Kuhu minna?

Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid lastele - erinevad muuseumid ja kaasahaarav programm

laupäev, 16. juuni 2018
Eesti Kunstimuuseum on koolilastele suveks kokku pannud eriliselt kaasahaarava ja huvitava linnalaagri programmi. Valida saab mitme erineva linnalaagri vahel ning noor kunstihuviline leiab endale kindlasti meelepärase tegevuse.

NIGULISTE MUUSEUM

Linnalaager „8 ühe hoobiga“ (osalevad 8 vanalinna muuseumi)


Fotod: Eesti Kunstimuuseum
 • 12.–15. juuni 2018, eesti keeles, Niguliste muuseumis ja teistes Tallinna vanalinna muuseumides
 • 7–9aastastele lastele
Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. See on hea võimalus osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga.

Neli päeva kestva laagri hind on 70 €, soodushind ühe pere lastele 65 €/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Lisainfo: Maria Maasik, maria@tervishoiumuuseum.ee, tel 641 1730
Registreeri laagrisse SIIN
Vaata rohkem infot Niguliste kodulehelt


Öölaager „Öö muumiaga“


Fotod: Eesti Kunstimuuseum

Niguliste muuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ühine öölaager
 • 19. juuni 2018, eesti keeles, Niguliste muuseumis ja Suurgildi hoones
 • 29. august 2018 eesti keeles, Niguliste muuseumis ja Suurgildi hoones
 • 8–12aastastele lastele
Niguliste muuseumi öölaagris avastatakse Niguliste muuseumi salakäike, Suurgildi hoone varjatud kambreid ja teisi vanalinna varjatud saladusi. Tallinna vanalinn varjab palju põnevaid lugusid. Siin on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on aga nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel. Pisut hirmus on ka, sest öölaager lüüakse üles Niguliste hauakambris. Ent kõik ju teavad, et ööle järgneb alati hommik.

Laagri hind on 42 € (sisaldab muuseumipileteid, programmi, õhtu- ja hommikusööki)

Lisainfo ja registreerimine: Angela Paulus, Niguliste muuseumi assistent, angela.paulus@ekm.ee või 5343 1052
Vaata rohkem infot Niguliste kodulehelt


ADAMSON-ERICU MUUSEUM


Fotod: Eesti Kunstimuuseum

Laste kunstilaager „Koolivaheajaks Austraaliasse!“
 • 6.–8. august 2018, eesti keeles
 • 13.–15. august 2018, eesti keeles
 • 8–12aastastele lastele
Suvine kunstilaager viib meid mõttes rändama eksootilisele Austraalia mandrile – 40 miljoni känguru maale. Luuakse oma tõlgendusi ja teoseid, saades inspiratsiooni omapärasest Austraalia loomadest  ning aborigeenide kunstist. Lahedaid ja loomingulisi tegevusi jagub kolme päeva, millest üks veedetakse Kalamaja mosaiigistuudios.

Muuseumis on samal ajal avatud näitus „Lõunaristi all. Gunnar Neeme – Eesti kunstnik Austraalias“, mis esitleb Eestis esmakordselt kunstnik Gunnar Neeme (1918–2005) loomepärandit.

Laagri tasu on 75 € (sisaldab lõunat ja materjale)

Lisainfo ja registreerimine: adamson-eric@ekm.ee, 644 5838
Vaata rohkem infot Adamson-Ericu muuseumi kodulehelt


KUMU KUNSTIMUUSEUM


Fotod: Eesti Kunstimuuseum

Kumu linnalaager: Kunstiteoste salaradadel – Michel Sittowi eri

Eestikeelsed linnalaagrid
 • 18.06.2018–20.06.2018
 • 28.08.2018–30.08.2018
Venekeelsed linnalaagrid
 • 19.06.2018–21.06.2018
 • 21.08.2018–23.08.2018

Kumu kunstimuuseumis ja Niguliste muuseumis
Sobib 8–12-aastastele

Kumu kunstimuuseumi ja Niguliste muuseumi linnalaager keskendub juunis avatavale suurejoonelisele Michel Sittowi näitusele ja tema põnevale elule 500 aastat tagasi. Oma ala ekspertide abil saame aimu, milline detektiivitöö kaasneb vanade maalide uurimise ja korda tegemisega. Kristi Kongi värviline maailm aitab meil siduda vana aja tänapäevaga, mille tulemuseks võib olla midagi kummalist ja sürrealistlikku. Teeme miniatuurseid pilte, mille tegemiseks on tarvis lausa suurendusklaasi ja mida saab hoiustada imepisikeses ajakapslis. Ning vastupidiselt sellele muudame väikesemõõtmelised teosed nii suureks, et nende nägemiseks tuleb minna kaugemale. Vallutame Kumu erinevate ilmetega ning paneme teosed rääkima. Loovust laseme ergutada vahetult enne laagrit ilmunud Michel Sittowist jutustaval lasteraamatul. Laagri lõpetab juba traditsiooniks saanud piknik uute ja vanade laagrisõprade ning kunsti keskel.

Hind osaleja kohta 75 € (sisaldab töövahendeid, lõunasööki ja vahepala). Maksmine toimub ülekandega arve alusel. Arve edastatakse hiljemalt 14 päeva pärast registreerimist.

Registreerumine ja lisainfo: kumu@ekm.ee, tel 5343 9230
Registreeri laps SIIN
Vaata rohkem infot Kumu kodulehelt

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Maasika-rafaello kohupiimatort
Maasika-rafaello kohupiimatort valmib lihtsalt ning kiirelt. Sobib ideaalselt suviseks maiuseks nii nädalavahetuse tähistamiseks kui puhkuse nautimiseks.
Eesti Kunstimuuseumi suvised linnalaagrid noortele - inspireerivad ja köitvad tegevused
juuli
KUMU Kunstimuuseumis toimuvad juunis ja augustis sisukad linnalaagrid noortele. Mitme päeva jooksul saavad noored tegeleda inspireerivate ja loovust ergutavate tegevustega.
Sidrunimaitseline kohupiima-pühadekook šokolaaditäppidega
Lihavõttepühad on juba saabuval nädalavahetusel ning üks hõrk ja lihtsalt valmiv kohupiimakook sobib eriti hästi pidulauale.
Lahedad ja mahedad lasteriided Karamellkidsist
Karamellkids on kureeritud beebi – ja lasterõivaste kollektsiooniga väike veebipood, mis on saanud alguse ühe ema unistusest jagada oma enda rõõmsaid emotsioone kaunitest ja hoolivusega tehtud lasteriietest ka teistega. Karamellkidsi tootevalik ei ole juhuslik ega vaid disainist lähtuv, tahame, et meie poodi satuksid ainult puhta renomeega kaubad.  
VIMMA kvaliteetsed ja uuenduslikud riided kogu perele
VIMMA riided on valmistatud ökoloogiliselt sõbralikust materjalist, need on vastupidavad ja multifunktsionaalsed – valmistatud Eestis, disainitud Soomes.