Kuhu minna?

Kroonituuri lõpupidu Eesti Panga Muuseumis 25. novembril

esmaspäev, 20. november 2017
Juunikuus pidulikult alanud üle-eestiline Kroonituur jõuab lõpule. Kroonituur oli ellu kutsutud selleks, et tähistada Eesti krooni 25. aastapäeva ning anda võimalus meenutada Eesti krooni ja selle rahatähtedel kujutatud isikuid üheksas Eesti muuseumis.

Kõik, kes külastasid Kroonituuri jooksul kõiki üheksat muuseumit, saavad auhinnaks isikliku näopildiga kroonitähe, millega on võimalik 2018. aastal külastada tasuta kõiki Kroonituurist osa võtnud muuseumeid. Kroonitähe on kujundanud Eesti krooni looja Vladimir Taiger.

Kroonituuri lõpupidu ja edukatele Kroonituuri lõpetajatele Kroonitähtede pidulik üleandmine toimub 25. novembril kell 13.00-15.00 Eesti Panga Muuseumis (Estonia pst 11, Tallinn).

PROGRAMM
13.00 – 13.45 Kroonituuri lõpupeo avamine ja Eesti Luguteatri etendus „Lugusid kroonist“
13.45  Kroonituuri võitjate autasustamine kroonitähtedega ja pidulik tordisöömine
14.15 – 14.45  esinevad Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas 
 
Välja selgitatakse Eesti krooni pusle kokkupanemise Eesti mitteametlik meister. Võistelda saavad kõik osalejad.
Kogu ürituse vältel on võimalik osaleda voltimise ja punumise töötoas

Üritusele on oodatud kõik huvilised, osavõtt TASUTA.

Täpsem info SIIN
Kroonituuri video 

Täname Kroonituuri toetajaid: Eesti Kultuuriministeeriumi ja Kultuurkapitali.
Samuti täname kõiki Kroonituurist osa võtnud muuseumeid: Eesti Panga Muuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare maja, Pärnu Muuseum, Koidula Muuseum, Carl Robert Jakobsoni Talumuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Eesti Rahva Muuseum, Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.


Teate edastas:
Triin Siiner
Muuseumi juhataja

Eesti Pank
Eurosüsteem
Tel: 668 0840
E-post: triin.siiner@eestipank.ee
www.muuseum.eestipank.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

VIMMA kvaliteetsed ja uuenduslikud riided kogu perele
VIMMA riided on valmistatud ökoloogiliselt sõbralikust materjalist, need on vastupidavad ja multifunktsionaalsed – valmistatud Eestis, disainitud Soomes.
Musaklubi jõulukontsert ´Lumemuusika´ Eesti Rahva Muuseumis, 19. detsembril
detsember
Kontsert on nime ja sisu saanud Miina Rikka 2016. aastal välja antud samanimelisest laulust "Lumemuusika", mida sel kontserdil esitab Musaklubi noortestuudio laulja, Looduslaul 2017 võitja Karita Käesel. Musaklubi laste esituses tulevad esmaettekandele Pille Siht'i kaks uut talveteemalist laulu.
Suurejooneline Maša & Karu jääshow 'Masha & The Bear on Ice' tuleb detsembris Eestisse!
detsember
Tänavu detsembris teevad Saku Suurhalli jääl enda showetenduse vene multifilmi superstaarid – Maša ja Karu. Ametliku tootjafirma poolt loodud jääetendused toimuvad nii eesti kui vene keeles ning ühendavad endas teatraalsuse, muusika ja iluuisutamise, tuues laste ette multifilmist tuttavad tegelased ja keskkonna.
Väikese Päikese perepäev Tallinnas, 11. novembril
november
Colief Eesti ja Väikese Päikese beebiootel ja väikelastega perede päev on taaskord ukse ees, et koos lõbusalt aega veeta, saada uusi teadmisi ja oskusi ning tutvuda põnevate uudistoodetega.
GOSPA Beebiklubi 6.-8. novembril ja 11.-13. detsembril
detsember
GOSPA Beebiklubi üritused on eriliselt mõnusad ja lõõgastavad nii emale kui beebile. Traditsiooniks kujunenud Beebiklubi on populaarne sündmus, mida tasub varakult oodata ning planeerida.