Varia
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.

Hooandja projekt - haldjapere jutu- ja meisterdamisraamat Unenäoriik

pühapäev, 1. juuni 2014
Haldjapere on üks mõnus pesa Tartus, kus lapsed saavad meisterdamas käia. Seda juba kaheksandat aastat järjest.

Haldjapere kõige pisematele mõeldud loovustunnid on oma ülesehituselt nagu üks lugu, üks muinasjutt. Peale alguse- ja tervitussõnu räägime ja mängime me läbi ühe jutu ning seejärel jutustame sama lugu ka meisterdades. Paneme paberile, karpi või purki või anname kuju sellele, millest just rääkisime. Iga nädal uus lugu, tihtilugu jätkulugu eelnenud nädalale. Nii ongi meie meisterdamislugude põhjal üks raamat juba kaante vahele saanud – „Minni ja krähmud. Lugusid meisterdamiseks“.

Praeguseks on aga valminud terve raamatutäis uusi lugusid, mis hirmsasti kaante vahele kibelevad. Lisaks lihtsalt (ette)lugemisele ja jutustamisele-mängimisele on üks Haldjapere raamatute mõte ka see, et neid lugusid saaks ka meisterdada. Samamoodi nagu me oma tundides teeme.

Raamat on mõeldud lastele vanuses 6 kuud kuni 10 aastat.

Pisikesed meisterdajad vajavad loo tutvustamiseks ja meisterdamiseks kindlasti täiskasvanu abi. Juturaamatu vahel on meil sel korral eraldi osana meisterdamisraamat, kus on peatükkide kaupa kirjas Haldjapere meisterdamise mõtted koos vajalike vahendite nimekirjaga. Meisterdada võib muidugi ka täiesti oma äranägemise järgi. Lisaks meisterdamisjuhendile on juures ka lühike kirjeldus, kuidas konkreetset lugu pisikese meisterdajaga läbi mängida või jutustada.

Suuremad lapsed saavad nii jutu- kui ka meisterdamise osa juba iseseisvalt kasutada.

Loodetavasti leiavad lisaks lastele ja vanematele meie raamatust inspiratsiooni ka (lasteaia)õpetajad ja teised ringide juhendajad.

Raamat „Unenäoriik“ räägib kolmest sõbrast – Tigu Danielist, Indrek Siilist ja Lumehobune Kadrist. Sellest, kuidas loomad talveune ajal ühte eriskummalisse riiki - Unenäoriiki, satuvad. Tigu ja Siil siblivad vaheldumisi reaalsuse ja Unenäoriigi vahel, Lumehobune aga on põline Unenäoriigi elanik. Kuidas sel kombel omavahel sõbrunetakse ja kas selline sõprus ka kesta saab ning mida sõbrad huvitavat ette võtavad, sellest on raamatus juttu. Lisaks saab raamatut uurides teada kolme sõbra ja teiste metsa- ja Unenäoriigi elanike igapäevatoimetustest ja erinevate talviste ning varakevadiste (rahvakalendri) tähtpäevade tähistamisest.

Raamatu illustraatoriks on meie lemmikkunstnik – Helen Suurküla, kes joonistas imelised pildid ka meie esimesse raamatusse.

Oleme hiiglama tänulikud, kui Haldjapere jutu- ja meisterdamisraamatu „Unenäoriik“ ilmumisele hoogu annad!

Raamatuesitlus toimub Haldjapere 8. sünnipäeva puhul 8. oktoobril kl 18 Tartus.


Allikas: www.hooandja.ee/projekt/haldjapere-jutu-ja-meisterdamisraamat-unenaoriik

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Erimeelsuste lahendamine laste juuresolekul
Igas peres tuleb hetki, kus kerkivad esile erimeelsused ja tülid partneriga, vanavanematega, naabri või hoopis poemüüjaga. Tüli kerkimisel on üks oluline märksõna, millest lapse juuresolekul lähtuda - näita eeskuju, käitudes lugupidavalt.
Rikas laps, Tark laps - anna oma lapsele rahanduslik haridus!
Kõik lapsed sünnivad tarkadena ja kõik lapsed sünnivad rikastena. Laps õpib olema vaene ning arvama, et ta pole nii tark kui teised lapsed. "Rikas laps, Tark laps" (Robert T. Kiyosaki) on kirjutatud lastevanematele, kes väärtustavad oma laste rahanduslikku ja akadeemilist haridust ning on valmis selles protsessis aktiivselt osalema.
Soovitusi eluks koos sääskedega
On olnud sooja, vihma ja tuuli, on mõnus hiliskevadine aeg. Paraku on see ilus aeg ka sääskede aeg, sel aastal ehk küll pisut tagasihoidlikumalt, kuid siiski.
Kadri Tulev blogi - Hakkame sõpradeks? Tänan ei.
Meie lehel jagab mõtteid ja tähelepanekuid elust väikelapse ema ja armastatud käsitööpoe MISU hing Kadri Tulev.
 
Taaraautomaadi juures tehtud annetused kingivad teatrielamusi
Ligi pooltele pakendiautomaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pakendi tagastamisest taaraautomaati.