Varia
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.

Hooandja projekt - peremäng Härjapõlvlaste riid

pühapäev, 8. juuni 2014
Valmimas on uus, põnev ja haarav peremäng "Härjapõlvlaste riid," mis on saanud inspiratsiooni Kreutzwaldi samanimelisest muinasjutust. Tegemist on kaardi-täringumänguga, mis on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. 

Mängukomplektis on 48 kaarti, eritäring ja mängujuhend eesti, vene ning inglise keeles. Mäng sobib mängimiseks alates 7. eluaastast, mängida saavad 2-6 mängijat ja kestvus on 5-20 min. Mängu eesmärgiks on vabaneda esimesena kaartidest. Mängus on nii õnne kui ka strateegiat.

Mängu tegevus toimub maagilises metsas, kus härjapõlvlased ja kütt püüavad üksteist üle trumbata ja võidu erinevaid metsamarju süüa. Põnevaks teeb mängu erinevate võlukaartide kasutamine, mis võib mängu käiku totaalselt muuta. Mäng on kiire, tempokas ja alati ootamatu lõpuga. Mäng ei ammenda ennast kiirelt, seda võib väga palju kordi uuesti mängida ning see on endiselt põnev.

Mängul on professionaalne kujundus. Illustraatoriks hinnatud kunstnik Leo Lätti, kelle käe läbi on valminud paljude lasteraamatute illustratsioonid nii kodu- kui välismaal ning kes on olnud muu-hulgas joonisfilmide "Naksitrallid" ja "Leiutajateküla Lotte" kunstnik-lavastaja.

Autorist:
Minu nimi on Mari-Liis Haviko ning olen kirglik lauamängusõber. Erinevaid mänge hakkasin välja mõtlema juba päris väiksena, kuni sündis soov oma häid ideid ka teistega jagama hakata. Härjapõlvlaste mängu idee sündis vajadusest kiire, kuid samas põneva mängu järele.

Lauamängud arendavad inimese nii loogilist mõtlemisvõimet kui ka sotsiaalseid oskusi. Kõikides minu poolt loodud mängudes on sees hariv ja arendav pool, mis antud mängus on kasulike eestimaiste metsamarjade tundma õppimine, nende söömise populariseerimine ja sellega tervisliku toitumise propageerimine. Mängu juhendis on kirjas erinevate marjade C-vitamiini sisaldus ja selle kasulikkus.

Hooandjate raha on plaanis kasutada mängu tootmiseks. Kõik hooandjad saavad mängu kätte juba kooli alguseks!

Soeta mäng hooandja kaudu ning ole esimene, kes saab selle maagilise ja põneva mängu omanikuks!

Rohkem infot leiad meie Facebooki lehelt www.facebook.com/pages/MAUK/565149240266747, kus on võimalus liituda mängu uudisvooga!


Allikas: www.hooandja.ee

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Minu mõistus on otsas - kuidas tulla toime väikelaste jonni, nutu ja vihapursetega?
Raamatu "Minu mõistus on otsas" psühholoogist autor Isabelle Filliozat näeb, et paljud vanemad kulutavad oma akud tühjaks laste igapäevaseid kriise lahendades. Raamatus tuleb ta vanematele appi, seletades, mida lapsed oma kriiside ajal tunnevad ja mis nende käitumist võib põhjustada. Igale probleemile soovitab ta lahenduse, mis ei kustutaks lihtsalt tulekahju, vaid aitaks lapsel kasvada iseseisvaks ja vastutustundlikuks täiskasvanuks.
9 väljendit, mida ei tohiks lapsele öelda
Olles hõivatud paralleelselt mitme tegevusega, tunnevad lapsevanemad aeg-ajalt suurt väsimust. Seetõttu võib suust välja lipsata ka väljendeid, mida oleks parem vältida.
The Shrunks Stepaire - oma voodi kõikjal kaasas
Suvi on puhkuste ja väljasõitude aeg, seetõttu on väikeseks kokkupandav reisivoodi üks asjalik abiline.
Aita toetada Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu tegevust
8. juunil toimub Kadrioru pargi kanalites suur heategevuslik vannipartide ralli. Ürituse eesmärk on aidata Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidul luua vähihaigete laste peredele tugikeskust. Ürituse korraldab Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit koos Eesti lionitega. Tugikeskuse loomiseks saab igaüks anda oma panuse - loe lähemalt www.pardiralli.ee
Kadri Tulev blogi - Palun ärge karjuge avalikus kohas oma lapse peale!
Ootasin foori taga käruga rohelist tuld ja minu kõrval kriiskas ema oma paari-kolme aastasele tirtsule: „Sa tahadki sisimas olla halb inimene ja püüad oma negativismi ja kurjusega pälvida teiste inimeste tähelepanu, aga selline käitumine ei too sulle teiste heakskiitu, vaid toob sinu ellu juurde hoopis veel rohkem negatiivsust ja halba, kas sa saad aru!“