Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Kuidas valida õiget koolikotti?

teisipäev, 6. august 2019
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 

Milline on õige koolikott?
Koolikoti valimise ja kandmise kohta on jagatud mitmeid soovitusi. Arvesse tuleb võtta lapse vanust, koti suurust ja kaalu, samuti õlarihmade sobivust ja laiust ning valitava koti sobilikkust konkreetsele lapsele vajalike asjade kandmiseks. Koolikoti juures on oluline pehme polsterduse olemasolu seljaosal ning ka õlarihmadel.

Heal koolikotil on mitmeid lahtreid, et raskemad asjad saaks pakkides panna seljale lähemale ja kergemad näiteks koti välistesse lisataskutesse. Sel juhul jaotub raskus paremini. Loomulikult on eriti halb valik ja koolikotina õpilastele sobimatu vaid küünarliigesel kantav käekott - see koormab täiesti valesti lisaks seljale veel ka õlaliigest ning küünarliigest.

Oluline on koolikoti asend seljas
Ka ajakirjas Ergonomics rõhutatakse, et koormus peab olema kehatüvele (vöö kõrgusel) võimalikult lähedal ja asetsema kehapooltel sümmeetriliselt. Seda nõuannet tuleb jälgida ka koolikoti ostmisel, et tagada hea neutraalne lülisamba asend.

Loomulikult on oluline ka koolikoti õigesti kandmine - kui kotil on 2 rihma, siis on õige kanda seda nii, et koormatud on mõlemat õlga võrdselt ning lülisammast sümmeetriliselt. Kogu koti raskuse kandmine ainult ühel õlal on rühihäirete üheks peamiseks põhjuseks ning tekitab lisaks laste kätes verevarustuse häireid tugeva pitsutuse tõttu. Samuti on oluline jalanõude valik, sest tallavõlvidel on väga suur roll ka õige rühi väljakujunemisel.

Kuigi 7.-8. eluaastaks on meie lülisamba kuju sarnane täiskasvanu omale, ei ole lülisammas veel kaugeltki lõplikult välja arenenud – see toimub alles 20.-22. eluaastaks. On uurimusi, mis näitavad, et lülisamba kulumine ja esimesed lülivaheketaste degenereerumise märgid on olemas kahjuks juba eelkooliealistel.

Milliseid kahjustusi tekitab vale koolikott lapse seljale?
Paljude seljavalude põhjuseks on raskete koolikottide tassimine lapsepõlves. Kuna lapse luustik on alles kujunemisjärgus, siis valesti kantav, kasvõi vaid ühel õlal rippuv raske koolikott annab ebaloomuliku koormuse lihastele ja lülisambale. Raskuste kandmine ja raskuste ebaühtlane jaotus põhjustab koormust lülisambale ja õlavöötmele, valu seljas ja õlgades. Lapsed pole võimelised enam korrektselt kehahoiakut valdama. Ettepoole kalduv ehk küfootiline kehahoiak võib tekitada hingamisraskuseid.

Mida ja kui palju raskust kantakse pole ainus tegur, mida peab silmas pidama. Oluline on ka koolikoti seljasõbralik disain.Viis nõuannet, millega tuleb arvestada:
  • Osta seljas kantav koolikott kahe kanderihmaga. Oluline on osta kanderihmadega seljakott, mitte üle õla või käes kantav kott.
  • Jälgige, et koolikott oleks ergonoomilise disainiga. Keha vastu puutuvad koolikoti detailid peaksid olema polsterdatud nagu õlarihmad, samuti koolikoti tagumine külg.
  • Paki kott õigesti. Osta koolikott mitme jaotussahtliga, mis aitab raskuseid jaotada.
  • Jälgi, et koolikoti raskus oleks vastavuses lapse kehakaaluga ehk siis kõige rohkem 10 % kehakaalust. 30 kg kaaluv laps ei tohi kanda raskemat kotti kui 3 kg.
  • Tõsta koolikotti kogu kehaga, mitte seljaga ehk siis tõsta raskusi kükitades. 
HERLITZ ranitsad ja koolikotid on ergonoomilised ning spetsiaalselt disainitud kasvavale koolilapsele. MinuLaps e-poes on lai valik hea hinnaga HERLITZ ranitsaid, koolikotte, pinaleid jm koolitarbeid.

1.-3. klassi koolilapsele sobib hästi:

HERLITZ LOOP või LOOP PLUS, hind alates 33,60€

  

HERLITZ MIDI või MIDI PLUS, hind alates 44,40€

   

HERLITZ SMART, hind 62,30€HERLITZ BLISS, hind 54,60€Suuremale koolilapsele sobib hästi:

HERLITZ AIRGO,  hind 77,90€

   

HERLITZ MOTION PLUS, hind alates 87,20€
HERLITZ BE BAG 18L, 27L ja 30L, hind alates 36,50€

      Allikas: pood.minulaps.ee
www.terviseuudised.ee
www.kiropraktik.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Sinise Lõvi lõu(n)apoolikud Maarjamäe Lossis, alates 12. oktoobrist
oktoober
Maarjamäe lossis alustavad kord kuus toimuvad  Sinise Lõvi lõu(n)apoolikud. Esimene neist: “Lõvi jälgedes” toimub laupäeval, 12. oktoobril kell 12.00-14.00.
Toorjuustu täidisega kreekerid
Üks väga lihtne, kodune ning mõnusalt maitsev magustoit sobib maiustamiseks igal ajal.
Eesti Ajaloomuuseumi loovuslaager koolilastele augustis
august
12.-15. augustil on 8-12-aastased lapsed oodatud linnalaagrisse, et arendada loovust ja eneseväljendusoskust läbi lavalise liikumise.
 
Vahva suvelavastus 'Pettson ja Findus telkimas' Tartus augustis
august
Pettson ja Findus kutsuvad seekord kõiki lapsi ja nende vanemaid Tartu Teatri Kodu sisehoovile telkima.
KUMU linnalaager 'Sügisvaheaeg graafikaga' oktoobris
oktoober
Neljapäevane linnalaager sobib hästi erinevate graafikatehnikatega tutvumiseks. Trükikunsti tehnikad on salapärased, protsess maagiline ja tulemus uhke! Lisaks töötubadele tutvutakse ka Kumu näituste ja Eesti Kunstimuuseumi kogudega.