Varia
Taani mööbel HOPPEKIDS vallutab laste südameid
HOPPEKIDS voodid on laste lemmikud. Need on eriliselt hubased, stiilsed ja sobituvad igasse magamistuppa. Hoppekids valikus on mööbel alates lapse sünnist kuni teismeeani. 
Vill-siid riided on suvisel ajal asendamatud
Kahe väikese lapse ema Anna-Liisa Kilk on vill-siid riiete suur fänn ning ka suvisel ajal on need peres asendamatud. Anna-Liisa jagas meilegi oma kogemusi vill-siid riiete kandmisest.
Milline lastetoamööbel valida beebile?
Lastetoa sisustamine on vanemate jaoks korralik väljakutse olenemata sellest, kas tegemist esimese lapse või hoopis teismelisega. Enne esimese lapse sündi on aga teadmatust rohkem ja seetõttu oleme kokku pannud mõned olulisemad märksõnad, mis aitavad lihtsustada valikuid.
Looduslikud eelistused meie valikutes
Armastame naturaalseid materjale ja looduslike koostisosadega tooteid. See tuleneb lihtsast põhimõttest - mida looduslikum, seda parem kehale, tervisele ja keskkonnale meie ümber. Eriti oluline on see lähenemine laste puhul.
FALKE Kids sokid ja sukkpüksid on laste lemmikud!
FALKE lastesokid ja -sukkpüksid võluvad lapsi oma pehmuse, mugavuse ja vastupidavusega. Tõeliselt uudne kvaliteet ja disain.
Kvaliteetsed ja arendavad mänguasjad lastele
Lapsed armastavad mängida ning maailma kohta õppida läbi mängulise vormi. Seetõttu on oluline valida lapsele eelkõige arendavad mänguasjad, mille abil õppida ning avastada uusi hobisid. Järgnevalt toome välja mõned soovitused, mille abil lapsele mänguasjad välja valida.
ENGEL soe pesu on talvisel hooajal parim valik!
Vill on oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemparatuuri reguleerivate omadustega. Järjest enam ostetakse lastele sünteetiliste riiete asemel villapesu, villaseid kampsuneid, mütse, kindaid jm. 
Kuidas saada parimad kuivatatud õunad?
Õunte kuivatamisel tuleb pöörata tähelepanu mitte ainult nende suurusele ja valmidusele, vaid ka sordile, sest kõikidest sortidest ei saa head kuivatatud õuna.
Kuidas valida õiget koolikotti?
Sügis ja uus kooliaasta läheneb kiiresti. Õigesti valitud koolikott on lapse kooliteel olulise tähtsusega, kuna see on igapäevaselt aktiivses kasutuses. 
Kodused nipid sääsekuppude vastu
Vanad suvised sõbrad sääsed on juba oma vägedega kohal ja aktiivselt meie suve rikkumas. Ei leidu vist inimest, kes poleks valmis kõike proovima, et nende vereimejate tekitatud valu, sügelust ja punetavaid kuppe kuidagigi vähendada. On aga mitmed tõhusad kodused vahendid, millega saab hästi leevendada sääsekuppusid.
Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum
Läbi ajaloo on sheavõid kasutatud põletuste, haavade, armide, nahapõletike, psoriaasi ja kõõma raviks. On teada, et sheavõi ennetab rasedusarme, vähendab kortse, uuendab naharakke ja niisutab nahka sügavate kihtideni välja. Samuti aitab sheavõi hästi beebi gaasivalude puhul.
Puu- ja köögiviljad, mis ei sobi külmkappi
Sageli hoitakse külmkapis kõiki toiduaineid, sh puu- ja köögivilju. Paraku võib külmkapp võib nii mõnegi meie lemmik puu- või köögivilja kiiremini söögikõlbmatuks muuta. 
Millised on head ja arendavad mänguasjad?
Mänguasjade valik poodides on ääretult lai. Hea ja kasuliku mänguasja valimine võib olla päris keeruline. Öeldakse, et parimad harivad mänguasjad on need, mis arendavad teatud kindlat oskust. 
Sidrun kui koduse majapidamise asendamatu abiline
Sidrunimahl on hape, tal on kõrge toiteväärtus ja lisaks veel naturaalne desinfektant. Selle lõhn meeldib enamusele inimestest, aga on vastuvõetamatu kahjuritele. Sidrun aitab säilitada toitu ning vahetab lihtsalt välja karmid kemikaalid erinevate ainete koostises. 
Valmista tõhus sääsetõrjevahend kodustest vahenditest
Sääsed on tüütud ning nende hammustustest tekkivad sügelevad punnid on veelgi ebameeldivamad. Erinevaid sääsetõrjevahendeid on müügil palju, kuid kõige tõhusam ja tervislikum on neid ise teha.
5 põhjust, miks alustada hommikut sidruniveega
Paljud alustavad oma hommikut mõne sooja joogiga nagu kohv või tee, kuid proovi alustada oma päeva sidruniveega. Allpool on välja toodud põhjused, miks peaksid jooma vett sidruniga lisaks sellele, et see annab veele mõnusa maitse.
Mitmekülgne kookosrasv – toiduks, raviks, kosmeetikumiks
Kookosrasva populaarsus tõuseb kiiresti ning selleks on ka põhjust. Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. 
Ise tehtud õhuvärskendaja - lihtne, soodne ja tervislik
Poodides müüakse riiulite kaupa erilõhnalisi õhuvärskendajaid. Paraku sisaldavad need palju ebatervislikke aineid, mille sissehingamine võib põhjustada tundlikumatele allergilisi reaktsioone.
Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa
Koolilastel on pikad päevad ja sageli jääb tavalisest lõunasöögist väheseks. Seetõttu on hea panna lapsele koolikotti kaasa toitev, tervislik ja maitsev vahepala.
10 looduslikku nippi herpese vastu
Herpes armastab stressi, nõrgenenud immuunsust, UV kiirgust ja isegi hambaarsti tuimestavat süsti, et kasvamiseks jõudu saada. On olemas palju ravimeid, mis herpese tekke kontrolli all hoiavad aga tasub proovida ka looduslikke võimalusi.

Hooandja projekt - Laste folk-viiuldajate ansambli Tuuleviiul esimene CD album

pühapäev, 11. mai 2014
Folkviiuldajate laste ansambel Tuuleviiul sündis rohkem kui neli aastat tagasi Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis mõttest ja vajadusest õpetada lastele lisaks klassikalisele muusikale ka Eesti oma pärimusmuusikat. Tänaseks on meie repertuaaris juba palju pillilugusid ja laule Eesti erinevatest paikadest.

Ansamblis Tuuleviiul osaleb üle 30 eesti- ja venekeelse lapse vanuses 3-19 aastat, nii Vanalinna Muusikakoolist kui ka Lasnamäe Muusikakoolist. Enamus neist lastest on alustanud pillimängu õppimist väga varakult - kolme, nelja, viie või kuue aasta vanusena. Lapsed mängivad meelsasti nii klassikalise muusika teoseid kui ka pärimuslikke rahvamuusikapalu. Lisaks viiulitele kasutame ansamblis mõnede lugude saateinstrumentidena ka ukulelesid, mandoliini, lõõtspilli, trummi ja kontrabassi. Oma kontserditel pakume täiskoosseisuga mängitud lugudele vahelduseks ka solistide ja väiksemate ansambligruppide esitusi, mida leidub muuhulgas ka meie peatselt ilmuval CD plaadil.

Esinemas oleme käinud XI Noorte Laulu- ja Tantsupeol, Vanalinna Päevadel, Viru Folgil, Kihnu Viiulifestivalil, Mardilaadal, Märjamaa Folgil, Viljandi Folgil, Laste Oma Folgil Järvamaal, Estonia 100 Folgipäeval ja Sommelo Festivalil Soomes. Samuti oleme andnud kontserte Lennusadamas, Kloostri Aidas, Viimsi RannarahvaMuuseumis. Üheskoos on esinetud ka teiste muusikutega, näiteks Mari Pokinen, Soome pop-jazz kandlemängija Ida Elina, jt. Tuuleviiuli liikmed on edukalt osalenud ka üleriigilisel pärimusmuusika pilliõpilaste Võistumängimisel.

Tänavusel 2014. aasta suvel saate ansambli Tuuleviiul esinemistele kaasa elada Viljandi Folgil, Laste Oma Folgil, Hiiu Folgil, Märjamaa Folgil ja võib-olla veel mujalgi.

Kuid enne seda, meie kõigi ühise suure unistuse teostumiseks palume nüüd teie abi toetada Tuuleviiuli CD plaadi väljaandmist! Albumi püüame valmis saada juunikuu lõpuks või juulikuu alguseks. Meie tegevuse toetamiseks ja hoo andmiseks vaata palun lisa www.hooandja.ee/projekt/laste-folk-viiuldajate-ansambli-tuuleviiul-esimene-cd-album

Mis on Hooandja?
Hooandja on ühisrahastusplatvorm, kus loomingulised ideed saavad toetust koguda. Hooandja on inimese jaoks, kes teeb loomingulise projekte ja inimese jaoks, kes tahab, et loomingulisi projekte tehakse. Siin kohtuvad tegijad ja hooandjad, et ühisel jõul huvitavad, põnevad ja lennukad ideed teoks teha. Ühisrahastusplatvormi idee on vahendada toetust paljude toetajate ühisel jõul, sest palju väikeseid summasid teeb sama välja, mis üks suur. Hooandja loob hea keskkonna tegija ja toetaja jaoks, kus nende kohtumisel võib tekkida uusi põnevaid ideid ja saada hindamatut tagasisidet.


Allikas: www.hooandja.ee

 

Kommenteeri artiklit

Kommenteerimiseks pead olema sisse logitud

Kuidas luua turvaline kiindumussuhe lapsega?
Kõik vanemad on oma lastesse kiindunud, ühed rohkem, teised ehk veidi vähem. Vanemate kasvatusstiilid on aga erinevad ja ka laste suhted vanematega kujunevad erinevaks. Raamatu autorid William ja Martha Sears annavad ülevaate sellest, kuidas luua turvaline kiindumussuhe oma beebiga.
 
Mida saan teha, et ära hoida oma lapse sõltuvusse sattumist?
Tea, et sõltuvuste ärahoidmine on võimalik ja tehtav. Teadusuuringud näitavad, et mida varem alkoholi, tubakat ja narkootikume proovida, seda suurem on risk neist sõltuvusse jääda. Sellepärast on vanematel eriti oluline aidata lastel teha otsuseid nende esimesed proovimised ja võimalikud purjutamised oluliselt edasi lükata – vähemalt 18-19 eluaastani.
Kuidas last riietada?
Kui sündimas on esimene laps, siis tundub kogu lapse riietamisega seonduv nagu raketiteadus. Eesti ilm on nii heitlik, et pooltel päevadel ei tea, mida iseendalegi selga panna, saati siis veel vastsündinule. Ja ega hiljem väikelapsega lihtsam ole, kord ta jookseb ja higistab, siis hakkab hanges mängima ning tagatipuks lund sööma.
Jan - vaid mõned meetrid õnneni!
Jan on vahva elurõõmus laps, kes paraku iseseisvalt igapäevatoimetustega veel hakkama ei saa. Jani lihased on veel liialt nõrgad selleks, et püstises asendis säilitada korrektset kehaasendit. Spastilised lihased toovad kaasa liigesliikuvuse ja liigeste õige teljelisuse märkimisväärse häirumise. Vähene kehaline aktiivsus on tekitanud ülekaalu, mis raskendab Jani kõndimist veelgi.
Ideaalne emadepäeva maius - küpsise kräsupea
Tavalisele küpsisetordile on heaks alternatiiviks küpsise kräsupea. Lihtsalt teostatav, lapsel on huvitav kaasa lüüa ja maitseb hästi. Ideaalne emadepäeva maius.