Varia
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.

Kadri Tulev blogi - Hakkame sõpradeks? Tänan ei.

laupäev, 31. mai 2014
Meie lehel jagab mõtteid ja tähelepanekuid elust väikelapse ema ja armastatud käsitööpoe MISU hing Kadri Tulev.
 

Kui sündis laps, mõtlesin et nüüd avaneb tore võimalus uusi tuttavaid, ehk isegi sõpru leida. Iga päev tundide viisi õues ringi tuulutades tekib ju hea võimalus tutvuda teiste emadega. Olgem ausad, päevast päeva samades kohtades jalutamine muutub pika peale üksluiseks ja tore oleks seda teha kellegagi koos.

Kui esimesi kordi uue ilmakodanikuga pargis käisin, selgus et noori emasid on tõesti palju, patseerivad hordidena mööda kesklinna parke. Aga uusi tuttavaid ei paistnud neist küll keegi otsivat. Pigem otsisid nad minu vankri pealt logo. Hiljem sain aru, et mul oleks olnud rohkem lööki kui vankri pealt oleks terendanud „Emmaljunga“. Vaadati vankrit, lapse riideid, minu riideid ning salamahti ka seda, kas ja kuidas on õnnestunud beebikilode kaotamine. Muus osas valitses täielik huvipuudus. Ka paljud minu lastega tuttavad on teinud täpselt sama tähelepaneku.

Ise heas tujus, vahva uue ilmakodaniku üle rõõmustades, kippusin ikka mõnele emale naeratama, aga suhteliselt varsti sain selgeks, et võin oma naeratuse koos hommikukohviga lupsti alla neelata. Ma ei heitunud veel, tegin mänguväljakul erinevate emadega juttu, püüdsin kuidagi leida jututeemasid. Entusiasm jäi ühepoolseks ja jutt napiks. Olukord pole muidugi täiesti lootusetu, aasta jooksul on mul siiski umbes 8 inimesega õnnestunud meeldivasse vestlusesse astuda. Statistiliselt võiks see number muidugi olla suurem.

Üsna tavaline pilt mänguväljakul on selline, et iga vanem istub oma lapsega oma nurgakeses, suu nagu kriips, nutitelefon näpus, omavahel ei räägita, mõni ei räägi ka oma lapsega. Naljakas on see, et kui mänguväljakule satub mõni kobedam isa, siis on lugu hoopis teine. Mossitajate naiskond on äkki muutunud rõõmsameelseteks põrkepallideks, kes kõik vastse isaga suhelda soovivad. Kui muidu istutakse küür seljas oma nutitelefoni taga, siis nüüd on seljad sirged nagu pliiatsid ja telefonidki taskusse pistetud. Mänguväljak kihab ja rõkkab nagu kevadine aed.

Sama tendents oli märgata juba raseduse ajal. Rasedate ujumistrenni minnes ütlesin 4-meetrisesse pisikesse basseini sisenedes ülejäänud seitsmele inimesele rõõmsalt „Tere“. Vastu ei tulnud midagi. Vaadati seina või vette. Järgmine kord ütlesin jälle „Tere“. Seda saatis vaikus. Sellest järgmine kord ronisin vaikselt basseini ja jäin vett vahtima. Ainus kord kahekümnest ujumiskorrast tegid kaaslased suu lahti siis kui basseinis oli hingemattev pissihais. Selgitati välja, et eelnevalt toimus samas basseinis beebide ujutamine ja üks tegelane ei pidanud vastu...See on kogu info, mis ma tulevaste emade ujumistrennist eluks kaasa sain. Enamvähem sama kogemus oli minu sõbrannal, kes käis rasedana ujumas linna teises otsas.

Kui minu abikaasa käib lapsega jalutamas, rõõmustab ta alati selle üle kui palju talle pargis, poes või mänguväljakul naeratati ja juttu tehti. Ei tahaks uskuda, et mina nii palju eemaletõukavam suhtluskaaslane olen. On ju komöödiafilmideski levinud nali, et meesterahvad laenavad sõbra või sõbranna last, et endale tema abil pargist õhtuks kenake kaaslane leida.

Kusjuures, meil on 2 koera ja võin kindlalt öelda, et koertega leiab alati uusi tutvusi ja 99% koeraomanikest on alati valmis suhtlema üsna laialdastel teemadel ning ei vaja suhtluse alustamiseks erilist sissejuhatust. Samuti ei loe koeraomanike puhul ka rahvus, ühine keel leitakse kuidagimoodi alati.

Ükspuha mis otsast ma üritan olukorda analüüsida, ei saa ma tegelikult aru, miks noored emad nii kinnised on ja suhelda ei taha. Peaksime ju kõik oma lastele eeskujuks olema? Pealakauba, päevast päeva omaette vait olla ja telefoni kallal nokitseda on ju väga igav! Kohas, kus on koos teised samasugused inimesed on ju väga hea võimalus arutada igasuguseid asjakohaseid teemasid. Kasvõi lihtsaid ja igapäevaseid asju. Kuidas lapsel läheb? Kuidas elu on muutunud? Kuidas laps magama saada? Kuidas laps sööma saada? Kuidas potil käimine edeneb? Kuidas väsimusest jagu saada? Kuhu koos perega aega veetma minna?

Internetifoorumites on emadel palju probleeme ja küsimusi ning vestlejaid jagub küllaga. Kas tänapäeva suhtlus ongi edasi kolinud anonüümselt internetifoorumitesse?

Minu „vaatluse“ alla kuuluvad enamasti kesklinna piirkonna pargid ja mänguväljakud. Kallid emad, jagage oma kogemusi samal teemal. Kas olete leidnud uusi sõpru, kui kerge/raske on seda teha teie elupiirkonnas?
 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Hooandja projekt - haldjapere jutu- ja meisterdamisraamat Unenäoriik
Haldjapere on üks mõnus pesa Tartus, kus lapsed saavad meisterdamas käia. Seda juba kaheksandat aastat järjest.
Soovitusi eluks koos sääskedega
On olnud sooja, vihma ja tuuli, on mõnus hiliskevadine aeg. Paraku on see ilus aeg ka sääskede aeg, sel aastal ehk küll pisut tagasihoidlikumalt, kuid siiski.
Taaraautomaadi juures tehtud annetused kingivad teatrielamusi
Ligi pooltele pakendiautomaatidele Eestis on paigaldatud täiendav nupp, mida vajutades saab iga inimene laste toetuseks pandipakendi tagatisraha annetada. Annetaja ei pea tegema rahaülekannet, vaid piisab pakendi tagastamisest taaraautomaati.
Kuidas motiveerida lapsi koristama?
"Lapsed" ja "koristamine" tunduvad vahest olevat teineteist välistavad terminid. Koristamise teema on aktuaalne ilmselt igas vanuses lastega peredes. Sombuste ning jahedate ilmadega on hea ette võtta kodused koristustoimingud.
myToys.de soodsad pakkumised
Kui soovid leida lapsele midagi soodsalt, siis myToys.de pakub hetkel nii mõndagi. Suvised allahindlused on alanud ning paljud tooted on kuni 70% soodsamad. Transpordikulusid saad jagada näiteks sõpradega, kui koondad tellimuse kokku.