Varia
Satiinist voodipesu kvaliteetse une saavutamiseks
Satiinist voodipesu on elegantne, kuid see toob sinu voodisse palju enamat kui lihtsalt stiili. Satiin on suurepärane kangas ja see on lemmik just nende inimeste seas, kes hindavad nii stiili kui ka mugavust. 
Beebi voodipesu valimine
Sinu laps on sinu isikliku universumi keskpunkt. Beebi veedab suurema osa ajast magades, seega peab voodi talle olema mugav varjupaik. Investeerimine kvaliteetsesse beebi voodipesukomplekti on ainus ja õige viis luua oma lapsele mugav voodi.
Õigesti valitud koolikotiga hoidud seljavaludest
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kuidas valida oma koju ideaalsed tekid
Uue teki ostmise ülesanne võib olla üsna keeruline. Tekid peavad olema ülimugavad ja hubased, et saaksid nende alla pugedes täielikult lõõgastuda. Hea uudis on see, et on olemas lai valik erinevat tüüpi tekke ja tekid müük kategoorias on valik nii mitmekesine, et igaüks leiab endale sobiva variandi. Vaatame mõningaid tegureid, mida võiksid oma magamistuppa teki valimisel arvestada.
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 

Kuidas eemaldada isegi kõige jonnakamaid plekke ja laikusid

neljapäev, 29. oktoober 2015
Vahest satub riietele selliseid plekke, millega ei oska midagi peale hakata. Eriti kurb, kui need on sattunud täiesti uuele kleidile, pluusile või muule lemmikriietusele. Siit mõned ideed, kuidas võiks proovida vabaneda kõige hullematest plekkidest.
 
  • Liim, atsetoonipõhine
Nühkige atsetooni või õlivaba küünelakieemaldiga. Atsetaatkangas ei talu atsetooni!
  • Liim, petrooleumipõhine
Tupsutage bensiiniga.
  • Epoksiidliim
Midagi pole teha… Seda ei saa kunagi ära.
  • Liim, etanool butüülatsetaat põhine
Vaadake atsetoonipõhist liimi.
  • Liim, veepõhine
Leotage rõivast terve öö soojas vees.
  • Aprikoos
Vaadake puuviljamahl.
  • Banaan
Loputage plekki koheselt nii kuuma veega kui kangas kannatab. Kui plekk ei ole täielikult kadunud, siis tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga või leotage soojas piimas. Vajadusel hõõruge plekki vedela glütseriiniga ning laske seista 10 tundi või niisutage lahjendatud äädikhappe või vesinikülihapendiga.
  • Õlu
Kaob tavalises pesus.
  • Marjad
Loputage plekki koheselt nii kuuma veega kui kangas kannatab. Kui plekk ei ole täielikult kadunud, siis tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga või leotage soojas piimas. Vajadusel hõõruge plekki vedela glütseriiniga ning laske seista 10 tundi või niisutage lahjendatud äädikhappe või vesinikülihapendiga.
  • Peedimahl/punane kapsas
Hõõruge plekki värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange 5-6 tunniks plastkotti. Valge kanga puhul tupsutage plekki 1% naatrium hüpokloriti või segage 1 tl naatrium ditioniidi (valgendi) suure tassi kuuma veega ning loputage. Ärge kasutage õrnade kangaste puhul nagu siid ja vill.
  • Linnu väljaheide
Oodake kuni plekk on kuiv. Harjake/kaapige ära nii palju kui võimalik. Hõõruge 2 spl valge äädika ja 1 dl vee seguga. Kui plekk ei kao, siis niisutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange 5-6 tunniks plastkotti.
  • Veri
Riided, mis taluvad kuuma veega pesemist või värvilist pesu, tuleb koheselt loputada külmas vees. Enne rõiva pesemist leotage seda külmas soolavees. Tupsutage vanu plekke 8% lahjendamata ammoniaagiga.
  • Põletusjäljed
Keetke rõiva põlenud tükikest madalal temperatuuril 1 tassi (250 ml) seebi ja 1/2 liitri piimaga. Võite tupsutada ka valge äädikaga. Kui rõivas on puuvillast, villast või siidist, siis tupsutage plekki vesinikülihapendiga. Toimib ainult kergelt kõrvetatud plekkide puhul.
  • Küünlavaha
Pange rõivas plastkotti ning seejärel mõneks tunniks sügavkülma. Võtke välja ja koorige vaha ära. Kui vaha jääb veidi alles, siis pange paberrätiku tükike pleki peale ja alla ning triikige.
  • Närimiskumm
Pange rõivas plastkotti ning seejärel mõneks tunniks sügavkülma. Võtke välja ning kraapige närimiskumm ära. Ikkagi allesjäänud pleki koht: asetage tükike bensiiniga niisutatud puuvilla pleki alla ja hoidke kuni plekk muutub pehmeks. Hõõruge ettevaatlikult ainult pleki kohta.
  • Kloor
Kui pritsisite kloori värvilistele riietele, siis pole midagi teha. Värvi kaotanud plekid ei lähe ära. Ainult üht väikest plekki on võimalik pärast juhtunut parandada, kattes pleki rõivaga ühte värvi veekindla markeriga.
  • Šokolaad
Leotage plekki seebis, värvitus nõudepesuvedelikus või glütseriinis, seejärel peske. Kui järele jääb õline plekk, siis eemaldage see gaseeritud veega. Alternatiivina: Leotage rõivast täispiimas umbes 15 minutit, seejärel hõõruge plekki kuni see kaob.
  • Kohv
Kasutage glütseriini või piima. Hõõruge plekile glütseriini ning jätke ööks seisma. Või hõõruge plekile glütseriini ning leotage piimas.
  • Värviline kriit
Tupsutage plekki bensiiniga, kasutades lappi või pehmet harja/hambaharja.
  • Karri
Märkimisväärne karri koostisosa on harilik kurkum, mida kasutatakse ka tekstiilivärvina. Seega on vajalik kiire reageerimine. Kallake plekile glütseriini ning jätke ööseks seisma. Kallake plekile natuke värvitut nõudepesuvedelikku ning jätke seisma 5-6 tunniks. Alternatiivina: Tupsutage tärpentinõli, 8% lahjendamata ammoniaagi ja majapidamisseebi seguga.
  • Võilillepiim
Valge puuvillane riietus: Hõõruge majapidamisseebiga ning jätke ööks seisma. Kraapige ära ja pühkige niiske lapiga. Värvid: Tupsutage plekki 1 dl vee, 1 dl piirituse ja 2 tl värvitu nõudepesuvedelikuga.
  • Deodorandiplekid
Tupsutage seguga, milles on 1 osa valget äädikat ja 4 osa vett. Loputage. Või niisutage plekki veega, hõõruge plekki vähese küpsetuspulbriga ning jätke ööks seisma.
  • Muna
Hõõruge värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange 4-5 tunniks plastkotti.
  • Rasvad
Enamus rasvaplekke kaovad tavalises pesus, kuid Te võite turvata oma tegevust kui tupsutate plekki värvitu nõudepesuvedelikuga ning jätate selle mõneks tunniks plastkotti seisma.
  • Toiduvärv
Tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning laske seista 5-6 tundi. Alternatiivina: Leotage paar tundi poole koguse vee ja poole koguse glütseriini segus. Kui plekk on ikka peale pesu nähtav, siis tupsutage bensiini või 25% ammoniaagi ja vee (1 spl ammoniaaki 1 l vee kohta) seguga.
  • Puuviljamahl
Loputage plekki koheselt nii kuuma veega kui kangas kannatab. Kui plekk ei ole täielikult kadunud, siis tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga või leotage soojas piimas. Vajadusel hõõruge plekki vedela glütseriiniga ning laske seista 10 tundi või niisutage lahjendatud äädikhappe või vesinikülihapendiga.
  • Rohi
Kallake plekile glütseriini ning laste seista 10-15 minutit. Alternatiivina: harjake hambapastaga.
  • Juuksevärv
Peaaegu võimatu eemaldada. Kasutage valge või värvikindla rõiva puhul värvitustamise vahendit.
  • Mahl
Loputage plekki koheselt nii kuuma veega kui kangas kannatab. Kui plekk ei ole täielikult kadunud, siis tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga või leotage soojas piimas. Vajadusel hõõruge plekki vedela glütseriiniga ning laske seista 10 tundi või niisutage lahjendatud äädikhappe või vesinikülihapendiga.
  • Ketšup
Tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning laske seista 5-6 tundi. Alternatiivina: Leotage paar tundi poole koguse vee ja poole koguse glütseriini segus. Kui plekk on ikka peale pesu nähtav, siis tupsutage bensiini või 25% ammoniaagi ja vee (1 spl ammoniaaki 1 l vee kohta) seguga.
  • Huulepulk
Pistke plekk täispiima sisse. Vahetage piima kuni enam ei eraldu huulepulga värvi. Pange plekile värvitut nõudepesuvedelikku ning laske seista 4-6 tundi. Kui peale pesu on jäänud värvi, siis tupsutage kuiva rõivast piiritusega.
  • Ihupiim
Kasutage bensiini. Asetage pleki alla tükike paberrätikut. Niisutage pleki ümbrust bensiiniga, vältimaks plekistumist ning seejärel tupsutage plekikohta. Jätkake kuni plekk on peaaegu kadunud.
  • Meik
Niisutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange 5-6 tunniks plastkotti seisma. Kui plekk pole täielikult eemaldunud, siis nühkige piiritusega.
  • Ripsmetušš
Kallake peale nõudepesuvedelikku ning laske seista plastkotis 5-6 tundi. Kui see ei ole küllaldane, siis tupsutage bensiiniga.
  • Piim
Tupsutage plekile natuke värvitut nõudepesuvedelikku, pange rõivas plastkotti ning laske öö otsa seista. Kui mõni rasvaplekk on alles, siis eemaldage see gaseeritud veega.
  • Hallitanud/ kopitanud riided
Kaob kui rõivaid pestakse 60° C veega. 40° C vett taluvate riiete plekke nühkige valge äädikaga. Kui rõivas lõhnab ikka hallituse järele, siis kasutage mittevalgendavat desinfitseerivat vahendit - järgige juhiseid.
  • Muld
Ärge laske mullal kaua olla. Enne seebi või värvitu nõudepesuvedelikuga hõõrumist leotage rõivast natuke aega külmas vees. Kui rasvaplekke on alles, siis eemaldage need gaseeritud veega.
  • Muda
Laske kuivada. Harjake ära nii palju kui võimalik. Hõõruge värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange 5-6 tunniks plastkotti.
  • Sinep
Kallake plekile värvitut nõudepesuvedelikku ning laske seista 5-6 tundi. Kui peale pesu on jäänud plekijälgi, siis tupsutage väikese koguse bensiiniga või 25% ammoniaagi ja vee seguga (1/2 spl 1/2 l vee kohta).
  • Küünelakk
Laotage rõivas imavale alusele. Tupsutage atsetooniga ning kuivatage koheselt paberrätikuga. Ärge unustage eemaldada rõivast aluspinnalt, et plekk ei leviks. Atsetaatkangad ei talu atsetooni - kasutage selle asemel amüloatsetaati.
  • Õli
Hõõruge plekki võiga. Alternatiivina: Tilgutage plekile bensiini ning vajutage paberrätiga nii väljastpoolt kui seestpoolt. Ärge unustage rõivast ära võtta, et paberisse imbunud õli ei tekitaks levides suuremat plekki.
  • Õlipastellid
Tupsutage plekki bensiiniga, kasutades lappi või pehmet harja/hambaharja.
  • Värv, õli baasil
Tupsutage värskeid plekke vähese tärpentiiniga. Nühkige kuivanud plekke majapidamisseebiga ning laske seista öö läbi plastkotis. Kraapige seep ära ning pühkige niiske lapiga.
  • Värv, vee baasil, plastik ja akrüül
Hõõruge plekile nõudepesuvedelikku või majapidamisseepi ning laske seista öö läbi plastkotis. Majapidamisseep tuleb ära kraapida ning seda ei tohi kasutada siidi ja villa korral.
  • Virsik
Loputage plekki koheselt nii kuuma veega kui kangas kannatab. Kui plekk ei ole täielikult kadunud, siis tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga või leotage soojas piimas. Vajadusel hõõruge plekki vedela glütseriiniga ning laske seista 10 tundi või niisutage lahjendatud äädikhappe või vesinikülihapendiga.
  • Pliiats
Nühkige kustutuskummiga. Alternatiivina: pange peale nõudepesuvedelikku ning laske seista 5-6 tundi.
  • Parfüüm
Tupsutage võrdses koguses vee ja piirituse seguga.
  • Parfüümiplekk
Tupsutage äädikaseguga, vahekorras 1 osa valget äädikat ja 4 osa vett. Loputage.
  • Õietolm
Eemaldage lahtine õietolm tolmuimeja või kleeplindiga. Hiljem tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning laske seista öö läbi.
  • Punane vein
Värsked plekid: Loputage vees või valges veinis. Või pistke keeva piima sisse, seejärel tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga. Kuivanud plekid: Pange rõivas sügavkülma punase veini kristalliseerumiseks. Alternatiivina: Asetage puhast nõudepesuvahendit plekile ja laske toimida üle öö.
  • Vaik
Laotage rõivas imavale pinnale, tupsutage atsetooniga (mitte atsetaatkangast) või piirituse ja tärpentini seguga. Kuivatage koheselt paberrätikuga. Aluspind on samuti imav, nii et võtke rõivas ära takistamaks pleki levikut.
  • Rooste
Leotage materjali hapupiimas (hapendamiseks kallake tassi piima sisse 2 tl/10 ml äädikat) või sidrunimahlas ning hõõruge soolaga. Hoidke otsese päikesevalguse käes kuni kuiv. Võite samuti tupsutada rooste eemaldusvahendiga, oblikhappe või 1 osa sidrunhappe ja 9 osa vee seguga.
  • Kingamääre
Pange plekile glütseriini ning laske seista üle öö.
  • Sooda
Hõõruge jääkülma veega. Kui see ei aita, siis niisutage plekki nõudepesuvedelikuga ning laske seista 4-5 tundi.
  • Tahm
Kasutage tolmuimejat või patsutage kleepuva kleeplindi poolega, niisutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning pange plastkotti 5-6 tunniks.
  • Kleepuvad ained
Kasutage bensiini. Asetage pleki alla tükike paberrätikut. Niisutage pleki ümbrust bensiiniga, vältimaks plekistumist ning seejärel tupsutage plekki. Jätkake kuni plekk on peaaegu kadunud.
  • Tee
Kastke rõivast täispiima sisse kuni piim on värvunud. Seejärel tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning laske seista plastkotis 5-6 tundi. Alternatiivina: Kallake plekile glütseriini ning laske seista 10-15 minutit. Eemaldage väga kangekaelne plekk alkoholiga.
  • Tubakas
Leotage rõivast ensüüme sisaldavas pesuaines või niisutage pleki kohta vahendiga. Laske seista paar tundi.
  • Tomatikaste
Tupsutage värvitu nõudepesuvedelikuga ning laske seista 5-6 tundi. Alternatiivina: Leotage paar tundi poole koguse vee ja poole koguse glütseriini segus. Kui plekk on ikka peale pesu nähtav, siis tupsutage bensiini või 25% ammoniaagi ja vee (1 spl ammoniaaki 1 l vee kohta) seguga.
  • Okse
Eemaldage võimalikult palju. Hõõruge nõudepesuvedelikuga. Laske seista plastkotis 5-6 tundi

Allikas: www.gorenje.ee



pood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, Carriwell, Cybex, Ecolab, GloMinerals, Herlitz, Huggies,Laica, Lavazza, Lotte, Munchkin, Muumi, PlanetBio, Shea Mooti, Solgar, Sonett, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Esmaabi luumurru korral
Talvisel ajal on libeduse tõttu palju enam luumurde kui muul aastaajal. Seetõttu on kasulik teada peamisi esmaabi võtteid.
Lapsed teavad küll, mid nad tahavad, kuid sageli ei tea, mida nad vajavad
Rahvusvaheliselt tunnustatud pereterapeut ja mitmete lastekasvatusteemaliste raamatute autor Jesper Juul on oma raamatus "Sinu tark laps" põhjalkult käsitlenud isikliku vastutuse ja lapse teenindamise temaatikat.
MTÜ Aarete Laegas - toetuspood ja sorteerimiskeskus abivajavatele peredele
Kui Sul on kodus korralikke riideid, jalanõusid või muid koduses majapidamises seisma jäänud esemeid, tule too need Tallinnas asuvasse MTÜ Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse. Sealt leiavad asjad oma uue kodu peredes, kus neid on väga vaja.
Proovi supermaitsvat ja ülitervislikku jäätist
Kas tahaksite teha keelt allaviivat jäätist, mis sisaldab tavajäätisele vastupidiselt rikkalikult vitamiine-mineraale, on rasva-, valge suhkru, piima- ja sojavaba, võitleb vabade radikaalide vastu, hoiab veresuhkru tasakaalus ja on ilma ühegi värv- ja lisaaineta? Ja mis veel tähtsam, valmib vaid sekunditega?
Talvine aialinnuvaatlus 23.-25. jaanuar - tore õuesõppe võimalus koos lastega
Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim rahvateaduse (citizen science) algatus, millest võttis 2014. aastal osa ligi 3500 inimest. Aialinnuvaatlus on suurepärane võimalus korraldada koos lastega väike õuesõppe tund ning üles märkida ühe tunni jooksul nähtud linnud.

Fatal error: Uncaught Error: Non-static method View::setHeaderAttribute() cannot be called statically in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php:30 Stack trace: #0 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/design/body_templates/default_site/inner.php(63): ArticlesController->displayArticle() #1 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/view.php(358): require('/data02/virt449...') #2 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/core/dispatcher.php(18): View->render(Object(Page)) #3 /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/index.php(4): require('/data02/virt449...') #4 {main} thrown in /data02/virt44937/domeenid/www.minulaps.ee/htdocs/php_include/application/controllers/articles/ArticlesController.php on line 30