karulauk – vitamiinirikas kevadekuulutaja
Karulauguhooaeg on alanud ning see on söödavatest umbrohtudest üks esimesi kevadekuulutajaid. 
Bacillus subtilis – võimas salarelv haiguste vastu
Probiootikumid on WHO poolt defineeritud kui elus mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna omistavad peremeesorganismi tervisele positiivset efekti. Kuni tänaseni on probiootikumidena käsitletud peamiselt piimhappebaktereid, kuid aina rohkem on hakanud tuntust koguma ka teised bakterid, sh Bacillus´ed.
Sipelgapuu koor - hoiab sind viirustest
Järjest enam kogub populaarsust sipelgapuu koore toidulisand (nii tinktuuri kui kapslitena). Lihtsalt öelduna on sipelgapuu koor valuvaigistav ja põletikuvastane vahend, millel on toniseerivad ning antioksüdantsed omadused. 
Peatäide ennetamine ja ravi
Suuremates lastekollektiivides (lasteaed, kool) võivad aeg-ajalt tekkida täide puhangud. See on üks äärmiselt ebameeldiv ja tüütu probleem, kuid on olemas kindlad võtted neist efektiivselt vabanemiseks.
Milline on kõige tervislikum suhkur?
Suhkrut on peaaegu igas toidus - soolastes toitudes, magusates toitudes, jookides ja kookides. Seetõttu tasub mõelda, millist suhkrut tarbime ja kui tervislik see meile on. Levinud on teadmine, et valge suhkur pole tervisele kasulik ning selle asemel võiks tarvitada pigem pruuni suhkrut.
Kuidas pääseda puukide eest?
Puugihooaeg on alanud. Igal aastal hoiatatakse puugiga kokkupuute eest, kuna nendega võivad kaasnevad puukentsefaliit või puukborrelioos. Lapsevanemad on sel teemal eriti tundlikud, sest lapsed viibivad kevad-suvisel ajal väga palju looduses ja puugiga kokkupuute tõenäosus on üsna suur.
Ettevaatust - Hispaania maasikas!
Pea iga suuremas kaubanduskeskuses müüakse imeilusaid ja suuri maasikaid. Nende lummav lõhn meelitab paljusid, eriti lapsi. Paraku on Hispaania maasikas täis pestitsiide ning tervislikust maasikast on asi kaugel.
Õunaäädikas tugevdab tervist
Õunaäädikas sobib ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi saab sellega maitsestada kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana.
Köharavi - tõhusad looduslikud mähised ja salvid
Peamiseks köha põhjustajaks meie külmas ja niiskes kliimas on infektsioon hingamisteedes ning paraku kimbutab see väga sageli väikelapsi. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on väga tõhusad ja lihtsad nipid ka kõige tüütuma köha taltsutamiseks.
Miks on tatar niivõrd kasulik toiduaine?
Tatratangu peetakse „tangude kuningannaks”. Toitude valmistamisel kasutatakse tatratangu laialdaselt riisi asendajana (Indias kutsutakse seda isegi mustaks riisiks).  
Soojendav tervisenaps viiruste kõrgajal
Esimeste haigusnähtude peletamiseks tasub aeg maha võtta ning kosutada end lõõgastava joogiga. Tervist toov jook soojendab ja ergutab hästi immuunsüsteemi.
Astelpaju kui väärtuslik ravimtaim ja toidulisand
Astelpaju hooaeg on käes ning turult saab osta kodumaiseid marju. Astelpaju on väärtuslik ravimtaim ning toidulisand. Astelpaju viljades on suurel hulgal erinevaid vitamiine ja mikrotoitaineid, mida keha igapäevaselt vajab.
Säilita nutikalt aia- ja metsasaadusi
Eesti kliimas on värskete kodumaiste aia- ja metsasaaduste aeg nii lühike, et suvel laetud vitamiinivarudest ei piisa organismil talve üleelamiseks. Seetõttu tuleb just suvisel perioodil mõelda, milliseid marju, aed- ja puuvilju ning seeni saab säilitada talvise vitamiinvaeguse vältimiseks ning toidulaua mitmekesistamiseks. 
Ole teadlik nätsu koostisest ja selle mõjust lapsele
Telereklaamidest ja ajakirjadest on meile kõigile meelde jäänud, et nätsu tuleks närida peale igat söögikorda. Arvestades missuguse populaarsuse närimiskumm on saavutanud ja et ka lapsed seda suures koguses tarbivad, peaksime vast huvi tundma, millest nätsud üldse tehtud on?
Sibul ja küüslauk rahvameditsiinis
Sibul ja küüslauk on kõigile tuntud kui rahvameditsiini põhiline raudvara. Sibula ja küüslauguga saab ennetada ja ravida külmetushaigusi, tõsta keha üldist toonust ning on abiks kümnete erinevate vaevuste korral.
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Suhkrust ja selle mõjust tervisele
Oleks hea, kui iga inimene mõistaks, kuidas tekib suhkru tarbimise nõiaring ehk pidev magusaisu ja suhkrusõltuvus. Terje Tähe ülipopulaarses raamatus "Pereema raviraamat" on suhkru mõju kohta väga asjakohane kirjutis.

Aegunud ravimitest

teisipäev, 30. juuni 2015
Ravim, mille kasutusaeg on möödas, on tõenäoliselt kaotanud oma toime, kuid halvemgi veel - see võib olla muutunud ohtlikuks.
  • Kui ostate ravimit käsimüügist, kontrollige säilimisaega. Kui arvate, et ei jõua kogu ravimit enne selle aegumist ära kasutada, püüdke leida väiksem kogus või teine pakend, mille aegumistähtaeg on hilisem. Köhasiirupite ja ravimküünalde säilimisaeg on üldiselt lühem kui teistel toodetel.
  • Pidage meeles, et suurem osa vedelaid ravimeid säilitavad toime väga lühikese aja jooksul pärast valmistamist - paljud pole kaks nädalat pärast ostmist muud kui suhkruvesi.
  • Ärge hoidke alles mingeid antibiootikumide ülejääke järgmiseks korraks. Suurem osa, peaks olema ära kasutatud, kui just ravimi manustamist ei katkestatud tõrjereaktsiooni tõttu.
  • Kaitske ostetud ravimeid nõuetekohase säilitamisega. Suurem osa ravimeid rikneb, kui neid hoitakse kõrgel temperatuuril või suure niiskuse käes, mis tähendab, et vannitoas asuv ravimikapp ei ole kaugeltki ideaalses paigas. Ükskõik, kus te ravimeid ka ei hoia, peavad need olema lastele täiesti kättesaamatud.
  • Mõnda ravimit tuleb hoida külmkapis või jahedas, järgige sel puhul juhtnööre.
  • Puhastage perioodiliselt oma ravimikappi aegunud toodetest. Kui ravimil pole aegumistähtaega peale märgitud, peaks selle muutunud välimus viima teid mõttele selle aegumisest. Paigutage kõrvale lahused, mis on värvi muutnud, hägustunud või kihistunud; salvid, mis on kõvaks läinud või mitmeks kihiks jagunenud; kapslid, mis on sulanud või kokku kleepunud; tabletid, mis on pulbristunud, värvi muutnud või lõhnavad, mida nad värskena ei tee. Samuti pange kõrvale iga määratud ravim, mia te pole kasutanud aasta või kauem.
  • Viige aegunud ja kasutatud ravimid ohtlike ainete kogumispunkti või apteeki, kui neid seal vastu võetakse.
Loe edasi raamatust: "Mida oodata: väikelapseaastad" (Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway, B.S.N)



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Brändiriided ja -jalanõud, Biolatte, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies, Lavazza, Lotte, Munchkin, Muumi, Shea Mooti, Sonett, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Turvaline autosõit koos lastega
Lastega ringisõitmine on igapäevane tegevus ning seetõttu on turvalisus teema, millele tasub pöörata suuremat tähelepanu.
Kuidas toime tulla vihastumisega
Vanemana pahandate ikka aeg-ajalt oma lapse peale ja te ei saa seda fakti muuta. Küll aga saate te muuta seda, mida oma viha ilmnemisel peale hakata ning kuidas seda kontrolli all hoida.
5 võimalust, kuidas suurendada peres lähedust
Lähedus hoiab peresid koos. See ühendab pereliikmeid läbi aastate ning aitab läbi tulla rasketest aegadest, muudab sujuvamaks keerulised igapäevaolukorrad ja tasub lõpuks kuhjaga nähtud vaeva. Lähedust on keeruline sõnastada, kuid me teame, mis tunne see on. Lähedus on see, kui tunneme, et oleme teisega kontaktis.
Tõhusad isetehtud puhastusvahendid koju
Paljud puhastusvahendid sisaldavad alkoholi, ammoniaaki, valgendit, formaldehüüde ja seebikivi – ained, mis võivad põhjustada iiveldust ja oksendamist, on tuleohtlikud ning võivad põletada silmi ja kurku. 
Tallinna Merepäevad 2015 kutsub vabatahtlikuks!
Tallinna Kultuuriväärtuste Amet osib vabatahtlikke Tallinna Merepäevadele. Väga hea võimalus anda oma panus populaarsel iga-aastasel kogupere üritusel 16.-19. juulil.