Varia
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.

Kahjulikud lisaained kosmeetikas

pühapäev, 28. september 2014
Järjest enam räägitakse looduslike ihuhooldustoodete kasulikkusest nahale ja tervisele. Eriti aktuaalseks muutub teema oma lapsele ihuhooldustooteid ostes. Valik on suur ning õige toote leidmine võib olla aeganõudev. Sõna "looduslik" ja "puhas" on kahjuks tihti petlik. Isegi apteegis müüdavad kreemid ja -õlid sisaldavad sageli kahjulikke aineid. 

Mingi kummalise irooniana on just paljudes beebide ja väikelaste ihuhooldustoodetes mürgiseid lisaaineid. Näiteks võib leida beebiõlide ja -kreemide koostises mineraalõlisid, mis saadakse petrooleumist bensiini valmistamisel. Mineraalõlide suurimaks kahjuks nahale on see, et need tekitavad nahale nn „kilekoti efekti“ ega lase nahal kui inimese suurimal enesepuhastusorganil korralikult toimida. Mineraalõlid moodustavad nahale kile, mis takistab hooldavate ainete imendumist ja jääkainete eraldumist. Mineraalõlid takistavad naha normaalset ainevahetust ja pikaajalisel kasutamisel hoopis kuivatavad nahka ning ummistavad poore.

Mineraalõlid on paraku üks näide paljudest kahjulikest komponendist, mis võivad sisalduda lapse kreemipurgis. USA's on loodud väga põhjalik ja huvitav koduleht EWG's (Environmental Working Group) Skin Deep Cosmetics Database www.ewg.org/skindeep. Antud kodulehe kaudu saab otsida 69 000 erineva kosmeetikatoote seast erineva "puhtuse" tasemega tooteid. Tuleb vaid sisestada kosmeetikatoote brändi ja/või toote nimi ning koheselt kuvatakse ülevaade kahjulike lisaainete taseme kohta. Samuti on kodulehel soovitusi kosmeetikatoodete ostmiseks ja palju muud kasulikku infot.

Kui soovid kasutada looduslikke ja kvaliteetseid nahahooldustooteid, siis Weleda on üks tuntumaid kaubamärke selles valdkonnas. Lai valik Weleda tooteid on müügil heade hindadega http://pood.minulaps.ee/et/b/weleda

Weleda - looduslik orgaaniline nahahooldus alates 1921. aastast
Weleda asutasid 1921. aastal Šveitsis arst Ita Wegman ja filosoof Rudolf Steiner. Sellest ajast saadik on toodetud looduslikke nahahooldustooteid ja antroposoofilisi taimepõhiseid tõestatud raviomadustega ravimeid, mineraale, taimeõlisid ja eeterlikke õlisid.

Weleda tooted põhinevad 90 aasta jooksul kogutud teadmistel looduses toimuvate ainulaadsete protsesside kohta, mis on kombineeritud kaasaegse tootearendusega. Idee nende toodete taga on aidata nahal iseend aidata, ükskõik mis seisus see ka poleks, et parandada selle elujõulisust ja säilitada looduslikku tasakaalu.

Weleda pole oma toodetes kunagi sünteetilisi aineid kasutanud, vaid ainult looduslikke. Tooted saavad alguse puhastest taimeõlidest, mis sisaldavad naha jaoks olulisi vitamiine, antioksüdante ja rasvhappeid. Iga nahahooldussari põhineb mõnel spetsiifilisel taimel, mis on valitud sõltuvalt selle mõjust ja nahas toimuvatest protsessidest, mis parandust vajavad.

Weleda toodetes kasutatavad taimed pärinevad põhiliselt nende enda orgaanilistest ja biodünaamilistest kasvatustest, lisaks ka vabas looduses paiknevatest sertifitseeritud korjandustest ja orgaanilistest õiglase kaubanduse projektidest. Me arvestame igal etapil keskkonnaga, alates külvamisest kuni lõpp-produktini välja.

Weleda tooted on sertifitseeritud vastavalt NaTrue rangetele kriteeriumitele, mis kehtivad loodusliku ja orgaanilise nahahoolduse suhtes. Tooted ja toorained on dermatoloogiliselt kontrollitud, aga mitte kunagi loomade peal.  


Allikas: www.looduspere.ee
w
ww.weleda.ee
pood.minulaps.ee - soodsalt kodused asjad
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Soovitusi õige lastejalatsi ostmiseks
Lastejalanõude kvaliteet on lapse tervise seisukohalt väga oluline. Mittevastavad jalanõud võivad deformeerida jalavarvaste luid ja arendada välja lampjalgsuse. Jalanõude valikust sõltub õige rüht ja ilus kõnnak tulevikus. 
Co-sleeper voodid
Hällid ja võrevoodid on ilmselt kõige levinumad beebivoodid Eestis. Samas on mujal maailmas kasutusel mitmeid teisi innovaatilisi tooteid. Üheks populaarsemaks beebivoodiks on kujunemas co-sleeper tüüpi voodi. 
Sinu tark laps
Jesper Juuli raamat annab lapsevanematele võimaluse leida vastused paljudele küsimustele. Piiride panemine, vastutuse võtmine, otsuste tegemine, lapse enesehinnang ja eneseaustus ning teised olulised teemad leiavad selles raamatus põhjaliku ja kaasaegse käsitluse.
Tark lapsevanem
Thomas Gordoni lastevanematele mõeldud programm õpetab, kuidas lastega tulemuslikumalt suhelda ning pakub juhiseid, kuidas lahendada igapäevaseid tülisid. Raamatu keskmes on kolm mõistet - aktiivne kuulamine, mina-sõnumid ja kaotajateta konflikti lahendamise meetod. Kui kaasata lapsed juba varakult probleemide lahendamisse, kasvavad neist vastutustundlikud ja teistega arvestavad inimesed.
Terane laps
Raamatus keskendub autor Sally Ward sellele, kuidas lihtsate vahenditega oma lapse arengupotentsiaali täielikult ära kasutada. Parim kingitus, mida võid oma lapsele tema elu alguses teha on aidata tal omandada hea suhtlemisoskus. See raamat näitab, kuidas lapse keelelist arengut soodustada ning varustada ta võimalikult heade kommunikatsioonioskustega.