Esileht

Aarete Laegas - too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed neile, kes seda väga vajavad

laupäev, 18. aprill 2015
Aarete Laegas MTÜ on heategevuslik organisatsioon, mille missiooniks on aidata raskustesse sattunud Eesti inimesi. Aarete Laegas kogub, sorteerib ning saadab abivajajatele just neid asju, millest puudust tuntakse. Too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse Tallinnas.

Korralikke riideid, jalanõusid ja muid tarbeesemeid saab tuua Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse, mis asub Tallinnas Madala 3 (II korrus). 

Lisaks:
  • Meile võib tuua korralikke asju, mida abivajajatele edasi toimetada.
  • Inimesed saavad toetada ühingu tegevust sooritades ostu meie Aarete Laeka toetuspoest.
  • Aidata jagada infot Aarete Laeka tegemiste kohta.
  • Jagada infot meie tegevuse kohta potensiaalsetele abivajajatele.
  • Aidata transportida abipakke erinevatesse Eestimaa paikadesse.
Aarete Laegas kogub, sorteerib ning saadab abivajajatele just neid asju, millest puudust tuntakse. Läheneme abivajajatele personaalselt ehk selgitame alati välja, mis konkreetselt puudu on ning millised on vajalike riiete ja jalanõude numbrid.

Sihtrühmaks on tulekahjuohvrid; kehvas seisus elavad inimesed, kellel puuduvad riided-jalanõud; suurpered, kus ei ole võimalik pereliikmetele kõike vajalikku muretseda; turvakodudes elavad inimesed ja teised eluraskustega võitlevad inimesed.

Tegevused
Oleme oma lühikese tegutsemisperioodi jooksul:
  • Võtnud osa Süüria põgenikelaagri abiprojektist. Koostöös vabatahtlikega saadeti Süüria põgenikelaagrisse seal vajatavaid riideid-jalanõusid, patju-tekke, lastele mänguasju ja muud vajalikku, et nad oma mõtteid eemale saaksid rasketest oludest.
  • Aidanud mitmeid Eesti inimesi (peamiselt lastega peresid, mitme lapsega üksikemasid). Oleme saanud positiivset tagasisidet, et meie poolt viidud asjad on olnud väga vajalikud ning aitavad nüüd abivajajatel talve veidi leebemalt üle elada (soojad riided-jalanõud).
  • Alustanud püsivat koostööd Halinga turvakoduga. Aitame neil muretseda puuduolevaid riideid, nõusid ja muud vajalikku.
  • Aidanud raha koguda ka loomade varjupaigale.
  • Alustanud koostööläbirääkimisi erinevate liitude ja ühingutega, sotsiaalametnikega ning saanud ka rohelise tule koostöö osas erinevate valdade ja linnavalitsustega.

Kontaktid
Aarete Laegas MTÜ
www.aaretelaegas.ee
Facebook
Sorteerimiskeskus asub Madala 3 (II korrus)
Kadri Britt Põldre
Telefon: + 372 5100185
kadri@aaretelaegas.ee 
info@aaretelaegas.ee

Allikas: www.help.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Miks eelistada malmpanni?
Malmpannid on vastupidavad. Ei pea muretsema selle pärast, et äkki kriimustad pinda ning värv või mõni kiht maha võiks kooruda. Nad lähevad ajaga küll rooste, kui ei kasutata, aga seda viga on võimalik kiiresti parandada. Suure tõenäosusega kestab pann kauem kui sina ise. 
Toetus Keenia lastele koolis käimiseks
2010. aastal laienes MTÜ Mondo toetusprogramm Keeniasse tänu eestlastest vabatahtlikele, kelle initsiatiivil koostöö alguse sai. Shianda külas saab toetada põhikooli- ja keskkooliealiste või erivajadustega laste haridusteed.
Lõbusad ja arendavad mängud rannas
Lastele meeldib rannas mängida ja ringi joosta. Selleks, et muuta rannaaeg veelgi lõbusamaks on hulganisti toredaid mänge, mis on täiesti tasuta. 
Tutvu teemakeskustega üle Eesti
juuli
Suvi on hea aeg ringi sõitmiseks ja uute kohtade avastamiseks. Üle Eesti on mitmeid teemakeskuseid, kus leidub tegevust nii suurtele kui väikestele.
Jänku-Jussi multikad esmaabist
Laste jaoks on portaalis lastekas.ee hulganisti toredaid multikaid esmaabist.