Esileht

MTÜ Aarete Laegas - toetuspood ja sorteerimiskeskus abivajavatele peredele

laupäev, 24. jaanuar 2015
Kui Sul on kodus korralikke riideid, jalanõusid või muid koduses majapidamises seisma jäänud esemeid, tule too need Tallinnas asuvasse MTÜ Aarete Laeka sorteerimiskeskusesse. Sealt leiavad asjad oma uue kodu peredes, kus neid on väga vaja.

Aarete Laeka toetuspoel on täita mitu rolli:
Esiteks on see koht, kust saab asju osta vaid sümboolse hinna eest (hinnad vaid mõnekümnest sendist 15 euroni). Soovime anda sellega võimaluse endale vajalikke asju soetada ka väiksema sissetulekuga inimestele.

Teiseks komplekteerime toetuspoe lettidelt abipakke. Mistõttu oleme ka kaubavaliku väga laia hoidnud. Kaupluses on hästi näha, mis kus täpsemalt asub ja pakid saavad kiiresti kokku. Mida letist kohe ei leia, otsime laost juurde.
Lisaks käivad osad abivajajad (ühingute, liitude, sotsiaaltöötajatega tehtud kokkuleppe peale) meie toetuspoe lettidelt endale ise vajalikke asju valimas ja proovimas, loomulikult tasuta. Nii saame neile kindlasti õiges suuruses õiged asjad. 

Samuti võtab toetuspoe teenindaja vastu ka asju, mida head inimesed heategevuseks toovad. Sealt edasi lähevad need sorteerimisse ja siis juba õigesti paigutamisse ning uute omanikeni.

Sellise süsteemi tõttu on ka kaubavahetus pea igapäevane. Kes veel ei ole jõudnud, tulge uudistama! Oodatud on kõik head inimesed, kes vajavad abi, soovivad oma pisikese ostuga Aarete Laeka tegevust toetada või heategevuseks asju.

MTÜ Aarete Laegas
MTÜ Aarete Laegas on 2013. aastal loodud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on raskustesse sattunud perede abistamine. Selle saavutamiseks teeme koostööd erinevate organisatsioonidega Eestis ja välisriikides. 

Meie põhitegevuseks on vähekasutatud riiete kogumine ja sorteerimine ning seejärel kõlblike asjade abivajajateni toimetamine. Lisaks sellele osaleme mitmesugustes heategevuslikes projektides ja korraldame erinevaid üritusi.

MTÜ tegevuse toetamiseks oleme avanud Tallinnas ka toreda toetuspoe, mis asub aadressil Madala 3.
Toetuspoe müügist ja annetustest laekuvast tulust tasutakse Aarete Laeka sorteerimiskeskuse/toetuspoe üüri- ja kommunaalkulud, keskuse töötajate töötasud ja maksud ning abipakkidega seotud transpordikulud. Juhatuse liige ja teised organisatsiooni liikmed töötasusid ei saa, tegutsevad vabatahtlikkuse alusel. Organisatsiooni veab vabatahtlikkuse alusel asutaja Kadri Britt Põldre.

MTÜ Aarete Laegas alustas üleriigilise riideabi võrgustiku loomist koostöös Sotsiaalministeeriumi ja Toidupangaga.

Kui soovite meie tegevust toetada rahaliselt, siis siin on meie pangakonto number:
EE341010220222559222 MTÜ AARETE LAEGAS

Vaata lähemalt: www.aaretelaegas.ee ja www.facebook.com/aaretelaegas?fref=ts

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Lapsed teavad küll, mid nad tahavad, kuid sageli ei tea, mida nad vajavad
Rahvusvaheliselt tunnustatud pereterapeut ja mitmete lastekasvatusteemaliste raamatute autor Jesper Juul on oma raamatus "Sinu tark laps" põhjalkult käsitlenud isikliku vastutuse ja lapse teenindamise temaatikat.
Kuidas eemaldada isegi kõige jonnakamaid plekke ja laikusid
Vahest satub riietele selliseid plekke, millega ei oska midagi peale hakata. Eriti kurb, kui need on sattunud täiesti uuele kleidile, pluusile või muule lemmikriietusele. Siit mõned ideed, kuidas võiks proovida vabaneda kõige hullematest plekkidest.
Proovi supermaitsvat ja ülitervislikku jäätist
Kas tahaksite teha keelt allaviivat jäätist, mis sisaldab tavajäätisele vastupidiselt rikkalikult vitamiine-mineraale, on rasva-, valge suhkru, piima- ja sojavaba, võitleb vabade radikaalide vastu, hoiab veresuhkru tasakaalus ja on ilma ühegi värv- ja lisaaineta? Ja mis veel tähtsam, valmib vaid sekunditega?
Talvine aialinnuvaatlus 23.-25. jaanuar - tore õuesõppe võimalus koos lastega
Talvine aialinnuvaatlus on Eesti populaarseim linnuvaatlusüritus ja suurim rahvateaduse (citizen science) algatus, millest võttis 2014. aastal osa ligi 3500 inimest. Aialinnuvaatlus on suurepärane võimalus korraldada koos lastega väike õuesõppe tund ning üles märkida ühe tunni jooksul nähtud linnud.
"Piip ja Tuut Marsil", Piip ja Tuut Mängumajas, 25. jaanuar
jaanuar
Piip ja Tuut on maailmakuulsad klounid, kes on tuntud ainult Eestis ja keda on paar korda nähtud ka linna peal. Piip ja Tuut ise arvavad, et nad on ehtsad Eesti klounid, kel on õnne olnud esineda küll Soomes ja Taanis, Islandil ja Koreas, Ameerikas ja Indias, Türgis ja Hiiumaal, kuid kõige rohkem ikka Eestis, eesti ja vene keeles.