Varia
Kuidas valida oma koju ideaalsed tekid
Uue teki ostmise ülesanne võib olla üsna keeruline. Tekid peavad olema ülimugavad ja hubased, et saaksid nende alla pugedes täielikult lõõgastuda. Hea uudis on see, et on olemas lai valik erinevat tüüpi tekke ja tekid müük kategoorias on valik nii mitmekesine, et igaüks leiab endale sobiva variandi. Vaatame mõningaid tegureid, mida võiksid oma magamistuppa teki valimisel arvestada.
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.

Millised on head ja arendavad mänguasjad?

pühapäev, 28. oktoober 2018
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 

Aga millised mänguasjad siis harivad last? Oppenheim Toy Portfolio (www.toyportfolio.com), sõltumatu toodete ülevaateid tegev organisatsioon, mis hindab mänguasju, avaldab igal aastal nimekirja mänguasjadest, mida on testinud nii täiskasvanud kui lapsed, üritades sellele küsimusele vastata. „Sageli arvatakse, et harivad mänguasjad peavad olema seotud koolis omandatavate oskustega. Kuid lelu hariv väärtus ei seisne vaid õige ja vale eristamises või ABC õppimises,“ räägib laste arengu spetsialist ning Oppenheim Toy Portfolio kaasasutaja Joanne Oppenheim.

Oppenheimi hinnangul arendab laialdane mängude valik lapse füüsilisi, sotsiaalseid, loomingulisi ja intellektuaalseid võimeid. Näiteks läbi rollimängude või n-ö ettekujutusmängude areneb lapse keel ja kujutlusvõime. Need on omakorda vajalikud oskused lugema ja kirjutama õppimisel.

Käelist tegevust nõudvad mängud, näiteks LEGO klotsid, tulevad kasuks peenmotoorsele arengule ja käteosavusele. Areneb ka lugemisoskus ning juhiste järgimine ja järjekindlus samm-haaval millegi kallal töötada ja toiming lõpuni viia.

Oppenheimi eksperdid on jaotanud harivad mänguasjad kategooriatesse:
 • Ehitusklotsid, näiteks LEGO. Erinevatele vanustele on mõeldud eri keerukusega klotsid. „Ehitusklotsid on igas vanuserühmas lastele parimad ruumilise taju arendamiseks ja järjekindluse õpetamiseks,“ selgitavad Oppenheimi spetsialistid.
 • Kunstitarbed. Kunsti kaudu näeb laps, kuidas värvid omavahel sobituvad. Kunst võimaldab loomingulist ja ilma sõnadeta eneseväljendust. Hästi sobivad näpuvärvid.
 • Vahendid näidenditeks ja rollimängudeks. Need ergutavad kujutlusvõimet ja keelelist arengut.
 • Lauamängud, mis sisaldavad asjade kokkusobitamist, kokku lugemist ja kordamööda mängimist.
 • Spordivarustus. Sportimine arendab koordinatsiooni ja suuremaid lihasgruppe ning õpetab meeskonnatöö ning ausa mängu põhimõtteid – olulised õppetunnid, millele ei pöörata sageli tähelepanu.
 • Pusled. Need arendavad nägemismälu ja õpetavad kannatlikkust tegeleda mõne asjaga kauem.
Ehitusklotside kasulikkusest
Ehitusklotsidega mängimine on lapsele igati kasulik, kuna aitab arendada:
 • Motoorseid oskusi ja silma-käe koordinatsiooni;
 • Ruumilise mõtlemise oskusi - mitmed uurimused on näidanud, et klotsidega sagedasti mängivatel lastel on paremini arenenud ruumilise mõtlemise oskus kui teistel lastel;
 • Loomingulist mõtlemist - klotsidega mängimine arendab väga hästi loomingulist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Ühe uuringu käigus vaadeldi kahte tüüpi lapsi. Osad lapsed mängisid enamasti pusledega, teised klotsidega. Uurimuse tulemusel selgus, et klotsidega mängivad lapsed oskavad lahendada probleeme paremini ja loomingulisemalt. Põhjus on selles, et puslede kokku panemine on nö mõtet koondav mäng, kuid klotsidega mängimine on hajuv, mõtte laiali hargnemist ja loovust toetav mänguline tegevus.
 • Sotsiaalseid oskusi - klotsidega koos mängivatel lastel arenevad hästi sotsiaalsed oskused. Mäng liidab nende huvid ja seeläbi avardub laste suhtlemisoskus.
 • Keeleoskusi.
 • Matemaatilisi võimeid ja loogilist mõtlemist, mis avalduvad hilisemas vanuses. 
Lai valik LEGO komplekte ning arendavaid mänguasju on saadaval MinuLaps e-poes: pood.minulaps.ee/et/c/manguasjad
 
Allikas: www.parentingscience.com


pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, Familon, GloMinerals, Haba, Herlitz, Huggies, Iittala, Joha, KEEN, Laica, Lego, Lotte, Makayla Design, Maxi-Cosi, MOLO, Munchkin, Muumi, Solgar, Sonett, Smoby, Stiga, Qilikang, Weleda jt
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Mis on õiglane kaubandus?
Järjest enam võib leida poeriiulitelt tooteid, millel on peal "Fairtrade" märk. Õiglase kaubanduse ehk Fairtrade märk tootel tagab paremad majanduslikud ja sotsiaalsed tingimused Aafrika, Aasia ning Kesk- ja Lõuna-Ameerika talunikele ja töölistele. 
Lihtsamad suvejäätised - kuidas teha?
Suviselt kuumad ilmad on saabunud. Lapsed on tavaliselt suured jäätise sõbrad. Kel vähegi soovi, saab ise teha lihtsalt maitsvaid ja tervislikke jäätiseid.
Nuputamisvihikud köögiviljadest
Nüüd on välja tulnud uued Jänku-Jussi nuputamisvihikud köögiviljadest. 
Miks ei ole hea süüa friikartuleid?
Friikartulitel on halb maine ja seda põhjusega. Friikartulid ei ole just kõige tervislikum toit ning seda süüakse liiga palju. 
Kas komm võib hambad terveks teha?
Me teame, et kommis sisaldub suhkrut, suhkur aga tekitab hambaauke. Kas siis iga maiustus on rünnak meie hammastele? Usu või ära usu, kuid sul on võimalus süüa magusat ja samal ajal hoopis oma hambaid kaitsta.