Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Miks eelistada malmpanni?

pühapäev, 13. juuli 2014
Malmpannid on vastupidavad. Ei pea muretsema selle pärast, et äkki kriimustad pinda ning värv või mõni kiht maha võiks kooruda. Nad lähevad ajaga küll rooste, kui ei kasutata, aga seda viga on võimalik kiiresti parandada. Suure tõenäosusega kestab pann kauem kui sina ise. 

Malmpannid taluvad kuumust
Enamik potte-panne saadab kasutusjuhend, et ei tohi kasutada kuumust üle selle ja tolle temperatuuri (peamiselt jääb see 450-500 C ahjus). Malmpanniga seda ei juhtu, pane ükskõik kui kuuma ahju – kui suudad temperatuuri viia 1535 C-ni, siis ka malmpann sulab. Samas võib täiesti südamerahuga teha malmpanni või -potiga lõkkes otsesel tulel süüa. 

On mittenakkuva pinnaga
Malmpannid on mittenakkuva pinnaga, kui neid eelnevalt sellele vastavalt ette valmistada ehk karastada. Selleks, et uus pann saada mittenakkuva pinnaga, on vaja see eelnevalt rasvatada. Tulemuseks on sama hea kui mistahes mittenakkuva pinnaga kallis pann kaubandusest, mis püsib ainult mõne aasta. Kui ei usu, proovi sellel muna praadida. Ka vana kasutatud pann, mida on väärkoheldud on võimalik tagasi elule tuua ning ta samuti mittenakkuva pinnaga teha. Lihtsalt tööd on natukene rohkem kui uue panni korral.

Malmpannile tekkinud kiht on võrdne teflonkihi mittenakkuvusega, aga on tervisele ohutu, mida aga teflonkatte kohta öelda ei saa. Tefonkate on ohutu seni kuni see on terve, niipea kui kate on kahjustatud, muutub see tervisele othtlikuks. Eriti ohtlik on teflon kõrgetel temperatuuridel, selle poolt erituvad aurud võivad tappa kodus olevad lemmiklinnud. Samuti võivad need aurud inimestel põhjustada nn “Teflon grippi” või nagu teadlased seda nimetavad ”polümeeraurude palavik”.

On ökonoomne
Paljud inimesed ei usu malmpanni seetõttu, et need on teiste pannidega võrreldes odavamad ja arvavad, et madal hind on tingitud viletsast kvaliteedist. Reaalsus on see, et neid on odavam valmistada ja seetõttu ongi hind soodsam – mitte odav kui mõnel teflon- või teisel mittenakkuva pinnaga pannil. Hea ja odava malmist panni või poti võid saada näiteks vanakraamipoest või taaskasutusest umbes 6-10 euroga.

Hoiab pesuvahendi pealt kokku
Kui pann on korralikult ette valmistatud, siis pesuvahendiga pesemine teeb pannile liiga! Pesuvahend lõhub väikesed õlimolekulid, mis on panni kihile kinnistunud ja olid teinud sellest mittenakkuva pinnaga panni ning pann ei pruugi pärast pesuvahendiga pesemist enam mittenakkuv olla ja pead kihi eemaldama ning kogu protseduuri otsast alustama. Lisaks võib järgmisel söögil olla pesuvahendi maitse. Seega, kui pann vajab pesemist, siis unusta pesuvahend ja kasuta selleks vajadusel soola ja sooja vett. Soolaga pann puhtaks, sooja veega üle ja nühkida veelkord õliga üle – kõik, et rooste ei läheks.

Jaotavad ühtlaselt kuumust
See võiks olla peamisi põhjusi, miks võiks kõigil kodus olla vähemalt üks malmpann või -pott. Inimesed kulutavad sadu eurosid selleks, et leida endale pann või pott, mis jaotaks ühtlaselt kuumust. Koka kõige suurem õudusunenägu on see, kui pann või pott jaotab ebaühtlaselt kuumust. Sul on pann, mis ühest kohast kõrvetab ja teisest kohast hoiab toidu toorena. Malm teeb ära imelise töö, et terve pott või pann on ühtemoodi kuum ning sul ei teki söögi valmistamisel kunagi sellist ebameeldivat probleemi.


Loe pikemalt: http://www.hingepeegel.ee/tee-ise/vanast-malmpannist-uus/

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas toetada pere vanemat last, kui majas on väiksem õde või vend?
Vanemad lapsed tunnevad end algul sageli meelitatuna, kui andunud fänn neil kõikjal kannul käib. Aga peagi nad väsivad sellest, et neil igal sammul järel käiakse ja neid järele ahvitakse, et neil pole kunagi ühtki hetke võimalust omaette olla või veidi puhata ja kaitsta oma ruumi uudishimulike sõrmede ning krabavate käte eest.
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Toetus Keenia lastele koolis käimiseks
2010. aastal laienes MTÜ Mondo toetusprogramm Keeniasse tänu eestlastest vabatahtlikele, kelle initsiatiivil koostöö alguse sai. Shianda külas saab toetada põhikooli- ja keskkooliealiste või erivajadustega laste haridusteed.
Aarete Laegas - too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed neile, kes seda väga vajavad
Aarete Laegas MTÜ on heategevuslik organisatsioon, mille missiooniks on aidata raskustesse sattunud Eesti inimesi. Aarete Laegas kogub, sorteerib ning saadab abivajajatele just neid asju, millest puudust tuntakse. Too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse Tallinnas.
Lõbusad ja arendavad mängud rannas
Lastele meeldib rannas mängida ja ringi joosta. Selleks, et muuta rannaaeg veelgi lõbusamaks on hulganisti toredaid mänge, mis on täiesti tasuta.