Varia
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Eriline Mängu Saar kogu perele
Mängu Saar on eriline koht nii lastele kui ka täiskasvanutele. Kuni laps meil mängib, võivad vanemad puhata või vajalike asjadega tegeleda.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid koos juubeli eripakkumisega
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
JACK N' JILL orgaaniline laste suuhooldustoodete sari
JACK N' JILL on orgaanilistest koostisainetest suuhooldussari, mis on mõeldud lastele. Valikus on loomuliku maitsega hambapastad, vahvad hambaharjad (elektrilised ja tavalised), tassid suuloputamiseks ja joogitassina kasutamiseks ning lapse oma kosmeetikakott. 
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Intellektuaalse arengu Keskus PIFAGOR kutsub lapsi ja täiskasvanuid MENTAALNE ARITMEETIKA ja LOOGIKA kursustele
PIFAGOR keskuse kursused arendavad kolme tüüpi mälu, tähelepanu, mõtlemist ja selle kiirust, loogikat, tähelepanu keskendamist, ettekujutust – kõike seda, mis on hädavajalik nii lapsele kui ka täiskasvanule.
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.
Must pässik ehk rahvakeeles kasekäsn parandab immuunsüsteemi
Rahvakeeles kasekäsnana tuntud must pässik on elav näide sellest, et teadlik inimene saab enda ja oma pere tervise huvides igapäevaselt väga palju ära teha. Natuke loovust ja tahtmist ja nii see loodusest tulev väga tugev immuunsust tõstev seen ka igapäeva lauale jõuab. 

Iga kodaniku kohustus on teatada abi vajavast lapsest

pühapäev, 4. jaanuar 2015
Kui märkate last, kes on olukorras, mis tekitab teis kahtlust, tõstatuvad küsimused, kas peaks kuskile teatama või mitte ning on soov sellest olukorrast kellegagi arutada, siis lasteabitelefon 116 111 on koht, kuhu helistada. 

Alates 2009. aastast töötab Eestis lasteabi nõuandetelefon 116 111. Lasteabitelefon 116 111 on mõeldud laste abistamiseks. Telefonile võivad helistada kõik, kes soovivad saada nõu last puudutavates küsimistes või teavitada abivajavast lapsest.

Meil on hea meel pakkuda nõu nii lastele kui täiskasvanutele ja nõustada helistajaid erinevate probleemide ning murede puhul. Lastele ja täiskasvanutele antakse telefoni teel nõuannet, jagatakse informatsiooni ning vajadusel tagatakse info edastamine vastavate spetsialistideni. Telefon töötab ööpäevaringselt ja telefonile vastatakse nii eesti kui vene keeles. Lasteabi number on ka anonüümne, mis teeb teatamise lihtsamaks, eriti kui on tegemist peresiseste või väga lähedaste suhetega. Paljud lasteabisse tulevatest kõnedest ongi tihtipeale tehtud perele lähedal seisvate isikute poolt, kes teavad abivajava lapse olukorda väga hästi ja on pidanud vajalikuks sekkuda.

Valdkonnad, millega lasteabi nõuandetelefoni poole pöördutakse, on väga erinevad. Meile helistatakse, et teatada väärkoheldud või hooletusse jäetud lapsest kui ka seetõttu, et saada nõu hooldusõigusküsimustes või üleüldist informatsiooni, mis on seotud laste kasvatamisega. Levinumateks probleemideks on ka koolikiusamine ja interneti turvalisusega seotud küsimused. Suure osa lasteabisse tulnud kõnedest moodustavad aga inimeste vahelised suhted. On need siis arusaamatused lapse ja vanema vahel, keerulised suhted eakaaslastega või siis näiteks lapsevanemate omavahelised tülid, mis paratamatult mõjutavad lapsi ja nende heaolu.

Kui lasteabitelefonile 116 111 helistada ei soovi, saab meilt nõuannet küsida ka interneti teel, kasutades selleks kas e-kirja, skype või kodulehel olevat chat lahendust. Pöördumistele vastavad kogemustega nõustajad, koostööd tehakse erinevate asutuste ja spetsialistidega. Kui lapse turvalisuse huvides on vaja kiiret sekkumist, tehakse koostööd politseiga.

Kui on kahtlus, kas helistada või mitte, soovitame ikka helistada. Koos on lihtsam jõuda otsuseni, mida teha või kuidas olukorda lahendada.

Lasteabi nõuandetelefon 116 111

Facebook: „Et ükski laps ei jääks abita, kui ta seda vajab!“
www.facebook.com/lasteabi

Skype: Lasteabi_116111 (nõustamine, 24h)

Kodulehekülg: www.lasteabi.ee „Küsi nõu“ (online nõustamine, 24h)

Õige pea valmib ka lasteabi rakendus IOS ja Android platvormile (Otsi – lasteabi), mille kaudu saab rääkida nõustajatega chat liidese vahendusel, vaadata korduma kippuvaid küsimusi ja vastuseid ning tutvuda erinevate videotega. Külasta uuest aastast Android või Apple Store’i ja lae alla endale uhiuus lasteabi rakendus!

Abivajavast lapsest teatamise juhend: lasteombudsman.ee/sites/default/files/IMCE/abivajavast_lapsest_teatamine_ja_andmekaitse_-_juhend_0.pdf

Enelis Linnas

MTÜ Eesti Abikeskused
Projektijuht

Lasteabitelefon 116 111 / Kadunud laste telefon 116 000

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Väikelaps, kes on lasteaias rahulik, aga kodus pöörane
Seda juhtub sageli, et väikelaps, kes suudab lasteaias keskenduda, kaotab enesevalitsuse, kui on kodu kaitsvate seinte vahel. Ideaalsest lasteaialapsest saab koju jõudes kisav ja jonnihoogudest pungil väike mudilane.
Crescent Comfort - Rootsi kvaliteet ja disain lastevankrite tootmisel
Crescent vankrid on tuntud Rootsi kvaliteediga ning Põhjamaade kliimasse hästi sobivad. Samuti on Crescent vankri hinna-kvaliteedi suhe hästi paigas.
Isetehtud tõhus puhastusvahend mööblile ja vaipadele
Kui vajad tõhusat puhastusvahendit mööbli ja vaipade puhastamiseks, proovi teha ise üks nö Oxi Clean. See versioon on soodne, tõhus ja loodussõbralik.
Anna kasutule kingile uus elu!
Jõulude kingiralli on möödas ja võis juhtuda, et said mõne asja, mis oli juba olemas või mis ei leia teie peres kasutust. Need kingid ei pea kasutult tolmu koguma jääma. Anna asjadele uus elu, nii teed kingituse keskkonnale ja abivajajatele.
Vürtsikilud - soolane amps nädalavahetuseks
Peale jõulu ja aastavahetuse pidustusi kulub üks maitsev soolane amps hästi ära. Proovi ja naudi!