Varia
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. Hoppekids järgib uusi trende ja tehnoloogiaid, kasutades uusimaid materjale, värve, kujundeid ja motiive.
GOSPA Beebiklubi 08.-10.01
Titaootus on naise elus väga eriline aeg. Kui see pisike ime on ilmavalgust näinud, muutub naise elu väga palju. Selle nautimiseks on vaja aega võtta, sest kõik see möödub ju nii kiiresti!
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
JACK N' JILL orgaaniline laste suuhooldustoodete sari
JACK N' JILL on orgaanilistest koostisainetest suuhooldussari, mis on mõeldud lastele. Valikus on loomuliku maitsega hambapastad, vahvad hambaharjad (elektrilised ja tavalised), tassid suuloputamiseks ja joogitassina kasutamiseks ning lapse oma kosmeetikakott. 
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Intellektuaalse arengu Keskus PIFAGOR kutsub lapsi ja täiskasvanuid MENTAALNE ARITMEETIKA ja LOOGIKA kursustele
PIFAGOR keskuse kursused arendavad kolme tüüpi mälu, tähelepanu, mõtlemist ja selle kiirust, loogikat, tähelepanu keskendamist, ettekujutust – kõike seda, mis on hädavajalik nii lapsele kui ka täiskasvanule.
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.
Must pässik ehk rahvakeeles kasekäsn parandab immuunsüsteemi
Rahvakeeles kasekäsnana tuntud must pässik on elav näide sellest, et teadlik inimene saab enda ja oma pere tervise huvides igapäevaselt väga palju ära teha. Natuke loovust ja tahtmist ja nii see loodusest tulev väga tugev immuunsust tõstev seen ka igapäeva lauale jõuab. 
Isetehtud külmarohi Citrosept
Talvise perioodiga käib paratamatult kaasas palju viirushaigusi. Seetõttu leiab koduapteegis kindlasti koha isetehtud tervislik külmarohi. Vähe koostisaineid, lihtne teha ja soodne.

Eestis toodetud kvaliteetsed öko nõudepesumasina tabletid ÖRN

pühapäev, 25. oktoober 2015
Eestis toodetud ÖRN nõudepesumasina tabletid ei sisalda kunstlikke lõhnaaineid, fosfaate ega kloori ning on seega sobivad allergikutele ning väikeste lastega kodudesse. 

ÖRN-i lugu
Kõik algas 2012. aastal, kui sain oma esimese lapse. Lugesin allergiate tekkimise kohta ning avastasin, et sünteetilised lõhnaained kodukeemias on tänapäeva laste allergiate peamised põhjustajad. Nõudepesumasinast pärast pesu õhku paiskuv aur sisaldab kuiva kloori, mis kõik põrandale langeb. Beebide ja väikelaste nahk on aga nii õhuke, et mürgised ained imenduvad kergesti otse organismi. Hakkasin otsima lahendusi, kuidas puhastada nõusid ilma oma lapsi mürgitamata. 

Annika, ÖRN retsepti looja

Miks kasutada öko-puhastusvahendeid?
On kaks peamist põhjust, miks kasutada „öko“ nõudepesuvahendeid. Esimene põhjus on loodus. Kui vahutav nõudepesuvahend valgub äravoolu kaudu kraanikausist alla torustikesse, liigub ta edasi veepuhastusjaamadesse. Enamik mürgiseid aineid veest eemaldatakse, kuid väiksemad osakesed pääsevad läbi filtrite lõpuks ikkagi veekogudesse, kus satuvad kalade organismi, seda joovad metsloomad ning sellest toituvad taimed. 

Teine põhjus, miks kasutada loodussõbralikku puhastusvahendit, on meie enda tervis ning ohutus. Puhastusvahendite kemikaalid on küll mõeldud vaid nõudelt mustuse eemaldamiseks, kuid tihti satuvad nad kasutamise käigus hoopis õhku ning me hingame selle sisse või siis ei loputa masin nõusid piisavalt kaua ning me lihtsalt sööme pesuvahendi jäägid koos toiduga enda organismi. Väiksed osakesed imenduvad juba naha kaudu. Mõned kemikaalid võivad tekitada silmade ärritust või nahasügelust, teised on seotud aga pikaaegsete või krooniliste haigustega, allergiate ning ka vähkkasvajaga. 

Allpool oleme välja toonud kaks peamist nõudepesuvahendi koostisainet, mille sisaldumist tootes võiks hoolikamalt kaaluda – fosfaadid ning kloor.
 • Miks kasutatakse fosfaate? Fosfaadid on vee pehmendajad, mineraalsed lisaained, mis kunagi olid laialt kasutuses pesupulbrites, et parandada pesutulemusi. Nad põhjustavad allaneelamisel iiveldust, oksendamist ning kõhulahtisust. Kuna tegu on söövitava ainega, siis kokkupuutel nahaga võib tekkida nahaärritus. Kui fosfaadid satuvad vesikeskkonda, käituvad nad kui väetis (fosfor) ning tekib kiire vetikate ning veetaimede vohamine, mis omakorda põhjustab väikeste järvede kuivamist. Vee hapnikusisaldus väheneb, kuni elusorganismid seal enam elada ei saa. 
 • Miks kasutatakse kloori? Kloor on valgendaja, kuid ka tugevalt söövitav ning põhjustab nahaärritust ning punetust. Kloori sisaldav aur (näiteks nõudepesumasina avamisel pärast pesu õhku paiskuv pilv) ärritab silmi, nina ning satub hingamisteedesse. Allaneelamisel võib kloor põhjustada isegi surma. Kloor kombineerituna teiste puhastusvahenditega, mis sisaldavad näiteks ammoniaaki, tekitavad mürgised gaasid. Kloori valgendajad segatuna süsiniku molekulidega tekitab ohtliku dioksiini, mis on tuntud kantserogeen (vähki tekitav). 
ÖRN nõudepesumasina tablette võib kasutada ka septiku (umbkaevu) puhul, kuna pesusooda, sidrunhape ning äädikas on täielikult looduses biolagunev. 

Toote koostiseks on pesusooda, söögisooda, sidrunhape, sool ning äädikas. Säilivuse ning desinfitseerimise eesmärgil on lisatud vähesel määral looduslikku sidruni eeterlikku õli. Toode on lõhnatu, võib esineda nõrka äädika või sidruni lõhna. 

Tabletid on pakendatud ükshaaval kilesse ning omakorda ümbertöödeldavasse pappkarpi. 

ÖRN nõudepesumasina tablettidest
Ära pese nõudepesumasinas hõbedat, käsitsi maalitud portselani.

KASUTAMISJUHIS:
 • Tavaline pesu: üks tablett, eriti mustad nõud: kaks tabletti pesukorra kohta. Eemaldage tabletilt kile ning asetage see pesuaine sahtlisse.
 • Jälgige, et nõud ei takistaks masina tiivikute tiirlemist.
KOOSTISAINED NING NENDE FUNKTSIOON:
 • Pesusooda: eemaldab rasva, üldpuhastav, pehmendab vett;
 • Castile seep: eemaldab rasva;
 • Söögiäädikas: üldpuhastav, paneb klaasid särama, hoiab segu koos;
 • Söögisooda: eemaldab rasva, üldpuhastav;
 • Sidrunhape: antiseptiline, vähendab kareda vee mõju, eemaldab toidu jäägid;
 • Söögisool: pehmendab vett
 • Sidruni eeterlik õli: antiseptiline, annab lõhna, pikendab säilivusaega.
Säilitamine: 2 aastat alates tootmiskuupäevast. Säilitada kuivas, toatemperatuuril.

ÖRN nõudepesumasina tabeltid on nüüd müügil hea hinnaga MinuLaps e-poes: pood.minulaps.ee/et/b/orn 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Milline on õige helkur ning kuidas seda õigesti kasutada?
Pimedatel sügisõhtutel jalgsi ringi liikudes on oluline teadvustada, et helkuri kandmine on üks lihtsaim viis enda ja oma lähedaste turvalisuse tagamisel.
Laste mured ja rõõmud õpetaja pilgu läbi
Avaldame terapeudi ning lasteaia ja kooli õpetaja Kadri Sakala mõtiskluse laste rasketest tunnetest ja sellest, kuidas lapsi toetada. Kirjutis on esmakordselt avaldatud Salasõna lehel.
Õde ja vend vajavad talveks riideid ning jalanõusid
MTÜ Do Good kogub abi vajavatele lastele (õele ja vennale) hooajalisi talveriideid- ja jalanõusid ning toariideid.
Šokolaadimaius plaksuva suhkruga
Saabuval nädalavahetusel on igati mõnus ette võtta šokolaadimaiuse tegemine. Seda on lihtne valmistada koos lastega ning kindlasti on nad meelsasti valmis selles kaasa lööma.
Tallinna Linnamuuseumi perepäev ´Muuseum ärkab ellu´, 25. oktoobril
oktoober
Tallinna Linnamuuseum ärkab taas üheks päevaks ellu 25. oktoobril kl 11-16.00.