Esileht

Otsitakse vabatahtlikke päästjaid Lääne-Virumaale – kogukonna turvalisuse tagajad

laupäev, 13. veebruar 2016
Vabatahtlik päästja saab hakkama nii päästesündmusel osalemisega, kui kaaskodanike juhtimisega. Oluline on oskus ohtliku olukorda märgata ja vastavalt sellele käituda.

Milliseid oskuseid/vahendeid eeldatakse vabatahtlikelt
Meie vabatahtlikud on rõõmsad, kohusetundlikud, empaatiavõimelised, tugeva närvikavaga, õpihimulised, teotahtelised, ausad, otsekohesed, Neil on julgust sekkuda.

Mida vabatahtlik töö pakub?
Rahulolu maailma paremaks muutmisest. Toredaid kaasalaseid ja vahvaid üritusi. Erinevaid päästealaseid koolitusi ja õppuseid.

Mida organisatsioon pakub?
Tasuta vabatahtlike koolitused, võimalus osaleda igaaastasel priitahtlike foorumil, mentorabi oma päästekomando/noorteringi loomisel ja vedamisel.

MTÜ Aasukalda Priitahtlik Päästekomando
Aasukalda PPK on väike organisatsioon, mis valutab südant kogukonna turvalisuse pärast. Kuigi meie koduvald on Viru-Nigulas, toimetame kogu Lääne-Viru maakonnas. Osaleme ja korraldame ise ohutus-, info- ka koolitusi turvalisuse teemadel. Aitame vedada kogukondlikke üritusi. Erilise tähelepanu alla oleme võtnud koostegemised noortega.


Vaata lähemalt: vabatahtlikud.ee/kuulutus/vabatahtlik-paastja-kogukonna-turvalisuse-tagaja/ 
www.aasukalda.eu 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Huuletubakas hävitab noorte tervist
Tubakast rääkides on seni rohkem tähelepanu pööratud suitsetatavatele tubakatoodetele, mille klassikaliseks näiteks on sigaret, vähem on aga räägitud suitsuvabadest tubakatoodetest. Nende tarvitajateks on Eestis just teismelised ja noored. 
Mis peaks olema soojamaareisi esmaabi kotis?
Koos lastega soojale maale reisides tasub juba enne väljasõitu teha kodus väike eeltöö ning kaasa pakkida esmaabi kott, millest saab kiiret abi enam levinud tervisehäirete puhul.
Kookoskeeks mango-kookosekastmega
Tai köögist inspireeritud kookosemaitseline õhuline keeks sobib hästi troopilise kreemja mango-kookose kastmega. Mõnusalt pehme ja päikesevärvi keeks on hea algus saabuvale nädalavahetusele.
Osad laste mängumatid on tervisele kahjulikud
Enamik vahtmaterjalist lastematte (sh puslematid) pärinevad naftasaadustest. Väiksed beebid pannakse sinna mõnusalt ringi roomama, kuna see tundub olevat soe, turvaline ja lõbusalt värviline. Teatavasti kipuvad beebid kõiki asju suhu toppima ning kindlasti tõmbavad keelega üle ka puslematist.
Lastega reisile
Et lastega lendamine oleks võimalikult sujuv ja rahulik, tasub aegsasti läbi mõelda kogu logistika. Mida väiksem laps, seda rohkem on vaja planeerida ning olla teadlik asjadest, mis muudavad lennureisi lihtsamaks. Tallinna Lennujaam on avaldanud sel teemal hea infomaterjali.