Varia
Väike mikrolaineahi - hea abiline köögis, mis ei võta palju ruumi
Mikrolaineahi on väga heaks abiliseks toidu kiireks soojendamiseks. See on väike ja kompaktne, suurepärane viis, kuidas eelnevalt valmistatud toidu kiiresti üles soojendada.
Katsikukingitus - kuidas valida?
Katsikutel käimine on eestlaste seas olnud pikaajaline traditsioon ning isegi kui vahepeal katsikuid nii suurelt ei tähistatud, on viimastel aastatel populaarsust kogunud nii peod tulevasele emale kui ka katsikupeod. Kui saabub kutse katsikule, tõusetub kohe küsimus, et milline katsikukingitus katsikuks osta.
Tallinna linna uus koolitoetus kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks
Uus toetus aitab kallinevate koolitarvete eest maksta. Vanemad saavad nüüd taotleda õppeaasta alguse toetust kõigi kuni 19-aastaste õppivate laste ja noorte jaoks. Toetuse taotlemine algab 13.09.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 

Iga kodaniku kohustus on teatada abi vajavast lapsest

pühapäev, 4. jaanuar 2015
Kui märkate last, kes on olukorras, mis tekitab teis kahtlust, tõstatuvad küsimused, kas peaks kuskile teatama või mitte ning on soov sellest olukorrast kellegagi arutada, siis lasteabitelefon 116 111 on koht, kuhu helistada. 

Alates 2009. aastast töötab Eestis lasteabi nõuandetelefon 116 111. Lasteabitelefon 116 111 on mõeldud laste abistamiseks. Telefonile võivad helistada kõik, kes soovivad saada nõu last puudutavates küsimistes või teavitada abivajavast lapsest.

Meil on hea meel pakkuda nõu nii lastele kui täiskasvanutele ja nõustada helistajaid erinevate probleemide ning murede puhul. Lastele ja täiskasvanutele antakse telefoni teel nõuannet, jagatakse informatsiooni ning vajadusel tagatakse info edastamine vastavate spetsialistideni. Telefon töötab ööpäevaringselt ja telefonile vastatakse nii eesti kui vene keeles. Lasteabi number on ka anonüümne, mis teeb teatamise lihtsamaks, eriti kui on tegemist peresiseste või väga lähedaste suhetega. Paljud lasteabisse tulevatest kõnedest ongi tihtipeale tehtud perele lähedal seisvate isikute poolt, kes teavad abivajava lapse olukorda väga hästi ja on pidanud vajalikuks sekkuda.

Valdkonnad, millega lasteabi nõuandetelefoni poole pöördutakse, on väga erinevad. Meile helistatakse, et teatada väärkoheldud või hooletusse jäetud lapsest kui ka seetõttu, et saada nõu hooldusõigusküsimustes või üleüldist informatsiooni, mis on seotud laste kasvatamisega. Levinumateks probleemideks on ka koolikiusamine ja interneti turvalisusega seotud küsimused. Suure osa lasteabisse tulnud kõnedest moodustavad aga inimeste vahelised suhted. On need siis arusaamatused lapse ja vanema vahel, keerulised suhted eakaaslastega või siis näiteks lapsevanemate omavahelised tülid, mis paratamatult mõjutavad lapsi ja nende heaolu.

Kui lasteabitelefonile 116 111 helistada ei soovi, saab meilt nõuannet küsida ka interneti teel, kasutades selleks kas e-kirja, skype või kodulehel olevat chat lahendust. Pöördumistele vastavad kogemustega nõustajad, koostööd tehakse erinevate asutuste ja spetsialistidega. Kui lapse turvalisuse huvides on vaja kiiret sekkumist, tehakse koostööd politseiga.

Kui on kahtlus, kas helistada või mitte, soovitame ikka helistada. Koos on lihtsam jõuda otsuseni, mida teha või kuidas olukorda lahendada.

Lasteabi nõuandetelefon 116 111

Facebook: „Et ükski laps ei jääks abita, kui ta seda vajab!“
www.facebook.com/lasteabi

Skype: Lasteabi_116111 (nõustamine, 24h)

Kodulehekülg: www.lasteabi.ee „Küsi nõu“ (online nõustamine, 24h)

Õige pea valmib ka lasteabi rakendus IOS ja Android platvormile (Otsi – lasteabi), mille kaudu saab rääkida nõustajatega chat liidese vahendusel, vaadata korduma kippuvaid küsimusi ja vastuseid ning tutvuda erinevate videotega. Külasta uuest aastast Android või Apple Store’i ja lae alla endale uhiuus lasteabi rakendus!

Abivajavast lapsest teatamise juhend: lasteombudsman.ee/sites/default/files/IMCE/abivajavast_lapsest_teatamine_ja_andmekaitse_-_juhend_0.pdf

Enelis Linnas

MTÜ Eesti Abikeskused
Projektijuht

Lasteabitelefon 116 111 / Kadunud laste telefon 116 000

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Väikelaps, kes on lasteaias rahulik, aga kodus pöörane
Seda juhtub sageli, et väikelaps, kes suudab lasteaias keskenduda, kaotab enesevalitsuse, kui on kodu kaitsvate seinte vahel. Ideaalsest lasteaialapsest saab koju jõudes kisav ja jonnihoogudest pungil väike mudilane.
Crescent Comfort - Rootsi kvaliteet ja disain lastevankrite tootmisel
Crescent vankrid on tuntud Rootsi kvaliteediga ning Põhjamaade kliimasse hästi sobivad. Samuti on Crescent vankri hinna-kvaliteedi suhe hästi paigas.
Isetehtud tõhus puhastusvahend mööblile ja vaipadele
Kui vajad tõhusat puhastusvahendit mööbli ja vaipade puhastamiseks, proovi teha ise üks nö Oxi Clean. See versioon on soodne, tõhus ja loodussõbralik.
Anna kasutule kingile uus elu!
Jõulude kingiralli on möödas ja võis juhtuda, et said mõne asja, mis oli juba olemas või mis ei leia teie peres kasutust. Need kingid ei pea kasutult tolmu koguma jääma. Anna asjadele uus elu, nii teed kingituse keskkonnale ja abivajajatele.
Vürtsikilud - soolane amps nädalavahetuseks
Peale jõulu ja aastavahetuse pidustusi kulub üks maitsev soolane amps hästi ära. Proovi ja naudi!