Reisimine
Puhkus mere ääres Eestis: suurepärased kohad heaks puhkuseks
Elu kiire tempo ja pidev tööalane surve tekitavad aeg-ajalt vajaduse lühikese puhkuse järele. Mis võiks olla parem viis lõõgastuda ja energiat taastada, kui veeta aega mere ääres, kuulates laineid ja tundes soolast õhku?
TOP 25 akvaariumi maailmas
Veemaailm on väga lummav ja ilus. Võimsaid akvaariume on palju, kuid TripAdvisor on koondanud kokku TOP 25 parimat akvaariumi maailmas.
Perega kaunist Lätimaad avastama
Koos perega Lätimaad avastada on tore. Läti on autoreisiks parasjagu lähedal ning tegemist jätkub seal uskumatult palju. Lätis saavad pered ühiselt tegutsedes õppida tundma loodust ja ajalugu, veeta muljeid täis päev seikluspargis, vee ääres või loometöökojas. 
TOP 25 loomaaeda maailmas
Loomaaias on lastel huvitav ning sageli on reisimas käies see ka üks meeldejäävamaid külastuskohtasid. Avaldame siinkohal maailma TOP 25 loomaaeda, mille on reastanud TripAdvisor.
Perega puhkusele Palangasse ja Klaipeda delfinaariumi
Palanga ja Klaipeda on Leedu populaarsed mereäärsed linnad. Palanga on täiuslik suvituskoht kogu perele ning kõigest väikse autosõidu kaugusel on juba ilus sadamalinn Klaipeda. Klaipedas asub tuntust kogunud Leedu Meremuuseum ning delfinaarium.
Eesti parimad muuseumid - TOP 10
Tuntud reisimise temaatiline portaal TripAdvisor on järjestanud Eesti parimad muuseumid. Nimekirjas olevad muuseumid on kahtlemata põnevad avastamiseks nii väikestele kui suurtele.
Parimad tubased lastekohad - nukud ja teised mänguasjad
Sombuse ilmaga on eriti mõnus leida lastele põnev tegevus siseruumides. Puhkaeestis.ee lehel on välja toodud mitmeid häid võimalusi perega vaba aja veetmiseks. Valiku aluseks oli tegevuste toimumine siseruumes, harivus ja võimalus ise käed külge lüüa.
Lihtsad nipid beebiga lendamiseks
Lennureis beebiga võib esmapilgul tunduda keerulise ülesandena. Sujuvaks lennureisiks tasub olla ettevalmistatud ning teadlik erinevatest võimalustest.
Lennuhirm – praktilised nipid levinud kartuse vastu
Kartus lendamise ees on üks kõige tavalisemaid hirme. Põnevas reisiblogis hetked.ee on lennuhirmu ületamiseks väga asjalikud soovitused.
10 luksuslikku mõisahotelli Eestis
Ajalugu ei ole Eesti sadadele mõisahoonetele armuline olnud, kuid seda enam tasub puhkus pühendada tutvumisele mõne edukalt päästetud mõisa ja selle ümbruskonnaga. Imeilusad taastatud mõisad pakuvad kindlasti mõnusat avastamisrõõmu.
5 asja, mida autot rentides pole mõtet teha
Puhkusereisidel on auto rentimine väga mõnus võimalus ümbruskonnaga tutvumiseks või siis pikemate vahemaade läbimiseks. Selleks, et auto rentimisest jääks hea mälestus, tasub üht-teist meeles pidada. Reisi teemalisel infolehel www.hetked.ee on sel teemal väga asjalikud soovitused.
Tripadvisori Eesti hotellide pingerida
Reisijate hinnangutel ja kommentaaridel põhinev Tripadvisori portaal esitleb Eesti 10 parimat hotelli 2016. aasta alguse seisuga. Väline pilk on tõstnud esile suuri hotelle Tallinnas. Seda hinnatavam ja silmapaistvam on ka Rakveres, Pärnus ja Kuressaares asuvate spaahotellide tabelisse jõudmine.
Milline koht on parim perega suusapuhkusele minnes?
Kui täiskasvanud suusatajad valivad suusasihtkohta eelkõige nõlvade järgi, siis lastega suusatama sõites osutuvad määravaks hoopis mugavused. Go Travel on sel teemal kokku pannud väga asjalikud soovitused.
12 ootamatut väljaminekut reisimisel
Reisi planeerimise juurde käib kindlasti eelarve kujundamine. Üheks eelarve osaks võiks olla ka ootamatud väljaminekud. Reisi temaatilises blogis Hetked on sel teemal väga hea artikkel.
TOP 10 veeparki Euroopas
The Guardian poolt on kokku pandud TOP10 veeparki Euroopas, mida soovitatakse külastada. Nimekirjast leiab muuseas ka põnevaid ja suursuguseid siseveeparke, mis sobivad kogu perele. 
Rootsi lõbustus- ja teemapargid
Rootsi on tuntud kui lastesõbralik maa. Seal on lastele mõeldes palju põnevaid teemaparke, lõbustusparke, muuseume ning loomaaedasid. Suvi veel kestab ning ühe toreda Rootsi reisi jõuab veel enne sügist ette võtta.
Mida teha lastega Helsingis ja selle ümbruses?
Lapsed naudivad laevaga sõitmist ning üks mõnus suvelõpu merereis Helsingisse on kindlasti tore vaheldus. Helsingis ja selle lähiümbruses on tegemist piisavalt nii jalgsi kui autoga.
TOP 25 parimat lõbustusparki maailmas
Üle maailma on lõpmatult palju lõbustusparke, kuid millised neist on siiski parimad ja populaarseimad? TripAdvisor on koondanud kokku 25 parimat lõbustusparki maailmas.
9 soovitust, mida teha suvel Tallinnast väljas
Suvi on kohe käes ja algamas on puhkuste aeg. Vahelduseks tavapärasele rütmile on hea mõte koos pere või sõpradega avastada Eestimaa põnevaid ja kauneid paiku. Puhkaeestis.ee on välja toonud 9 erinevat tegevust/kohta/paika üle Eesti, mis on kindlasti väärt külastamist.
Lastega Kopenhaagenis ja Legolandis
Hans Christian Anderseni Väikese Merineitsi linn Kopenhaagen on ehitatud veele, kujutades endast kanalite ja saarte võrku. Oma poolteise miljoni elanikuga on Kopenhaagen Skandinaavia suurim ja elavaim linn. Kopenhaagenis ja selle ümbruses on koos lastega palju avastamist.

Mis peaks olema soojamaareisi esmaabi kotis?

pühapäev, 14. veebruar 2016
Koos lastega soojale maale reisides tasub juba enne väljasõitu teha kodus väike eeltöö ning kaasa pakkida esmaabi kott, millest saab kiiret abi enam levinud tervisehäirete puhul.

Kõhutõved on väga sagedased
Kõhutõbe võivad põhjustada erinevad bakterid ja viirused, nakkuse allikaks võib olla kohapealne toit ja vesi, aga ka näiteks mustad käed. Seetõttu tuleks kindlasti tarbida töödeldud toitu ja puuviljad enne söömist puhtaks pesta. Ka käsi tuleb pesta tihti ja korralikult. Eriti oluline on kätepesu lastel, kel on kombeks oma käsi suhu pista. Joogiks tuleb tarvitada ainult pudelivett.

Kui kõigist ettevaatusabinõudest hoolimata peaks tekkima kõhulahtisus, on väga oluline juua palju vett. Eestist võiks kaasa osta mineraalide kadu vältivat pulbrit. Lisaks võib võtta söetablette või Smectat ja erinevaid probiootikume. Probiootikumide kuuriga võiks alustada juba kodus olles, et kõht harjumatule toidule paremini vastu peaks. Kui oma soole mikrofloora on korras, on võimalus, et kõhuviirustesse nii kergesti ei nakatuta. Täiskasvanud saavad kõhulahtisuse korral kasutada loperamiidi, aga väikelastele seda anda ei tohi. Kui laps oksendab vaatamata korralikule veejoomisele ning kõrge palavik ja kõhulahtisus püsivad, tuleb kindlasti pöörduda kohaliku arsti poole Igasuguste arstiabi saamisega seotud probleemide vältimiseks tuleks kindlasti juba enne reisi sõlmida tervisekindlustus.

Kaitse end ja lapsi päikese eest
Päikesepõletuse vältimiseks tuleks päikesekreem valida vastavalt nahatüübile. Lapse päikesekreemi kaitsefaktor võiks olla vähemalt 30. Näol, kus nahk on õrnem, peaks kasutama kreemi, mille päikesekaitsefaktor on 50. Päikese käes peab lapsel peas olema puuvillane müts või rätik. Päikesekreem ei paku kaitset igavesti, vaid last on sellega vaja korduvalt kreemitada. Intensiivse päikese korral on soovitav lapsele selga jätta ka näiteks heledat värvi puuvillane pluus.

Kui päike on liiga teinud
Kui päike on siiski liiga teinud, sobib põletuse korral nii lastele kui ka täiskasvanutele teepuuõli sisaldav hüdrogeel. Sellel on desinfitseeriv ja põletusnähte leevendav toime, jahutades põlenud nahka vähem kui viie minutiga. Samuti võib seda kasutada kergemate marrastuste ja näiteks ka putukahammustuste korral. Päikesepõletusele järgnevaid hilisemaid vaevusi, nagu näiteks naha kuivus ja sügelemine, leevendavad niisutavad kreemid ja piimad tundliku naha hoolduseks mõeldud baassalvide sarjadest.

Ole valmis ootamatuks allergiaks, külmetuseks või vigastuseks 

Allergia
Reisiapteegis peaks kindlasti olema allergiatabletid, sest vahel võib kas palju päikest, uued toidud või tundmatud taimed lapsel ülitundlikkust põhjustada. Väikelastele sobib kõige paremini allergiavastane ravim lahusena, sest seda on lihtne täpselt doseerida ja toime on kiirem. Selleks saab perearst enne reisile minekut sobiva retseptiravimi välja kirjutada.

Külmetus
Soojal maal peaks siiski valmis olema ka külmetuseks, mida võivad põhjustada konditsioneerid, tuuletõmme või pikaks veninud veemängud. Seetõttu peaks reisile kindlasti kaasa võtma palavikku alandavaid ravimeid, olgu selleks siis kas paratsetamooli või ibuprofeeni sisaldav suukaudne lahus väiksematele lastele või tabletid suurematele.

Vigastus
Lapsed armastavad joosta ja ronida ning vahel võib juhtuda õnnetusi. Seepärast peaks käepärast olema haavapuhastusvahend. Antiseptikumidega käivad käsikäes kõikvõimalikud plaastrid ja sidumisvahendid, millega puhastatud haavapind katta. Lastega peredele soovitame erineva suurusega ja laiusega plaastreid ja sidemeid. Mugav on kasutada isekleepuvaid sidemeid. Plaastrite valikus on nii antibakteriaalseid hõbedaioonidega kui ka kiletatud pinnaga veekindlaid plaastreid. Geelplaastrid püsivad nahal teistest paremini, on pehmed ja sobivad ka villile. Samuti on apteekides olemas haavaliim aerosoolis, mis on ka veekindel. Apteekriga konsulteerides leiad kindlasti sobivad vahendid oma reisiapteeki.

Allikas: www.sudameapteek.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies,Laica, Lavazza, Lego, Lotte, Maxi-Cosi, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Shea Mooti, Solgar, Sonett, Stiga, Qilikang, Weleda jt
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Mis on lapse emotsionaalne väärkohtlemine?
Vahel võib abitus või hirm panna lapsevanemat kasutama mõjutusvahenditena ähvardamist, kritiseerimist, naeruvääristamist, hirmutamist, halvustamist, süüdistamist või  tõrjuvat ja vaenulikku käitumist. 
Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Otsitakse vabatahtlikke päästjaid Lääne-Virumaale – kogukonna turvalisuse tagajad
Vabatahtlik päästja saab hakkama nii päästesündmusel osalemisega, kui kaaskodanike juhtimisega. Oluline on oskus ohtliku olukorda märgata ja vastavalt sellele käituda.
Kookoskeeks mango-kookosekastmega
Tai köögist inspireeritud kookosemaitseline õhuline keeks sobib hästi troopilise kreemja mango-kookose kastmega. Mõnusalt pehme ja päikesevärvi keeks on hea algus saabuvale nädalavahetusele.
Osad laste mängumatid on tervisele kahjulikud
Enamik vahtmaterjalist lastematte (sh puslematid) pärinevad naftasaadustest. Väiksed beebid pannakse sinna mõnusalt ringi roomama, kuna see tundub olevat soe, turvaline ja lõbusalt värviline. Teatavasti kipuvad beebid kõiki asju suhu toppima ning kindlasti tõmbavad keelega üle ka puslematist.