Varia
Must pässik ehk rahvakeeles kasekäsn parandab immuunsüsteemi
Rahvakeeles kasekäsnana tuntud must pässik on elav näide sellest, et teadlik inimene saab enda ja oma pere tervise huvides igapäevaselt väga palju ära teha. Natuke loovust ja tahtmist ja nii see loodusest tulev väga tugev immuunsust tõstev seen ka igapäeva lauale jõuab. 
Isetehtud külmarohi Citrosept
Talvise perioodiga käib paratamatult kaasas palju viirushaigusi. Seetõttu leiab koduapteegis kindlasti koha isetehtud tervislik külmarohi. Vähe koostisaineid, lihtne teha ja soodne.
VIMMA kvaliteetsed ja uuenduslikud riided kogu perele
VIMMA riided on valmistatud ökoloogiliselt sõbralikust materjalist, need on vastupidavad ja multifunktsionaalsed – valmistatud Eestis, disainitud Soomes.
Lahedad ja mahedad lasteriided Karamellkidsist
Karamellkids on kureeritud beebi – ja lasterõivaste kollektsiooniga väike veebipood, mis on saanud alguse ühe ema unistusest jagada oma enda rõõmsaid emotsioone kaunitest ja hoolivusega tehtud lasteriietest ka teistega. Karamellkidsi tootevalik ei ole juhuslik ega vaid disainist lähtuv, tahame, et meie poodi satuksid ainult puhta renomeega kaubad.  
Miks eelistada villaseid riideid?
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
6 asja, mida võiksid teada ökokosmeetikat kasutama hakates
Kui oled harjunud kasutama igapäevaselt tavakosmeetikat, võib üleminek ökokosmeetikale olla keeruline ja segadust tekitav. Seetõttu on hea teada, millised on selle kasutamise eripärad.
Mida võiks teada mee kohta
Saabunud on mee varumise aeg sügis-talviseks perioodiks. Meesorte on palju ning selleks, et leiaksid endale kõige meelepärasema, tasub üht-teist meelde jätta.
Kookosõli kogu kehale
Kookosõli on viimasel ajal populaarsust kogunud kui salendavate omadustega tervislik abiline köögis. Sama toitev ja kasulik on see kerge aroomiga rikkalik õli ka meie nahale ja juustele.
Baklažaan- söö end nooreks ja saledaks
Baklažaan on maitsev, kasulik ja tervendav. Üha rohkem ja rohkem oleme seda vilja armastama ning valmistama hakanud. Lisaks heale maitsele on tal ka väga palju head pakkuda meie tervisele ja väljanägemisele.
Sinu lapsed sooviksid kodus korvpalli mängida? See on lihtsamast lihtsam! Paigalda oma koju isiklik korvpalliväljak.
Korvpall on Eestis alati au sees olnud ning ka lapsed armastavad seda sportmängu väga. Vaadates vanematega televiisorist olulisi korvpallikohtumisi unistavad noored pereliikmed tulevikus kuulsaks ja osavaks korvpallimängijaks saamisest. Lapse unistusi on lihtne reaalsuseks muuta – raja oma koju täiesti isiklik korvpalliväljak, kus laps oma esimesi trikke saaks harjutada. 
Muumi Baby mähkmed - parim valik Sinu lapsele
Muumi toodetele ei ole lisatud kemikaale sisaldavaid lõhnaaineid ja vedelikke. Nahasõbralikud ja hingavad mähkmed on tehtud koostöös Soome Allergia- ja Astmaliiduga ja sobivad õrnemalegi nahale. Põhjamaine keskkonnamärk toodetes tagab, et mähkmete tootmine koormab võimalikult vähe keskkonda.
Arbuus igale nahatüübile
Arbuus pole vaid mahlane suveamps vaid hea abimees pea kõigi nahaprobleemide korral – päikesepõletusest kuni nahatooni ebatasasusteni. See 93% veesisalduse ja A-, B6- ja C-vitamiinidest küllastunud vili nii niisutab, hooldab kui ka kaitseb nahka.
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Kurgi kasulikkusest
Kurk on väga väärtuslik köögivili, kuna tema peamine koostisosa on vesi ja seega suudab kurk meie tervise heaks palju ära teha.
Isetehtud maitsev pähklivõi
Kui oled suur magusasõber ning otsid uusi maitseelamusi, soovitame proovida teha ise pähklivõid. See on täiesti arvestatav alternatiiv klassikalisele šokolaadile.
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
Kuidas õpetada lapsele juba varakult raha väärtust?
Ükski lapsevanem ei soovi, et tema võsukesest kasvaks täiskasvanu, kellel on rahaga keeruline ümber käia või kes priiskab mõtlematult. Ükskõik, mis vanuses laps ka ei oleks, pole kunagi liialt vara lapses juurutada tervislikku rahakäitumist.
Laste verepõhist kontrolli saab nüüd teha SYNLAB-i Veerenni verevõtupunktis
Juunis kolib SYNLAB-i Tallinna kesklabor aadressile Veerenni 53a (Veerenni Tervisekeskus), kuhu on oodatud nii arsti saatekirjaga kui ka ise maksvad terviseteadlikud inimesed ise ja oma laste tervist kontrollima.
Miks eelistada looduslikke pesupesemisvahendeid?
Pesupesemisvahendite valik on poodides väga lai ning nende seast leida oma pere jaoks kõige sobilikum võib olla üsna keeruline. Järjest enam tõuseb inimeste teadlikkus tervislikest eluviisidest, sh tervisele ja keskkonnale sõbralikest pesupesemisvahenditest.

Lahedad ja mahedad lasteriided Karamellkidsist

kolmapäev, 27. detsember 2017
Karamellkids on kureeritud beebi – ja lasterõivaste kollektsiooniga väike veebipood, mis on saanud alguse ühe ema unistusest jagada oma enda rõõmsaid emotsioone kaunitest ja hoolivusega tehtud lasteriietest ka teistega. Karamellkidsi tootevalik ei ole juhuslik ega vaid disainist lähtuv, tahame, et meie poodi satuksid ainult puhta renomeega kaubad.  

Karamellkidsi tooted on valdavas osas sertifitseeritud orgaanilistest materjalidest ning eetiliselt toodetud. Tänapäeval ei tohiks enam kellelegi olla kiirrõivatööstuse telgitagustes toimuv uudiseks, rääkimata meie igapäevaste tavapäraste meetoditega toodetud rõivastega kaasaskäiv kemikaalide koormus, mille puhul me veel päris täpselt tänase päevani ei tea, kuidas see tuleb mõjutama meie ja meie laste tervist ning elusloodust. Nii on, kui päris ausalt ära rääkida, Karamellkids saanud alguse ka hoolest oma enda laste tuleviku pärast ning soovist midagi ise ära teha. Kuigi me väga pooldame taaskasutust, aga iseäranis laste puhul pole mõnikord alati võimalik leida just seda vajalikku asja teise ringi riiete seast, siis võiks olla uhiuute rõivaste hankimine pigem just lastele põhjendatud.

Seetõttu ongi meie teiseks väga oluliseks põhimõtteks lasterõivaste kestvus ja praktilisus, et need peaksid kindlasti vastu mitu väikest omanikku, ei veniks välja ega kaotaks oma värve. Kvaliteetne rõivas ka säästab sel viisi nii raha kui loodust, sest osta ei ole tarvis nii palju ja prügi tekib ka vähem. Enamik Karamellkidsi kaubamärkide rõivaid on läbinud ka pika-aegse ja põhjaliku koduse tootekatsetuse perioodi oma laste peal, nii et suurima hea meelega jagame omi kogemusi rõivaste suuruse ja vastupidavuse kohta.

Materjalidest eelistame, seal kus võimalik mahedalt toodetud looduslikke kiude nagu mahepuuvill, mahemeriinovill ja naturaalne siid. Valdavas osas meie toodetel on ka GOTS sertifikaat, mis tagab kogu tootmisprotsessi ökoloogilisuse ja eetilisuses. Kuna me armastame loomi ja eriti veel leebeid meriinolambaid, kes on inimlastele kinkinud oma imeliste omadustega villa, et meil oleks soe ja mõnus, siis loomulikult jõuavad Karamellkidsi vaid nende rõivatootjate meriinoriided, kes on läbipaistvalt taganud, et meriinolambaid on hästi koheldud, nad terved ja sobivas kliimas kasvanud.

Selleks, et ka inimlaps oleks terve ja rõõmus olla, peab ka tema saama palju värskes õhus viibida. Aga kui jääda lootma vaid heade ilmade peale, siis arvestades Eestimaa kliimat, saaksid meie lapsed suurema osa aastast kogeda selliseid vastupandamatuid ’looduseimesid’ nagu porilombid või vihmaveest läbivettinud lehehunnikud või sulalume jõgesid vaid läbi arvuti või nutitelefoni ekraani, mistõttu peaksid meie arvates ka korralikud ja ilmastikukindlad õueriided kuulma iga lapse põhivarustuse hulka. Ehk siis paraku päris ilma sünteetiliste riieteta ei saa läbi ka meie, kuigi ka nende puhul on Karamellkidsi valiku kriteeriumiks toodete võimalikult väike keskkonnakoormus ja nii on meie õueriided kindlasti mürgiste PFOA ja PFOS vabad.

Kaubamärkidest on Karamellkidsis esindatud Frugi, Breden Kids, Little Green Radicalsi, SenseOrganics, Engel Natur, Ruskovilla, Filemon Kids, Tootsa MacGinty, Maxomorra, Braveling, Legotec, Celavi, Corby Tindersticks, Mikk-Line, Småfolk ja Legotec. Näiteks Mikk-Line talvekombed on igal aastal Skandinaavia tarbijatestide esirinnas.

Eelkõige aga usume, et lasteriided peaksid ikka olema eelkõige lastele mõeldes tehtud – ehk lisaks praktilisusele peaksid lasteriided olema kaunilt disainitud, inspireerima laste mänge ja tooma rõõmu palgele nende kandjatele! Ja nii loodame, et Karamellkidsist leiduks lemmikrõivaid igale lapsele.

Karamellkidsi veebipoe leiad siit
Karamellkidsi tegemised Facebookis 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

VIMMA kvaliteetsed ja uuenduslikud riided kogu perele
VIMMA riided on valmistatud ökoloogiliselt sõbralikust materjalist, need on vastupidavad ja multifunktsionaalsed – valmistatud Eestis, disainitud Soomes.
Musaklubi jõulukontsert ´Lumemuusika´ Eesti Rahva Muuseumis, 19. detsembril
detsember
Kontsert on nime ja sisu saanud Miina Rikka 2016. aastal välja antud samanimelisest laulust "Lumemuusika", mida sel kontserdil esitab Musaklubi noortestuudio laulja, Looduslaul 2017 võitja Karita Käesel. Musaklubi laste esituses tulevad esmaettekandele Pille Siht'i kaks uut talveteemalist laulu.
Kroonituuri lõpupidu Eesti Panga Muuseumis 25. novembril
november
Juunikuus pidulikult alanud üle-eestiline Kroonituur jõuab lõpule. Kroonituur oli ellu kutsutud selleks, et tähistada Eesti krooni 25. aastapäeva ning anda võimalus meenutada Eesti krooni ja selle rahatähtedel kujutatud isikuid üheksas Eesti muuseumis.
Suurejooneline Maša & Karu jääshow 'Masha & The Bear on Ice' tuleb detsembris Eestisse!
detsember
Tänavu detsembris teevad Saku Suurhalli jääl enda showetenduse vene multifilmi superstaarid – Maša ja Karu. Ametliku tootjafirma poolt loodud jääetendused toimuvad nii eesti kui vene keeles ning ühendavad endas teatraalsuse, muusika ja iluuisutamise, tuues laste ette multifilmist tuttavad tegelased ja keskkonna.
Väikese Päikese perepäev Tallinnas, 11. novembril
november
Colief Eesti ja Väikese Päikese beebiootel ja väikelastega perede päev on taaskord ukse ees, et koos lõbusalt aega veeta, saada uusi teadmisi ja oskusi ning tutvuda põnevate uudistoodetega.