Esileht

Toetus Keenia lastele koolis käimiseks

laupäev, 12. juuli 2014
2010. aastal laienes MTÜ Mondo toetusprogramm Keeniasse tänu eestlastest vabatahtlikele, kelle initsiatiivil koostöö alguse sai. Shianda külas saab toetada põhikooli- ja keskkooliealiste või erivajadustega laste haridusteed.

Vajalikud kulutused ühele põhikoolilapsele on 4500 šillingit (ca 40 eurot):
  • Koolivormid – 1200 šillingit
  • Koolikott – 500 šillingit
  • Jalanõud ja viis paari sokke – 1800 šillingit
  • Raamatud, pliiatsid ning geomeetriliste kujundite komplekt – 1000 šillingit
  • 8. klassi õpilastel lisandub riigieksami tasu – 900 šillingit
Ootame väga toetust ka erivajadustega lastele!

90 euroga aastas saab füüsilise puudega laps õppida internaatkoolis, kuulmispuudega lapse erikool maksab 150 eurot aastas.

Kuna Keenias algab kooliaasta juba jaanuaris, palume toetussumma üle kanda iga aasta hiljemalt 1. augustiks.
MTÜ Mondo arve SEB pangas EE491010220099409013
märksõna: Keenia laste haridus

Shianda küla
Shianda küla asub Lääne-Keenias Kakamega linnast umbes 25 kilomeetri kaugusel, teel Keenia-Uganda piiril asuva Busia linna poole. Külas elab umbes 30 000 inimest. Üldine elatustase on madal, töökohti külas ja selle lähipiirkonnas vähe ning põlluharimismeetodid algelised. HIVi/AIDSi nakatanute protsent on Shianda piirkonnas viimaste uuringute andmetel 14% (Keenia keskmine on 9%). Kõrge suremuse tõttu on külas palju lapsi, kes on kaotanud mõlemad vanemad. Orbusid on palju ka seetõttu, et meestel on tihti mitu naist, kellel kõigil on arvukalt lapsi. Mehe surma korral jäävad nad kõik ilma ainsast elatusallikast.

Shianda naistel on meestega võrreldes vähem võimalusi, sest traditsioonidest ja kultuurist lähtuvalt peetakse naise ülesandeks koduperenaiseks ja emaks olemist. Seetõttu eelistatakse harida eelkõige poisse. Põhikooli, mis on küll tasuta, saadetakse võimalusel ka tüdrukud, ent keskkooli jõuavad neist väga vähesed.

Shiandas on kolm põhikooli ja kaks keskkooli. Koolist väljalangemine on külas väga suur probleem. Enamik lapsi peab kooli pooleli jätma, sest neil puudub raha koolivormi, -koti või muude koolitarvete ostmiseks. Samuti on lapsed vanemate surma tõttu sunnitud tööle minema, et hoolitseda nooremate õdede-vendade eest. Paljud tüdrukud on sunnitud tegelema prostitutsiooniga, et perele toiduraha teenida. Sageli pannakse 16-17-aastased tüdrukud mehele endast oluliselt vanematele meestele, et saada perele võimalikult suurt traditsioonilist pruuditasu (lehmad ja/või kitsed). Et koole on külas vähe, peavad kaugemal elavad lapsed kooli mitu tundi kõndima. Kuna see on kurnav, otsustavad mõned neist kooli pooleli jätta. Keskkooli on üsna kõrge õppemaksu tõttu võimalik minna vaid vähestel.

Kui oled uus toetaja, siis palun täida kindlasti registreerimisvorm enda andmetega ja maksa pangalingi abil lapse koolitasu. Toetajale saadame lapse andmed. Paar korda aastas vahendame kohaliku partnerorganisatsiooni abiga laste kirju. Ka lapsed ootavad oma toetajate kirju.

Allikas: http://muudamaailma.ee/toeta-lapse-haridusteed/toetus-keenia-lastele/shianda-kula-keenias/
http://1maailm.ee/2054-keenia-haridussusteem/

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Miks eelistada malmpanni?
Malmpannid on vastupidavad. Ei pea muretsema selle pärast, et äkki kriimustad pinda ning värv või mõni kiht maha võiks kooruda. Nad lähevad ajaga küll rooste, kui ei kasutata, aga seda viga on võimalik kiiresti parandada. Suure tõenäosusega kestab pann kauem kui sina ise. 
Aarete Laegas - too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed neile, kes seda väga vajavad
Aarete Laegas MTÜ on heategevuslik organisatsioon, mille missiooniks on aidata raskustesse sattunud Eesti inimesi. Aarete Laegas kogub, sorteerib ning saadab abivajajatele just neid asju, millest puudust tuntakse. Too korralikud riided, jalanõud ja muud tarbeesemed Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse Tallinnas.
Lõbusad ja arendavad mängud rannas
Lastele meeldib rannas mängida ja ringi joosta. Selleks, et muuta rannaaeg veelgi lõbusamaks on hulganisti toredaid mänge, mis on täiesti tasuta. 
Tutvu teemakeskustega üle Eesti
juuli
Suvi on hea aeg ringi sõitmiseks ja uute kohtade avastamiseks. Üle Eesti on mitmeid teemakeskuseid, kus leidub tegevust nii suurtele kui väikestele.