Varia
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.

UV –kaitseriided ja milleks neid ikkagi vaja on?

pühapäev, 22. juuni 2014
Põhjamaine päike ja tõeliselt soe rannailm külastab meid lühemat aega aastas kui paljusid muid paiku maailmas, sellest siis meie suur vajadus ja soov päikesevõtu järele nappidel suvekuudel. Nii võtavadki igal soojal suvepäeval tuhanded pered koos väikeste lastega terveks päevaks kohad sisse rannaliival.

Rannamõnud on loomulikult nauditavad ja mõõdukas päikeses viibimine ka tervisele vajalik, kuid ikkagi - kuidas kaitsata nii endid kui lapsi päikese kahjuliku kiirguse eest, et vältida tõsiseid terviseriske tulevikus. Statistika väidab, et kuni 80% kahjulikust UV-kiirgusest akumuleerib inimene oma eluaajal just lapsepõlves, küllap tingituna sellest, et sel ajal mängitakse ja veedetakse palju aega värskes õhus.

Dermatoloogid on ühel nõul selles, et alla 3-aastane laps ei peaks viibima otseses päikesepaistes ning kui ta seda teeb, siis peaks teda kaitsma asjakohase riietuse, kaitsekreemi - ning päikeseprillidega. Lapsepõlves kogetud päikesepõletused suurendavad oluliselt täiskasvanueas melanoomi haigestumise ohtu, kuna laste õrnas nahas leiduv kaitsva melaniini kogus on väike. Tihti ununeb lapsevanematel, et rannas viibides peegeldavad ka vesi ja liiv kahjulikku UV-kiirgust, mis võimendab veelgi kiirguse mõju õrnale nahale. Autos pikki vahemaid sõites ununeb sageli seegi, et UV-kiirgus läbib edukalt autoaknaid.

Spetsiaalselt UV-kiirguse eest kaitsvad ujumisriided, UV-kaitsega päikesemütsid ja päikeseprillid aitavad oluliselt vähendada päikesest tulenevat nahapõletuse ohtu. UV-kaitseriided on valmistatud spetsiaalselt UV-kiirgust blokeerivast kangast, reeglina mõnusad, pehmed ja kerged kanda ning kuivavad kiiresti peale ujumist. Ka mütse valmistatakse samast kangast, nii et ujuma võib minna vabalt kogu varustusega. Kangaste valmistamisel kasutatavaid UV-kaitse sertifikaate- standardeid on mitmeid, neist kõige rangemate nõuetega on Austraalias välja töötatud ARPANSA. Kui spetsiaalseid riideid siiski mitte kasutada, on abiks ka lastele mõeldud mineraalsed päikesekreemid (sisaldavad loodulikke mineraale-titaanoksiidi ja tsinkoksiidi), mida peaks kõikjale nahale kandma korduvalt rannasoleku ajal ning igal juhul alati peale ujumist. Kindlasti peaks kaitsma ka lapse pead, kaela ja kõrvataguseid.

Kui mõned lapsevanemad muretsevad vahel, et nende laps ei saa “ valge iduna” piisavalt päikest ,et organism saaks sünteesida tervisele olulist D-vitamiini, siis seda muret päris kindlasti pole, sest D-vitamiini sünteesimiseks peab laps viibima päikese käes käsi ja nägu paljastades( ja mitte otseses päikesekiirguses, ka pilvisest ilmast piisab) vaid 15-20 minutit päevas. Suvel D-vitamiini puudust küll tekkima ei peaks.


Allikas: www.reisipisik.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Suur valik Huggies mähkmeid 35-45% soodsamalt!
Jätkuvalt on Sul võimalus osta ülisoodsalt Huggies mähkmeid. Eelmise Huggies sarja kujundusega mähkmed on müügis 35-45% soodsamalt. Lisandunud on mõned uued suurused.
Kuidas reageerida õigesti imiku nutule?
Imikud nutavad ja vahest päris palju. Väikse beebi nutt on paljudele lastevanematele suur katsumus ja frustratsiooni allikas. Raamatu "Nutt ja jonnihood" autor Aletha J. Solteril on sel teemal kindel seisukoht ning tema hinnangul ei tohiks kunagi jätta väikest beebit üksinda nutma.
Lõbus kostümeerimismäng mudilastele
Kes on Su lapse lemmiktegelane? Kas Pipi, Superman või hoopis Ämblikmees? Väikeste mudilaste lõbus tubane tegevus on riietada nad näiteks terveks päevaks oma lemmiktegelaseks ning teha kaasa kõiki tema armastatud karakteri tegevusi.
Kuidas äratada lapses huvi oma suguvõsa vastu? Tehke koos sugupuu:)
Vihmased ja jahedad suveilmad hoiavad lapsi valdavalt toas. Koolilapsega mõnus ajaveetmise võimalus on koos kokku panna sugupuu. 
Tallinna Linnamuuseumi Mängupäev II, 6.08
august
Kui palju mahub ühe päeva sisse mängu? Õige vastus on, et päris palju: õuemängud, otsimismängud, meisterdamismängud, orienteerumismängud ja veel palju muid mänge! Mängupäeval toimub tegevusi nii Linnamuuseumi sees kui ka vanalinnas.