Esileht

Taaraautomaadi juures tehtud annetused kingivad teatrielamusi

laupäev, 31. mai 2014
Ligi pooltele pakendiautomaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pakendi tagastamisest taaraautomaati.

Aitan Lapsi on üks suuremaid heategevuskampaaniad Eestis, andes soovijatele lihtsa võimaluse heategevuses osalemiseks. Vähekindlustatud lapsi saab aidata iga inimene: piisab vaid pandipakendi tagastamisest taaraautomaati ning annetusnupu Aitan Lapsi vajutamisest.

Annetada saab 279 tagastuspunktis üle Eesti. Kogu pandipakendite tagastamisel annetatud raha läheb lastele teatrikülastuste ja transpordi tarbeks. Sellest ei kaeta mitte ühtegi fondi administreerimise või muuga seotud kulu, vaid see jõuab sihtotstarbeliselt ainult abi vajavate lasteni.

„Täname kõiki keskkonnateadlikke Eesti inimesi, kes pakendiautomaatide kaudu on heategevusfondile Aitan Lapsi annetanud ja tänu kellele on meie tegevused osutunud nii edukaks. Tänaseks päevaks on annetusi tehtud juba 215 000 euro väärtuses. Seda on väga palju ja see räägib selget keelt, et Eesti inimesed hoolivad Eesti lastest ja kultuurist, kes on meie tegevuse fookuses," ütles heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liige Rauno Raal.

"Aitan lapsi" heategevuskampaaniaga on ühinenud kokku 19 etendusasutust üle Eesti tänu kellele on vähekindlustatud lapsed kõikidest maakondades ja linnadest saanud osa põnevatest teatrielamustest. Sellest tulenevalt oodatakse kõigi sotsiaaltöötajate, õpetajate, kasvatajate aktiivset pöördumist teatrite poole eesmärgiga taotleda abivajajatele lastele teatripileteid.

Suurematest jaekettidest on projektiga liitunud Prisma, Selver, Rimi, ETK Maksimarket, Konsum, Stockmann, Kaubamaja ja Grossi Toidukaubad.

SA Heategevusfond Aitan Lapsi, heategevuskampaania patroon Evelin Ilves ja Eesti Etendusasutuste Liit algatasid 2011. aasta mais heategevuskampaania "Aitan lapsi", et pakkuda vähekindlustatud lastele kultuurielamusi.


Kuidas abi taotleda

Juhul, kui Sa oled õpetaja või sotsiaaltöötaja ning Sinu koolis või vallas on vähekindlustatud peredest pärit lapsi, kel puudub võimalus teatrikülastuseks, esita otse oma piirkonda teenindavale teatrile taotlus ning heategevuskampaania „Aitan lapsi“ aitab.

1. Mine Eesti Etendusasutuste Liidu kodulehele www.eeteal.ee, otsi menüüst “Aitan lapsi!”, tutvu taotlemise korraga ja täida tellimusleht.
2. Saada elektronkirjana või posti teel tellimusleht otse Sinu piirkonda teenindavale teatriasutusele, teatrite kontaktisikud on leitavad Etendusasutuste Liidu kodulehel asuvast nimistust.
3. Teater menetleb taotlust vähemalt kaks nädalat ning juhul, kui soovitud kuupäeval on saal välja müüdud, pannakse taotlus ootejärjekorda.
4. Peale taotluse rahuldamist broneeritakse teatri kassas lastele piletid, mida on võimalik isikut tõendava dokumendi alusel kätte saada ka vahetult enne etenduse toimumist.
5. Head teatrielamust!

Kingime üheskoos vähekindlustatud lastele positiivseid emotsioone ja viime nad teatrisse!


Loe lisa: www.aitanlapsi.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Soovitusi eluks koos sääskedega
On olnud sooja, vihma ja tuuli, on mõnus hiliskevadine aeg. Paraku on see ilus aeg ka sääskede aeg, sel aastal ehk küll pisut tagasihoidlikumalt, kuid siiski.
Kadri Tulev blogi - Hakkame sõpradeks? Tänan ei.
Meie lehel jagab mõtteid ja tähelepanekuid elust väikelapse ema ja armastatud käsitööpoe MISU hing Kadri Tulev.
 
Kuidas motiveerida lapsi koristama?
"Lapsed" ja "koristamine" tunduvad vahest olevat teineteist välistavad terminid. Koristamise teema on aktuaalne ilmselt igas vanuses lastega peredes. Sombuste ning jahedate ilmadega on hea ette võtta kodused koristustoimingud.
myToys.de soodsad pakkumised
Kui soovid leida lapsele midagi soodsalt, siis myToys.de pakub hetkel nii mõndagi. Suvised allahindlused on alanud ning paljud tooted on kuni 70% soodsamad. Transpordikulusid saad jagada näiteks sõpradega, kui koondad tellimuse kokku.
Mida teha koos lastega köögis?
On palju lihtsaid ja lastele sobilikke tegevusi köögis, mis ühtlasi õpetavad neile söögitegemise põhitõdesid ja erinevate toidu koostisosade käsitlemist ning ettevalmistamist. Ja samas pakuvad lastele rõõmu, lusti ja põnevust.