Varia
Must pässik ehk rahvakeeles kasekäsn parandab immuunsüsteemi
Rahvakeeles kasekäsnana tuntud must pässik on elav näide sellest, et teadlik inimene saab enda ja oma pere tervise huvides igapäevaselt väga palju ära teha. Natuke loovust ja tahtmist ja nii see loodusest tulev väga tugev immuunsust tõstev seen ka igapäeva lauale jõuab. 
Isetehtud külmarohi Citrosept
Talvise perioodiga käib paratamatult kaasas palju viirushaigusi. Seetõttu leiab koduapteegis kindlasti koha isetehtud tervislik külmarohi. Vähe koostisaineid, lihtne teha ja soodne.
VIMMA kvaliteetsed ja uuenduslikud riided kogu perele
VIMMA riided on valmistatud ökoloogiliselt sõbralikust materjalist, need on vastupidavad ja multifunktsionaalsed – valmistatud Eestis, disainitud Soomes.
Lahedad ja mahedad lasteriided Karamellkidsist
Karamellkids on kureeritud beebi – ja lasterõivaste kollektsiooniga väike veebipood, mis on saanud alguse ühe ema unistusest jagada oma enda rõõmsaid emotsioone kaunitest ja hoolivusega tehtud lasteriietest ka teistega. Karamellkidsi tootevalik ei ole juhuslik ega vaid disainist lähtuv, tahame, et meie poodi satuksid ainult puhta renomeega kaubad.  
Miks eelistada villaseid riideid?
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
6 asja, mida võiksid teada ökokosmeetikat kasutama hakates
Kui oled harjunud kasutama igapäevaselt tavakosmeetikat, võib üleminek ökokosmeetikale olla keeruline ja segadust tekitav. Seetõttu on hea teada, millised on selle kasutamise eripärad.
Mida võiks teada mee kohta
Saabunud on mee varumise aeg sügis-talviseks perioodiks. Meesorte on palju ning selleks, et leiaksid endale kõige meelepärasema, tasub üht-teist meelde jätta.
Kookosõli kogu kehale
Kookosõli on viimasel ajal populaarsust kogunud kui salendavate omadustega tervislik abiline köögis. Sama toitev ja kasulik on see kerge aroomiga rikkalik õli ka meie nahale ja juustele.
Baklažaan- söö end nooreks ja saledaks
Baklažaan on maitsev, kasulik ja tervendav. Üha rohkem ja rohkem oleme seda vilja armastama ning valmistama hakanud. Lisaks heale maitsele on tal ka väga palju head pakkuda meie tervisele ja väljanägemisele.
Sinu lapsed sooviksid kodus korvpalli mängida? See on lihtsamast lihtsam! Paigalda oma koju isiklik korvpalliväljak.
Korvpall on Eestis alati au sees olnud ning ka lapsed armastavad seda sportmängu väga. Vaadates vanematega televiisorist olulisi korvpallikohtumisi unistavad noored pereliikmed tulevikus kuulsaks ja osavaks korvpallimängijaks saamisest. Lapse unistusi on lihtne reaalsuseks muuta – raja oma koju täiesti isiklik korvpalliväljak, kus laps oma esimesi trikke saaks harjutada. 
Muumi Baby mähkmed - parim valik Sinu lapsele
Muumi toodetele ei ole lisatud kemikaale sisaldavaid lõhnaaineid ja vedelikke. Nahasõbralikud ja hingavad mähkmed on tehtud koostöös Soome Allergia- ja Astmaliiduga ja sobivad õrnemalegi nahale. Põhjamaine keskkonnamärk toodetes tagab, et mähkmete tootmine koormab võimalikult vähe keskkonda.
Arbuus igale nahatüübile
Arbuus pole vaid mahlane suveamps vaid hea abimees pea kõigi nahaprobleemide korral – päikesepõletusest kuni nahatooni ebatasasusteni. See 93% veesisalduse ja A-, B6- ja C-vitamiinidest küllastunud vili nii niisutab, hooldab kui ka kaitseb nahka.
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Kurgi kasulikkusest
Kurk on väga väärtuslik köögivili, kuna tema peamine koostisosa on vesi ja seega suudab kurk meie tervise heaks palju ära teha.
Isetehtud maitsev pähklivõi
Kui oled suur magusasõber ning otsid uusi maitseelamusi, soovitame proovida teha ise pähklivõid. See on täiesti arvestatav alternatiiv klassikalisele šokolaadile.
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
Kuidas õpetada lapsele juba varakult raha väärtust?
Ükski lapsevanem ei soovi, et tema võsukesest kasvaks täiskasvanu, kellel on rahaga keeruline ümber käia või kes priiskab mõtlematult. Ükskõik, mis vanuses laps ka ei oleks, pole kunagi liialt vara lapses juurutada tervislikku rahakäitumist.
Laste verepõhist kontrolli saab nüüd teha SYNLAB-i Veerenni verevõtupunktis
Juunis kolib SYNLAB-i Tallinna kesklabor aadressile Veerenni 53a (Veerenni Tervisekeskus), kuhu on oodatud nii arsti saatekirjaga kui ka ise maksvad terviseteadlikud inimesed ise ja oma laste tervist kontrollima.
Miks eelistada looduslikke pesupesemisvahendeid?
Pesupesemisvahendite valik on poodides väga lai ning nende seast leida oma pere jaoks kõige sobilikum võib olla üsna keeruline. Järjest enam tõuseb inimeste teadlikkus tervislikest eluviisidest, sh tervisele ja keskkonnale sõbralikest pesupesemisvahenditest.

Mida võiks teada mee kohta

pühapäev, 3. september 2017
Saabunud on mee varumise aeg sügis-talviseks perioodiks. Meesorte on palju ning selleks, et leiaksid endale kõige meelepärasema, tasub üht-teist meelde jätta.

Iga mesilastaru toodab erinevat tüüpi mett sõltuvalt õitest, kust nad nektarit korjavad. Mesilased korjavad nektarit näiteks takjalt, nõgeselt, põldohakalt, pärnadelt, kuid olulisem on, et nad saavad korje teha puhtast loodusest. Seepärast on järjest rohkem ka neid inimesi, kes eelistavad mett osta mesinikult, keda nad teavad ja kelle mesilasperede kogutu on maitsev ja mürgivaba. 

Mee koostise ja omadused määravad taimne päritolu, geograafilised ja klimaatilised tingimused. Mesilased eelistavad koguda korraga ühte tüüpi nektarit, mis annab tulemuseks erinevat liiki meed, millest igal on oma spetsiifiline maitse. Mee vitamiinikoostis oleneb mingil määral korjetaimede koostisest ehk sellest, mida sisaldavad taimed, kust mesilased saagi korjavad. 

Vedel ja kõva mesi
Mett müüakse vedelal, kristalliseerunud ja kreemjal kujul. Kreemjas mesi on küll kristalliline, kuid ühtlase pehme konsistentsiga ning saadakse vedela mee aeglasel segamisel madalal temperatuuril, kusjuures lisatakse veidi peenekristallilist mett, mis soodustab väikeste kristallide teket. Toatemperatuuril kipub mesi kristalliseeruma (kõige kiiremini toimub see protsess 14ºC juures), kuid kui kuumutada meenõud soojas vees temperatuuriga mitte üle 40ºC, muutub mesi taas vedelaks. Mee omadusele kristalliseeruda mõjub eelkõige glükoosi ja fruktoosi suhe. Mida enam on mees glükoosi, seda kiiremini algab kristalliseerumine. Viimane ei halvenda mee kvaliteeti, vaid annab teatava väljanägemise ja konsistentsi. 

Poes müüdavad vedelad või kreemjad meed on kõik enne väiksematesse purkidesse pakendamist uuesti vedeldatud. Suurtes meepakendamiskeskustes kasutatakse vedela mee saamiseks ka nn välksulatusmeetodit: mesi soojendatakse spetsiaalsete vahenditega kiiresti 70–75 kraadini ja jahutatakse samuti väga kiiresti. Kõik kokku võtab aega vaid paar minutit. See protsess kahjustab mee omadusi, aga mitte palju.

Tume ja hele mesi 
Mee värv sõltub sellest, millistelt taimedelt või õitelt on nektar korjatud on. Sellest sõltub ka mee värv. Üks mesi on heledam, teine tumedam. Samuti sõltub õitest nii maitse kui ka lõhn. On mahedama maitsega mett, on aga ka hapukat.

Mõni mesi on valmistatud valdavalt ühe taime nektarist, teised on aga erinevate nektarite segud, mis on mesilaste poolt erinevatelt õitelt kogutud. Nektari allikas määrab mee värvuse, maitse ja koostise. Mee värvus kõigub valgest peaaegu mustani erinevates pruunides, punastes ja kollastes varjundites. Tavaliselt on tumedam mesi intensiivsema maitsega. 

Kevad-, suve- ja sügistaimede mesi 
Eristada saab ka kevad-, suve- ja sügistaimede mett. Aga Eesti asub väga heal laiuskraadil – nii kevadel kui ka suvel õitsevad paljud taimeliigid korraga. See annab nii aasa- kui ka metsalillede meele väga rikkaliku maitse. Saab öelda, et Eesti mesi on tunduvalt vürtsikam, aroomikam ja rohkem õietolmu sisaldav ning seeläbi tervislikum kui importmesi. Muidugi, maitse üle ei vaielda, kuid põhjamaade mesilased näevad mee tootmiseks tunduvalt rohkem vaeva kui näiteks lõunamaal, kus päikese all lausa voolab meetaimedelt nektarit ja mesilastel on suure korjekoormuse tõttu vähem aega nektarist mee valmistamiseks kui põhjamaise nektaritilgaga.

Õied, kust mesilased nektarit korjavad
  • PÄRNAÕIEMESI - õrnkollane, peenekristalliline, suurepäraste maitse- ja raviomadustega
  • PAJUMESI - kuldkollane, pajule omase lõhnaga, veidi mõrkjas, kristalliseerunult suureteraline
  • RAPSIMESI - väga hele, kristalliseerunult valge ja kõva, õrga maitsega, sobiv kondiitritoodete valmistamiseks, pikaajalisel sälitamisel kipub käärima
  • PAJULILLEMESI - hele, kergelt hapukas, kristalliseerub väga aeglaselt, suurepäraste raviomadustega, sobiv suhkruhaigetele
  • RISTIKUMESI - värvitu, peaaegu läbipaistev, kerge ristikheinalõhnaga, kristalliseerunult rasvataoline valge mass, heade raviomadustega
  • VAARIKAMESI - hele, väga hea aroomi ja maitsega, suurepärane raviks
  • KANARBIKUMESI - punakaspruun, kristalliseerunult pruun, tugeva lõhna ja veidi mõrkja maitsega, suure valgu- ja mineraalainesisaldusega, täiesti puhas kanarbikumesi ei kristalliseeru
  • VÕILILLEMESI - kuldkollane, sitke, tugeva lõhnaga ja teravamaitseline
  • MESIKAMESI - hele, kergelt roheka varjundiga, meeldiva maitsega, kristalliseerunult valge.
Allikas: www.otseomadelt.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Hoppekids, Laica, Lego, Maxi-Cosi, Makayla Design, Muumi, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Weleda 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kookosjahu – tervislikum alternatiiv nisujahule
Kookosjahu sisaldab rohkelt kiudaineid ning vähem süsivesikuid kui teraviljajahud, kiudainesisaldus on suisa kaks korda suurem kui täisteranisujahus ning viis korda suurem kui pruunist riisist valmistatud jahus. 
Soovitusi lastehoiuga kohanemiseks
Lastehoidu või lasteaeda minek on lapse elus suure tähtsusega muutus. See on keeruline etapp ka lapsevanemale. Lapse kohanemiseks on vajalik lapsevanemate, lapse ja hoidjate koostöö. See põhineb eelkõige vastastikusel usaldusel ja positiivsel suhtlemisel. 
Tule vabatahtlikuks Itaaliasse (periood 9 kuud)
MTÜ Continuous Action pakub võimalust saada osa pikaajalisest Euroopa vabatahtliku teenistuse projektist “EVS to Experience Active Citizenship”, mis toimub Torino lähistel Itaalias. Vabatahtlikku ootab kohalik eakate keskus Rifugio Re Carlo Alberto. 
Grillitud virsikud mascarpone-kreemi ja meega
Virsikute hooaeg on käes ning valik poodides lai. Grillitud virsikutest saab imemaitsva magustoidu.
Kultuuriöö Tallinnas, 29. augustil
august
Tule ja saa osa tasuta kontsertidest, etendustest, näitustest, ekskursioonidest ja töötubadest.