Kuhu minna?
Maarjamäe perepäev ja lastelaat 20. augustil
august
Kas teie kodus on kuhjade viisi mänguasju, millega keegi enam ei mängi ja lasteraamatuid, mis on juba kõik läbi loetud? Kui jah, siis meil on teile suurepärane võimalus! Ootame teid osalema vahval ja lõbusal laste laadapäeval, mis toimub Maarjamäe perepäeva raames 20. augustil!
Noorsooteatri suvelavastus 'Lahenduste ministeerium' üle Eesti
august
Eesti Noorsooteatri suvelavastus „Lahenduste ministeerium” keskendub küsimusele, kuidas maailma paremaks muuta ja mida me ise saame selleks teha, et elu oleks parem, turvalisem, rõõmsam. Vahel ei aita muu, kui ohjad enda kätte haarata, sest hädasolijat tuleb aidata. Maksku, mis maksab. Headus võidab. Alati! Juulis ja augustis üle Eesti.

Filmimuuseumi grimmi ja eriefektide töötuba 'Õuduste õhtu' 26.10

neljapäev, 19. oktoober 2023
Filmimuuseum on täpselt õige koht, kus saab heita pilgu õudusfilmide maailma ja saada inspiratsiooni halloweeni või mardipäeva kostüümideks ja grimmiks! Põnev töötuba toimub 12.-16. aastastele noortele peatselt algaval koolivaheajal 26.10.

Töötoas räägime õudusfilmidest ja nende tegelastest, õpime tegema grimmi ja grimeerime ka ennast. Saame tuttavaks selliste vahendite ja materjalidega nagu näovärvid, lateks, pros-aide, EVA-vaht jt. Töötoa lõpuks valmib lühike õudusfilm, mis pärast monteerimist saadetakse osalejatele e-postiga.

Filmimuuseumis toimuv grimmi ja eriefektide töötuba "Õuduste õhtu" sobib 12 kuni 16 aastastele noortele.

Töötuba juhendab haridusprogrammide kuraator ja cosplayer Galina Zaitseva. Tööde näidised leiad siit: www.instagram.com/vega.art.cosplay


Töötuba on eesti keeles. Vajadusel tõlgitakse vene keelde.
Grupi suurus: 15 osalejat. Töötuba toimub vaid grupi täitumisel (vähemalt 10 osalejat)
Hind: 35 eur

Töötoa ajakava:

14.45 - 15.00 Kogunemine
15.00 - 15.15 Tutvumisring
15.15 - 15.45 Räägime õudusfilmide tegemisest ja grimmist, halloweenist ja mardipäevast
15.45 - 19.30 Mõtleme endale välja karakteri, teeme grimmi ja katsetame eriefekte
19.30 - 20.00 Pildistamine ja filmimine
Vahepala (soolane ja magus) on kättesaadav terve õhtu jooksul. Palun võta kaasa oma joogipudel.

Lisainfo: galina.zaitseva@ajaloomuuseum.ee, tel 5346 3604

Registreerida saab kuni 22.10!

Rohkem infot ja registreerimine siin: ajaloomuuseum.ee/kulastamine/uritused/grimmi-ja-eriefektide-tootuba-ouduste-ohtu

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Kaasakiskuv laste loovuslaager 'Loo ja liigu' 14.-17.08
august
14. – 17. augustil ootab Eesti Ajaloomuuseum 8.–12. aastaseid lapsi linnalaagrisse, kus toetame laste loovust ja eneseväljendusoskust läbi lavalise liikumise.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Teatri- ja Muusikamuuseumi laste loovuslaager 'Loo ja liigu' 22.-25.08
august
22. – 25. augustil on 8–12-aastased lapsed oodatud linnalaagrisse "Loo ja liigu", kus toetatakse laste loovust ja eneseväljendusoskust läbi lavalise liikumise.