Varia
Kuidas valida oma koju ideaalsed tekid
Uue teki ostmise ülesanne võib olla üsna keeruline. Tekid peavad olema ülimugavad ja hubased, et saaksid nende alla pugedes täielikult lõõgastuda. Hea uudis on see, et on olemas lai valik erinevat tüüpi tekke ja tekid müük kategoorias on valik nii mitmekesine, et igaüks leiab endale sobiva variandi. Vaatame mõningaid tegureid, mida võiksid oma magamistuppa teki valimisel arvestada.
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.

Klaasist ja kristallist esemete ning peeglite puhastamine

pühapäev, 12. oktoober 2014
Akende ja peeglite puhastamine on tavapärane kodutöö. Siinkohal oleme välja toonud mõned näpunäited, kuidas saab seda tööd veidike lihtsustada.

Aknaklaasid

Mõned näpunäiteks aknapesuks:
 • Aknaid ei tohi kunagi pesta päikesepaistelise ilmaga, sest soojendava päikese käes kuivavad klaasid liialt kiiresti ära ja jäävad triibuliseks.
 • Aknaid nühkides tasub ühel pool kasutada üles-alla liigutusi ja teisel pool küljelt-küljele tõmbeid, et tuleks välja, kumb pool põhjalikumat pesu vajab.
 • Säravate akende ja peeglite saamiseks võiks proovida kasutada järgmisi töövahendeid: tavaline linane rätik või mõni muu pehmest materjalist riidetükk, puhas ja niiske seemislapp, kummist servaga aknakaabits, kortsutatud ajalehed. (Hoiatuseks: ajalehepaber jätab aknaklaasi küll udemetevabaks ja lisab imeõhukese kaitsekihi, ent trükivärvi suhtes tundlikumad inimesed peaksid selle kasutamisest siiski hoiduma.)
Klaasist esemete ja akende pesemiseks võib kasutada üht järgnevatest segudest:
 • Pori ja rasv: kaks liitrit sooja vett ja veerand tassi (umbes 60 ml) (majapidamis)ammoniaaki.
 • Katlakivi ja pori: kaks liitrit sooja vett ja supilusikatäis söögiäädikat.
 • Paakunud pori ja rasv: pool tassi (umbes 120 ml) (majapidamis)ammoniaaki, kaks tassi (ligi pool liitrit) piiritust ja umbes neli liitrit vett.
Näpunäide
Aknaid pestes tuleb alustada aknalaudadest ja -raamist. Pühkimiseks on parem kasutada udemevaba riidelappi, paberrätikuid või kokku kägardatud ajalehti. Triipude vältimiseks tuleb aknaid pesta siis, kui neile otsene päikesevalgus peale ei paista. Viimase lihvi andmiseks võiks veepritsi pandud puhastussegu (mõni ülaltoodutest) alati käepärast olla. Nii piisab mustuse eemaldamiseks vaid kiirest näpuvajutusest ja käetõmbest.
 • Äädikas. Aknaid ja klaasesemeid võib pesta ka kangema äädikalahusega – üks osa äädikat nelja osa veega. Pärast pesu tuleb pind lapiga kuivaks tõmmata. Nii ei jää klaasile triipe. (Karedast veest tingitud jonnakamate plekkide jaoks võib kasutada kangemat äädikalahust.)
 • Booraks ja pesusooda. Hea puhastusvahendi saab, kui segada kokku kolmveerand liitrit vett ja kaks supilusikat booraksit või pesusoodat. Aine tuleb aknale kanda ja siis ära kuivatada.
 • Sidrunimahl. Aknaid võib pesta ka seguga liitrist veest ja supilusikatäiest sidrunihappest.
 • Söögisooda. Lihvitud klaasi puhastamiseks tuleb niiskele lapile pisut söögisoodat raputada ja sellega klaasi pühkida. Seejärel tuleb klaas üle loputada ja pehme riidetükiga ära kuivatada.
 • Kriimustused, plekid ja värvimuutused klaasi ning peeglite peal.
 • Ülehõbetamine. Vastupidiselt mõnel pool levinud arvamusele on peegli peal olevate plekkide ja täkete iseseisev hõbetamine umbes sama lihtne kui leivast redeli tegemine või kivist vee väljapigistamine. Selle töö peaks pigem vahele jätma, sest asi pole vaeva väärt.
 • Hambapasta. Kriimude lihvimiseks võib neile hambapastat peale hõõruda ja siis pinna pehme lapiga läikima hõõruda. (Tavalised hambapastad on reeglina sobivamad kui geeljad.)
 • Sinepipulber ja äädikas. Ühest osast söögiäädikast ja neljast osast sinepipulbrist tuleb segada pastalaadne mass. See kantakse kriimustatud koha peale ja pind pühitakse lapiga üle. Sinepipulbriga tuleb ettevaatlik olla. Kui see silma satub, võib see sarvkesta kahjustada.

Lihvitud klaasi ja kristallklaasi puhastamine
Klaasist lillevaase, õlipurgikesi ja karahvine kasutatakse vee, veini, õli ja muude vedelike hoiustamiseks. Kui need vedelikud jäävalt liialt kauaks seisma, võivad nad anuma põhja inetud plekid jätta ja neid ei pruugi tavalise pesuaine ja veega täiesti maha saada.

Taoliste plekkide eemaldamiseks võib proovida järgmisi võtteid:
 • valada klaasist nõu põhja äädikat, nii et see määrdunud ala ära kataks;
 • lasta pool tundi kuni üleöö seista (olenevalt pleki tugevusest);
 • enne äädika äravalamist lisada sisse pool teelusikat riisiterasid või kuus kuni kümme kuivatatud uba ja klaasnõu sisu tugevalt läbi raputada, nii et kõvad terad hõõruksid järelejäänud mustuse lahti;
 • klaas tühjaks valada ja veega üle loputada, vajadusel tuleb protsessi korrata.
Kui määrdunud kohta ei õnnestunud siiski päris puhtaks saada, tuleb klaasi (majapidamis)ammoniaaki valada, nii et see kataks määrdunud koha ja lasta klaasil üleöö seista. Viimaks lisada taas kas riisi või ube ning klaasi sisu läbi raputada. Vajadusel korrata. Mõned kaubandusvõrgust saadavad tooted saavad teatud plekkide eemaldamisega üsna kenasti hakkama. Enne kasutamist tuleb tutvuda toote kasutusjuhistega. Ka poetoodete puhul võib olla kasu sellest, kui puhastamisprotsessi intensiivistamiseks lisada riisiterasid või ube. Kristallvaaside ja karahvinide puhul ei tohiks lilli või toiduained nendesse liialt kauaks seisma jätta, kuna teatud keemilised muutused võivad kristalli jäädaval ära määrida.

Hõbeda või kuldse mustriga kaunistatud klaasnõud
Mõnedel kristallnõudel või uhkematel klaasnõudel on kullakarva kaunistused – kas lihtne kuldne serv, suurem kaunistus või isegi terve nõu ulatuses muster. Selliseid esemeid ei tohi mitte mingil juhul pesta või leotada (majapidamis)ammoniaaki, pesusoodat või muud tugevatoimelist puhastusainet sisaldavas pesuvees. Samuti ei tohi kullatud äärega nõude peal kasutada abrasiivseid puhastuspulbreid. Parem on jääda tavalise nõudepesuvahendi ja pehme lapi juurde. Hilisemate probleemide ennetamiseks võiks sellised nõud kohe pärast kasutamist puhta veega ära loputada.

Kuumakindlad klaasnõud
Kuumakindlaid nõusid võib pesta kas käsitsi või nõudepesumasinas. Kui on vaja pisut intensiivsemat pesu, võib kasutada ka mõõdukalt leelisi puhastusvahendeid nagu (majapidamis)ammoniaagi lahus. Puhastamisel ei tohi kasutada abrasiivseid puhastusaineid vms, kuna need kriibivad klaasi.


Allikas: http://juhendaja.ee/klaasist-ja-kristallist-esemete-ning-peeglite-puhastamine-0354samm0/
pood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad tuntud kaubamärkidelt
Biolatte, Cybex, Ecolab, Fehn, Haba, Helmi, Herlitz, Huggies, Lotte, Muumi, Neutral, Shea Mooti, Sonett, Weleda
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kui laps läheb üksinda ringi rändama
Mõned lapsed on väga aktiivsed ja energilised. Neile meeldib ringi joosta ja sageli kaasneb sellega ka vanema silmade eest ära kadumine. Teised lapsed lähevad lihtsalt vanema kõrvalt omaette kõndima ja ei vaata kordagi tagasi. Sellele probleemile on välja pakkunud lahenduse maailmakuulus lapsehoidja Jo Frost. Tema nimetab seda rändlusmeetodiks.
Klammerduv väikelaps ei ole ära hellitatud
Kui laps on väga klammerduv, võib see olla lapsevanema jaoks väsitav. Paljud pelgavad, et ema-isa jala küljes rippuv väikelaps ei saa kunagi iseseisvaks ja neile tundub see olevat lapse poolne manipuleerimine. 
Kilekotid tapavad loomi ja linde
Kilekott tundub alguses olevat hea sõber. Aitab kraami poest koju tassida ja hoiab asju määrdumast. Kuid kõik see heasoovlikkus lõpeb hetkel, mil sa ta loodusesse viskad. Siis saab kilekotist Killerkott. Kilekott laguneb looduses enam kui tuhat aastat, muutudes järjest väiksemateks helvesteks. Neid tükke neelavad pahaaimamatult toidu pähe alla loomad ja linnud.
Kaisukooli lapsekandmise alg- ja jätkukursus Tallinnas, 17. oktoober
oktoober
Lapsekandmine on enam kui lapse vajadus. Kuigi esimesel eluaastal on see esmane vajadus, et terviklikult kasvada ja areneda. Ta loob tugeva sideme ema ja lapse vahele kogu eluks. Nähtamatu nabanööri, nagu dr Levin on öelnud. Lapsekandmiseks pole vaja abivahendeid. Ka lihtsalt sülle võtmine, kallistamine, pai, silitused, hellitused on lapse kandmine. Ehk kehakontakt ja liikumine. KAISULAPSED on terved ja nutikad! 
Ukraina heaks - toetagem Ukraina sisepõgenikke, kes vajavad hädasti abi
Head eestimaalased! Kutsume teid üles toetama Ukraina inimesi nende väga raskel hetkel. Ida-Ukraina sõjategevuse tõttu on kodudest pagenud sadu tuhandeid inimesi, kellest 90% moodustavad kõige haavatamavad – lapsed, naised ja vanurid. Kuu aja pärast on saabumas Ukrainasse talv ja kodudest ilma jäänud inimesed vajavad igakülgset abi: sooje riideid, jalanõusid, ravimeid, tekke, hügieenitarbeid ja isegi toitu. Need inimesed sõltuvad oma ellujäämises suures osas headest abistajatest. Aitame neid, kes kõige rohkem meie abi vajavad!