Varia
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. Hoppekids järgib uusi trende ja tehnoloogiaid, kasutades uusimaid materjale, värve, kujundeid ja motiive.
GOSPA Beebiklubi 08.-10.01
Titaootus on naise elus väga eriline aeg. Kui see pisike ime on ilmavalgust näinud, muutub naise elu väga palju. Selle nautimiseks on vaja aega võtta, sest kõik see möödub ju nii kiiresti!
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
JACK N' JILL orgaaniline laste suuhooldustoodete sari
JACK N' JILL on orgaanilistest koostisainetest suuhooldussari, mis on mõeldud lastele. Valikus on loomuliku maitsega hambapastad, vahvad hambaharjad (elektrilised ja tavalised), tassid suuloputamiseks ja joogitassina kasutamiseks ning lapse oma kosmeetikakott. 
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Intellektuaalse arengu Keskus PIFAGOR kutsub lapsi ja täiskasvanuid MENTAALNE ARITMEETIKA ja LOOGIKA kursustele
PIFAGOR keskuse kursused arendavad kolme tüüpi mälu, tähelepanu, mõtlemist ja selle kiirust, loogikat, tähelepanu keskendamist, ettekujutust – kõike seda, mis on hädavajalik nii lapsele kui ka täiskasvanule.
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.
Must pässik ehk rahvakeeles kasekäsn parandab immuunsüsteemi
Rahvakeeles kasekäsnana tuntud must pässik on elav näide sellest, et teadlik inimene saab enda ja oma pere tervise huvides igapäevaselt väga palju ära teha. Natuke loovust ja tahtmist ja nii see loodusest tulev väga tugev immuunsust tõstev seen ka igapäeva lauale jõuab. 
Isetehtud külmarohi Citrosept
Talvise perioodiga käib paratamatult kaasas palju viirushaigusi. Seetõttu leiab koduapteegis kindlasti koha isetehtud tervislik külmarohi. Vähe koostisaineid, lihtne teha ja soodne.

Mida võiks teada mee kohta

pühapäev, 3. september 2017
Saabunud on mee varumise aeg sügis-talviseks perioodiks. Meesorte on palju ning selleks, et leiaksid endale kõige meelepärasema, tasub üht-teist meelde jätta.

Iga mesilastaru toodab erinevat tüüpi mett sõltuvalt õitest, kust nad nektarit korjavad. Mesilased korjavad nektarit näiteks takjalt, nõgeselt, põldohakalt, pärnadelt, kuid olulisem on, et nad saavad korje teha puhtast loodusest. Seepärast on järjest rohkem ka neid inimesi, kes eelistavad mett osta mesinikult, keda nad teavad ja kelle mesilasperede kogutu on maitsev ja mürgivaba. 

Mee koostise ja omadused määravad taimne päritolu, geograafilised ja klimaatilised tingimused. Mesilased eelistavad koguda korraga ühte tüüpi nektarit, mis annab tulemuseks erinevat liiki meed, millest igal on oma spetsiifiline maitse. Mee vitamiinikoostis oleneb mingil määral korjetaimede koostisest ehk sellest, mida sisaldavad taimed, kust mesilased saagi korjavad. 

Vedel ja kõva mesi
Mett müüakse vedelal, kristalliseerunud ja kreemjal kujul. Kreemjas mesi on küll kristalliline, kuid ühtlase pehme konsistentsiga ning saadakse vedela mee aeglasel segamisel madalal temperatuuril, kusjuures lisatakse veidi peenekristallilist mett, mis soodustab väikeste kristallide teket. Toatemperatuuril kipub mesi kristalliseeruma (kõige kiiremini toimub see protsess 14ºC juures), kuid kui kuumutada meenõud soojas vees temperatuuriga mitte üle 40ºC, muutub mesi taas vedelaks. Mee omadusele kristalliseeruda mõjub eelkõige glükoosi ja fruktoosi suhe. Mida enam on mees glükoosi, seda kiiremini algab kristalliseerumine. Viimane ei halvenda mee kvaliteeti, vaid annab teatava väljanägemise ja konsistentsi. 

Poes müüdavad vedelad või kreemjad meed on kõik enne väiksematesse purkidesse pakendamist uuesti vedeldatud. Suurtes meepakendamiskeskustes kasutatakse vedela mee saamiseks ka nn välksulatusmeetodit: mesi soojendatakse spetsiaalsete vahenditega kiiresti 70–75 kraadini ja jahutatakse samuti väga kiiresti. Kõik kokku võtab aega vaid paar minutit. See protsess kahjustab mee omadusi, aga mitte palju.

Tume ja hele mesi 
Mee värv sõltub sellest, millistelt taimedelt või õitelt on nektar korjatud on. Sellest sõltub ka mee värv. Üks mesi on heledam, teine tumedam. Samuti sõltub õitest nii maitse kui ka lõhn. On mahedama maitsega mett, on aga ka hapukat.

Mõni mesi on valmistatud valdavalt ühe taime nektarist, teised on aga erinevate nektarite segud, mis on mesilaste poolt erinevatelt õitelt kogutud. Nektari allikas määrab mee värvuse, maitse ja koostise. Mee värvus kõigub valgest peaaegu mustani erinevates pruunides, punastes ja kollastes varjundites. Tavaliselt on tumedam mesi intensiivsema maitsega. 

Kevad-, suve- ja sügistaimede mesi 
Eristada saab ka kevad-, suve- ja sügistaimede mett. Aga Eesti asub väga heal laiuskraadil – nii kevadel kui ka suvel õitsevad paljud taimeliigid korraga. See annab nii aasa- kui ka metsalillede meele väga rikkaliku maitse. Saab öelda, et Eesti mesi on tunduvalt vürtsikam, aroomikam ja rohkem õietolmu sisaldav ning seeläbi tervislikum kui importmesi. Muidugi, maitse üle ei vaielda, kuid põhjamaade mesilased näevad mee tootmiseks tunduvalt rohkem vaeva kui näiteks lõunamaal, kus päikese all lausa voolab meetaimedelt nektarit ja mesilastel on suure korjekoormuse tõttu vähem aega nektarist mee valmistamiseks kui põhjamaise nektaritilgaga.

Õied, kust mesilased nektarit korjavad
  • PÄRNAÕIEMESI - õrnkollane, peenekristalliline, suurepäraste maitse- ja raviomadustega
  • PAJUMESI - kuldkollane, pajule omase lõhnaga, veidi mõrkjas, kristalliseerunult suureteraline
  • RAPSIMESI - väga hele, kristalliseerunult valge ja kõva, õrga maitsega, sobiv kondiitritoodete valmistamiseks, pikaajalisel sälitamisel kipub käärima
  • PAJULILLEMESI - hele, kergelt hapukas, kristalliseerub väga aeglaselt, suurepäraste raviomadustega, sobiv suhkruhaigetele
  • RISTIKUMESI - värvitu, peaaegu läbipaistev, kerge ristikheinalõhnaga, kristalliseerunult rasvataoline valge mass, heade raviomadustega
  • VAARIKAMESI - hele, väga hea aroomi ja maitsega, suurepärane raviks
  • KANARBIKUMESI - punakaspruun, kristalliseerunult pruun, tugeva lõhna ja veidi mõrkja maitsega, suure valgu- ja mineraalainesisaldusega, täiesti puhas kanarbikumesi ei kristalliseeru
  • VÕILILLEMESI - kuldkollane, sitke, tugeva lõhnaga ja teravamaitseline
  • MESIKAMESI - hele, kergelt roheka varjundiga, meeldiva maitsega, kristalliseerunult valge.
Allikas: www.otseomadelt.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Hoppekids, Laica, Lego, Maxi-Cosi, Makayla Design, Muumi, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Weleda 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kookosjahu – tervislikum alternatiiv nisujahule
Kookosjahu sisaldab rohkelt kiudaineid ning vähem süsivesikuid kui teraviljajahud, kiudainesisaldus on suisa kaks korda suurem kui täisteranisujahus ning viis korda suurem kui pruunist riisist valmistatud jahus. 
Soovitusi lastehoiuga kohanemiseks
Lastehoidu või lasteaeda minek on lapse elus suure tähtsusega muutus. See on keeruline etapp ka lapsevanemale. Lapse kohanemiseks on vajalik lapsevanemate, lapse ja hoidjate koostöö. See põhineb eelkõige vastastikusel usaldusel ja positiivsel suhtlemisel. 
Tule vabatahtlikuks Itaaliasse (periood 9 kuud)
MTÜ Continuous Action pakub võimalust saada osa pikaajalisest Euroopa vabatahtliku teenistuse projektist “EVS to Experience Active Citizenship”, mis toimub Torino lähistel Itaalias. Vabatahtlikku ootab kohalik eakate keskus Rifugio Re Carlo Alberto. 
Grillitud virsikud mascarpone-kreemi ja meega
Virsikute hooaeg on käes ning valik poodides lai. Grillitud virsikutest saab imemaitsva magustoidu.
Kultuuriöö Tallinnas, 29. augustil
august
Tule ja saa osa tasuta kontsertidest, etendustest, näitustest, ekskursioonidest ja töötubadest.