Varia
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.

Kuidas kasutada söögisoodat koduses majapidamises?

pühapäev, 7. mai 2017
Söögisooda on majapidamises asendamatu. Seda kasutatakse nii kookide kergitusainena kui koduste majapidamistarvete puhastamisel.

Ahju puhastamine
Unusta ära need hirmsasti haisevad kemikaalidel põhinevad ahjupuhastusvahendid, mis võivad jätta nädalateks sinu ahju haisva kihi. Ahjus roogade valmistamisel tekkinud tahma saab väga edukalt eemaldada just selle sama söögisoodaga. Raputa ahju veidi soodat, pritsi peale vett, et sooda saaks niiskeks ning jäta seisma mõneks tunniks. Mõne tunni möödudes, lihtsalt pühi kogu saast ahjust välja, loputa äädikalahusega, et lahti saada ka jääkidest ning ongi valmis. Muidugi, kui ahi on ammu hooldamata, siis ühe korraga sa seda ka välja ei saa, pead mitu korda seda protseduuri läbima, enne kui ahju kenasti puhtaks saad. 

Vaibast ebameeldiva lõhna eemaldamine 
Söögisooda on suurepärane just ebameeldivate lõhnade likvideerija, see on ka põhjus, mis soovitatakse hoida külmikus avatud karbikest söögisoodaga. Samamoodi saad seda kasutada vaibal. Raputa õhtul, kui lapsed voodisse on läinud, sooda õrna kihina vaibale ning jäta üle öö seisma. Hommikul lihtsalt tõmba tolmuimejaga vaip soodast puhtaks ja tõenäoliselt tunned oma vaibal värskemat lõhna. 

Nõude puhastamine
Kõrbenud poti puhastamiseks tee nõu märjaks ja raputa kõrbenud kohale soodat. Lase nüüd mõnda aega soodal omaette mõjuda, et sooda kõrbenud osa nõult lahti jõuaks tõmmata (ca ´30 min) ja pese nagu tavaliselt. 

Kopitanud raamatute värskendamiseks
Kopitanud lõhna võib aeg-ajalt tunda vanadel kirbuturult saadud raamatutel või raamatutel, mis on miskipärast olnud keldris või niiskemas ruumis. Seda ebameeldivat kopitanud lehka on võimalik raamatutelt eemaldada, kui asetad raamatud hermeetiliselt suletavasse kasti, kuhu paned ka lahtise karbi söögisoodaga. Söögisooda imab ebameeldiva kopitanud leha endasse ning raamatud lõhnavad jälle raamatute moodi. 

Nõudepesumasinast ebameeldiva lõhna eemaldamine
Täida pesuvahendi nõu söögisoodaga ning loputusvahendi nõu 5% äädikaga. Tee masinale suurimal kuumusel tühipesu ning oledki ebameeldivast lõhnast lahti saanud. 

Mikrolaineahju puhastamiseks
Sega klaaskausis 500 ml vett 2 sl söögisoodaga. Aseta kauss mikrolaineahju ning pane ahi pooleteiseks minutiks kõrgeimal kuumusel tööle. Sooda veeaur laseb masinasse kogunenud jääkidel masina pinnalt lahti tulla. Eemalda masinast pehme lapiga toidujäägid. 

Kassi liivakastist ebameeldiva lõhna eemaldamine
Puista kassi liivakasti põhjale soodat, vala peale liiv. Sooda tõmbab ebameeldiva lõhna endasse ning ei lase sellel mööda elamist levida. Samuti võid “märja koera” lõhna oma lemmikute pesadest eemaldada. Raputa neile kenasti söögisoodat, lase mõned tunnid settida ning puhasta tolmuimejaga.

Sääskede või teiste putukate hammustuste, sügeluste leevendamine
Tee söögisoodast ning veest pasta ja määri sellega sügelevat kohta. Selline pasta sobib väga hästi ka mesilase nõelamise või meduusiga kontakti korral.

Kraanikausside ja vanni puhastamine
Selleks, su kraanikauss ning vann ei näeks välja tuhm vaid särav, raputa veidi söögisoodat niiskele lapile/nuustikule. Hõõru sellega valamud ja vann puhtaks ning loputa hoolikalt.

Kahhelplaatide puhastamine
Vala nuustikule või lapile 5% äädikalahust ning raputa sellele söögisoodat. Hõõru sellega plaadid puhtaks ning loputa. Kui vuugivahed on tumedaks läinud, siis hõõru sama segu ja vana hambaharjaga vuugikohad ka enne loputamist puhtaks. Loputa korralikult plaadid ülevalt alla, et eemaldada söögisooda ning äädikajäägid.

Kempsu puhastamine
Raputa märjale potipinnale söögisoodat, vala potiharjale puhast vedelseepi ning hõõru sellega pott puhtaks, selline kooslus eemaldab potist sette (jällegi mitte vana sette, vaid värske). Vana sette eemaldamiseks kulub selleks mitu korda, enne kui poti uuesti valgeks saad. Poti välispinna puhastamiseks, puista soodat niiskele lapile ning pühi sellega pind puhtaks. Loputa lapp ning pühi sooda jäägid välispinnalt. Potist seest loputa lihtsalt veetõmbega.

Põrandate puhastamine
Selleks lahusta soojas 1/2 ämbritäies vees 1/2 tassi söögisoodat, see eemaldab põrandalt rasva ning ebameeldiva lõhna. Kui aga tahad anda põrandatele ja ruumi mõnusat aroomi, lisa vette paar tilka eeterlikku õli või 1/2 sidruni mahl.

Valge ergastamine
Kui sul on tuhmunud valgeid esemeid või riidest mähkmed, siis neid on võimalik ergastada, kui leotada neid 1/2 tassi soodat lahustada ämbritäies soojas vees. Nii saab neid puhtamaks ja sooda ergastab valget.

Hõbeda poleerimine
Vala roostevabast terasest kaussi või kraanikaussi 5 liitrit vett ning lahusta selles 1/2 tassi söögisoodat. Aseta hõbedast esemed lahusesse ning pühi kuiva pehme lapiga tuhmunud osa lihtsalt maha. Kui sul ei ole roostevabast terasest anumat võtta, siis võid anuma pinna edukalt katta ka fooliumiga.

Garaažis õliplekkide eemaldamine
Selleks raputa määrdunud pinnale korralik kogus söögisoodat ning hõõru seda märja harjaga. Loputa hoolikalt, et pind puhtaks saada.

Lõikelillede elu pikendamine
Et lõikelilled püsiksid kauem värsked, lisa vaasi vee kohta 1 sl söögisoodat.

Tomatid magusamaks
Istutades tomateid, vala nende ümber mullale söögisoodat, see teeb kasvades ja valmides tomatid magusamaks.

Mask ja koorija
Söögisooda on ideaalne näonaha koorija ja mask just akne vastu. Kõige lihtsam maski teha 2 sl söögisooda segatud 1 sl veega, moodustades pasta. Määri see pasta nahale ning lase seista 30 minutit ja loputa sooja veega maha, patsuta rätikuga nägu kuivaks ning niisuta nagu ikka (kreemi või õliga). Koorijana tee sama segu, ning hõõru pasta nahale ning loputa maha.

Allikas: www.hingepeegel.eepood.minulaps.ee - tuntud kaubamärgid, hea hind
Biolatte, BabyBjörn, Carriwell, Cybex, Ecosh, GloMinerals, Herlitz, Hoppekids, Laica, Lego, Maxi-Cosi, Makayla Design, Muumi, Solgar, Sonett, Stiga, Terranova, Weleda jt

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas suhtuda nutuhoogudesse lasteaiaga kohanemise perioodil
Lasteaiaga kohanemise perioodil kaasnevad nutuhood on mõistetavad. Vanemate jaoks võib see aeg olla emotsionaalselt üsna kurnav. Nutu põhjustest arusaamine aitab mõista lapse vajadusi ja emotsioone. 
Tee oma perele ise šampoon ja palsam
Juuste pesemiseks ei pea alati ostma poest kalleid šampoone ja palsameid. On mõned head nipid, kuidas teha ise vastavalt juuksetüübile õige pesuvahend.
Osale fotokonkursil, võida fotosessioon ja muid auhindu
MTÜ Aarete Laegas kuulutab välja fotokonkursi teemal „Hea tegu“, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu headusele, mis inimestes endis ning nende ümber eksisteerib. Konkursist saab osa võtta 24.07-31.08.2014.
Kuidas muuta koduaed lastele huvitavaks?
Lapsed naudivad suvel õues olemist ja mängimist. On palju ideid, kuidas muuta koduaed tõeliseks laste unistuste mängumaaks. 
Jänku-Juss ja robootika töövihiku esitlused üle Eesti 04.-10.08
august
Augusti alguses toimub üle Eesti mitmetes raamatupoodides "Jänku-Juss ja robootika" töövihiku esitlused, kus on lastele mitmeid huvitavaid tegevusi.